Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gramofon ADAM GS-420

dieter 31 Mar 2007 20:51 4179 5
    dieter
    Level 11  
    Witam może zaczne od tego iż mam niezłą kolekcje płyt winilowych oraz gramofon jak w temacie .Chciałbym czasem posłuchać jednak problem leży w tym że jest to gramofon z wkładką (igła) magnetoelektryczna anie jak to miały inne adaptery piezoelektryczną . Problem polega na tym aby dorobić coś aby można było słuchać płyt na nowych wieżach (Technics).Bardzo prosze o jkiś schemat ewentualnie podpowiedz gdzie tego szukać. kiedyś wieże Diory miały takie wejścia a teraz nic ylko CD. Jednak czasem trąci "myszką"
    User removed account
    User removed account  
    Grzegorz Markowski
    VIP Meritorious for electroda.pl
    dieter wrote:
    Witam może zaczne od tego iż mam niezłą kolekcje płyt winilowych oraz gramofon jak w temacie .Chciałbym czasem posłuchać jednak problem leży w tym że jest to gramofon z wkładką (igła) magnetoelektryczna anie jak to miały inne adaptery piezoelektryczną .

To nie jest problem. To jest zaleta. :D

dieter wrote:
    Problem polega na tym aby dorobić coś aby można było słuchać płyt na nowych wieżach (Technics).Bardzo prosze o jkiś schemat ewentualnie podpowiedz gdzie tego szukać.

To się nazywa "przedwzmacniacz korekcyjny RIAA" lub "przedwzmacniacz gramofonowy".
    Z gotowych urządzeń możesz nabyć takie urządzenie firmy Vivanco lub, cieszący się lepszą opinią, Monacor.
    Można również znaleźć taki przedwzmacniacz, w ofercie jednej z firm produkującej zestawy do samodzielnego montażu. Ma on symbol NE098.

Ponieważ "Adam" ma wyjście sygnału na wtyku DIN, należy zmienić sposób wyprowadzenia sygnału z wkładki. Pisałem o tym na Elektrodzie.

Pozdrawiam,
    GM
    dieter
    Level 11  
    Slicznie dziękuje za informacje teraz wiem czego szukać i oco chodzi . Czasami nie wystarczy napisać wejdz do wyszukiwarki można szukać latami jak się niewie czego . Teraz będe szukać.
    remnaj
    Level 15  
    yyyy boje sie co mi napiszecie ale moj ojciec ma adama GS424, ktory mial wtyk DIN, przerobilem go na czincze i dziala pod jakims tam ampli techniksa. moge zepsuc ampli? dodam ze to gra juz kilka ladnych lat.
    Grzegorz Markowski
    VIP Meritorious for electroda.pl
    remnaj wrote:
    yyyy boje sie co mi napiszecie ale moj ojciec ma adama GS424, ktory mial wtyk DIN, przerobilem go na czincze i dziala pod jakims tam ampli techniksa. moge zepsuc ampli? dodam ze to gra juz kilka ladnych lat.

Skoro gra już parę lat, to pogra kolejnych "naście". Sygnał z wkładki gramofonowej, doprowadzony do wejścia "Phono", w żaden sposób nie może uszkodzić wzmacniacza.

GM