Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

s40 t4 ogromne spalanie oleju

rudiszubert 01 Apr 2007 07:22 2361 2
 • #1
  rudiszubert
  Level 19  
  Od niedawna jestem posiadaczem s40.Mam pytanie do znawców silnika t4.Silnik bierze
  sporo oleju(2-3 l/100km) podejrzewam uszczelniacze zaworów,ew. turbo.Jak najprościej zmienić uszczelniacze?Silnik kopci na niebiesko,przebieg 160.000km.(faktyczny)Może ktoś ma jakieś doświadczenia co do przyczyn tej usterki.Czy można zmienić uszczelniacze bez demontażu głowicy?Jak sprawdzić czy turbina jest OK?
  Pozdrawiam
 • #2
  pisior1987
  Level 21  
  Znam takich któży wymieniai uszczelniacze bez wyciągania głowicy....:D
  Ale to długa historja.....
  Jeśli potrafisz sobje to sam zrobić to zdejmij tą głowice wymień te uszczelniacze wymiń pierścienie sprawdz dobrze cylindry.A turbo daj do sprawdzenia.
  Pierścienie jakieś 150 zł uszczelniacze to są grosze.a za srawdzenie turba tez niechcą dużo. chyba ze chcesz po regeneracji od 600 zł wzwyż....
  pozdro
 • #3
  ladamaniac
  Level 39  
  Rudi weź się za śpiewanie, bo z mechaniką chyba Ci nie wyjdzie, z czytaniem też kiepsko, za takie pytanie dostaniesz ostrzeżenie. chyba, że to elektroturbo. Ale dziś pierwszy kwietna i cuda się dzieją na Elce. 2 litry na setkę to całkowity brak uszczelniaczy (kamyki) Turbo sprawdzasz manometrem na ciśnienie, a jak odkręcisz przewód powietrzny to zobaczysz czy nie ma tam oleju. Uszczelniacze najprościej zmienić w warsztacie, W większości samochodów można zmienić uszczelniacze bez ściągania głowicy, tzeba je tylko "podwiesić" ciśnieniem.