Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor projekcyjny Toshiba 44PL93G-problem

roman763 31 Mar 2007 18:10 4156 12
    roman763
    Level 10  
    Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow tego forum.
    Jestem tu nowy i chcialbym sie Was poradzic .Problem dotyczy jasnosci obrazu w tv projekcyjnym Toshiba.Pomimo tego ze regulujac jasnosc pilotem,wykres w menu zwieksza sie to obraz nadal pozostaje ciemny do tego stopnia ze ogladanie programow jest praktycznie niemozliwe.Obraz jest widoczny ale bardzo ciemny.Mam wiec pytanie co moze byc przyczyna takiego stanu?Lampa swieci,czy wiec mozliwe aby nadawala sie juz do wymiany?Telewizor byl uzytkowany ok 2 lat.Bardzo dziekuje za pomoc i pozdrawiam Roman
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    DIGITAL-PRO
    Level 23  
    WITAM
    Niestety ale raczej lampa.
    Pozdrawiam
    roman763
    Level 10  
    Witam serdecznie.
    Dziekuje za odpowiedz choc szkoda ze wypowiedziala sie tylko 1 osoba.Dzwonilem do kilku serwisow w moim miescie i uzyskalem informacje ze skoro lampa swieci to raczej problem jest w czym innym
    Pozdrawiam
    rtv.service
    Level 28  
    A lampe obejrzalesz? Jerzeli so widoczne uszkodzenia lampy to tak, jerzeli nie, to napisz chocziaz jakiego systemu jest projektor...
    roman763
    Level 10  
    Witam serdecznie.Jest to telewizor z tylna projekcja,lampa nie posiada zadnych uszkodzen,swieci.W trybie serwisowym odczytalem ze swiecila 6000h.Wiec moze faktycznie czas jej sie juz skonczyl?
    Pozdrawiam Roman
    rtv.service
    Level 28  
    Chodzilo mi o wyjasznienie systemu projekcyjnego, liusterko, czy 3 LCD matryce (niechcemiszie szukacz informacii o Twoim projektorze). 6000 h to raczej sendziwy wiek, ale to niejest rekord i jerzeli niewidacz zmian, to jest nadzieja....
    roman763
    Level 10  
    Witam serdecznie
    Opis producenta to:
    LCD REAR PROJECTION CTV.Wewnatrz tylnej obudowy znajduje sie lustro.Telewizor odbiera dosyc przyzwoicie,jedyny mankament to dosc ciemny obraz.Wyczyscilem czesc wewnetrznych elementow jak lustro,soczewki itp(nie czyscilem jedynie tych elementow do ktorych jest utrudniony dostep),,niestety nie przynioslo to zadnej poprawy jasnosci obrazu.
    Pozdrawiam Roman
    rtv.service
    Level 28  
    Czy kolory so prawidlowe tylko cziemne, czy brak kturegosz, albo pszebarwienia na czenszczi obrazu?
    roman763
    Level 10  
    Kolory sa prawidlowe,brak jakichkolwiek przebarwien,ale nie sa "zywe" soczyste poniewaz ekran jest dosc ciemny.Biale kolory sa szarawe.
    rtv.service
    Level 28  
    Jerzeli w doprowadzeniu szwiatla niema pszeszkod, to tylko lampa...
    elektryk89
    Level 11  
    odnosnie tematu :)
    Chciałem zapytać... czy istnieje cos takiego jak regeneracja lamp... projekcyjnych bo gdzies cos wyczytałem na ten temat... ze jakas firma chyba z koszalina sie tym zajmuje ale niestety niemoge nic wiecej znalesc na ten temat...
    i czy sa szanse ze ta Lampa poswieci w Tym tv jakies jeszcze 1000 h?

Pozdrawiam
    Maciej
    elelolo
    Level 15  
    Również mam taki sam TV (przywiozłem z Niemiec) i podobnie, obraz jest ciemny i mało kontrastowy.
    Czy udało się Wam w jakiś sposób poprawić świecenie?
    Nie mam pilota i nie sprawdzałem jeszcze ilości przepracowanych godzin.
    Ale wydaje się, że lampa to powinna się zużywac stopniowo. A nie wydaje mi się, że ktoś mógł go jeszcze do końca oglądać.
    angelmartin
    Level 2  
    Miałem podobny problem z tym tv ,obraz był bardzo ciemny nie dało się po prostu oglądać. Rozebrałem go i stwierdziłem że jest bardzo brudny wiec go wyczyściłem, wszystkie lustra były w strasznym stanie była na nich duża warstwa kurzu. Przed złożeniem sprawdziłem jeszcze czy obraz się poprawił i faktycznie była ogromna różnica. Niestety w trakcie składania coś się stało że tv nie chce się włączyć, przy pierwszej próbie i kilku kolejnych włączała się kontrolka od filtru, póżniej przestała migać. Myślałem że to jakiś drobiazg, ale posprawdzałem wszystkie kostki i złącza i wszystko jest ok.
    Co to może być za usterka, potrzebuje jakieś schematy do tego modelu.
    Z góry dziękuje!!!