Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

dell 1600n/samsung ML-2250 kasowanie czipa licznika

aristo666 01 Apr 2007 11:04 16259 8
    aristo666
    Level 11  
    Witam stworzyłem instrukcję kasowania licznika do urządzenia wielofuncyjnego dell 1600n. Powinno działać z samsung 2250 gdyż tam są takie same kasety.
    Proszę kierować wszelkie uwagi, wówczas postaram się wprowadzić poprawki.
    Ponadto zamieszczam zawartość pamięci, jeśli komuś nie chce się edytować pliku hex, może wgrać od razu ten przygotowany.
    Po zaprogramowaniu drukarka pokazuje zawartośc tonera 100%.
    1433
    Level 24  
    To ja dodam cos z mojej strony odnosnie zmiany pojemnosci tonera. W dellu wystepuja 2 rodzaje tonerow na 3tys i na 5tys wydrukow. Zmienic idzie to pod adresem 0020. Wystepuje tam wpis 0003 lub 0005 i odpoiwada za ilosc tys. wydrukow. Te drukarki nie przyjmuja innych wartosci. Pozdrawiam i zycze powodzenia.
    cottonex
    Level 11  
    Sprawdzone. Działą bezproblemowo.
    Jednocześnie pytanie: Czy udało się komuś rozgryźć chip do Dell 1815dn ?
    xangel
    Level 18  
    Sorki za lekkie odgrzewanie tematu, ale mam kasetę-zamiennik, gość twierdzi, że to do drukarki Samsung ML-2250. W kasecie jest chip, na nim też jest napisane 2250, natomiast z tego co ktoś mi mówił, w drukarce nie ma styków do tego chipa.
    Mógłby mi ktoś na 100% potwierdzić, czy w ML-2250 są styki czy nie i czy trzeba wymieniać ten chip?

I druga sprawa:
    Na stronie Link znalazłem, że ten toner pasuje również do SCX-4720 - może właśnie do tej drukarki potrzebny jest chip?

Akurat nie korzystam z IC-Proga tylko z Willema, Willemem bez problemu robię SCX-4200 i SCX-4720, ale tego cuda nie chce mi zczytać. Napisy na scalaku są usunięte.
    Artur2003
    Level 18  
    a czy ktoś wie jak skasować chip do sf-560r
    xangel
    Level 18  
    Tysiąc pomysłów na minutę i totalny brak czasu....

Dołączam pliki, ale nigdy mi to dobrze nie wychodziło, dlatego poproszę moderatorów o poprawki jeśli zrobiłem to niepoprawnie oraz o zdjęcie prowizji.

Oczywiście pliki są do pełnego tonera. SCX-4200 jest dla 3tys. stron a ten drugi nie wiem...
    gauco85
    Level 1  
    najczęściej trzeba tylko zresetować chip bo proszku przy o% jest pod dostatkiem

Dodano po 1 [minuty]:

a propo to według instrukcji resetowanie licznika jest proste i co najważniejsze działa
    dubelt
    Level 11  
    odgrzewam kotleta :)
    jakie oznaczenie ma chip w 1600 i 1600n?

mam 1700n i zbliża się moment "regeneracji" nie wiem czy wasza metoda dałaby rade - programatora nie mam, opcja kupić lub zrobić. kosztowo wychodzi jak zakup chipa z allegro.
    tyle ze chciałbym się pobawić :D i mieć satysfakcje ze udało mi się nawet wg waszych instrukcji :)

dell 1600n/samsung ML-2250 kasowanie czipa licznika