Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z wpisaniem kodu do radia philips

arekkasper 01 Kwi 2007 18:04 3880 8
  • #1 01 Kwi 2007 18:04
    arekkasper
    Poziom 8  

Po odłączeniu akumulatora, ponownym podłączeniu i włączeniu radia na wyświetlaczu pojawił się napis CODE jak mam wprowadzić kod radia.
    Proszę o dokładną instrukcję bo wiem tylko że robi się to na joysticku przy kierownicy.

0 8
  • #2 01 Kwi 2007 20:19
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Wypadało by podać dokładny typ radia i w jakim aucie lub chociaż zamieścić zdjęcie nikt z nas nie jest tu jasnowidzem ;)

Ale jak joystickiem przypuszczam że chodzi o auto francuskie :?: to cyfrę wybieramy kółeczkiem , zmieniamy na następną naciskając dolny klawisz , a cały kod potwierdzamy trzymając dłużej dolny klawisz :D

0
  • #3 01 Kwi 2007 21:12
    arekkasper
    Poziom 8  

Chodzi o renault megane scenic rocznik 1999.
    Ale jak sprawić aby napis CODE zmienił się na 0000 bo dopiero gdy zmieni się na zera można wprowadzić kod.

0
  • #4 01 Kwi 2007 23:34
    SlaweK
    Poziom 43  

Możliwe że był wpisywany zły kod i trzeba będzie poczekać na włączonym kluczyku. Cyfry zwykle wybiera się pokrętłem na joysticku i zatwierdza po każdej klawiszem od spodu. Jest instrukcja w odpowiednim dziale do radii Radiosat, tam jest tak samo lub bardzo podobnie a my to robimy odruchowo, dlatego trudno opisać.

SławeK

0
  • #5 03 Maj 2007 22:22
    Dlugi30
    Poziom 11  

Jak się nie pojawia 0000 zaraz po napisie CODE to znaczy że wcześniej został wprowadzony błędny kod. Po każdym błędnym wpisaniu kodu trzeba czekać coraz dłużej. To takie zabezpieczenie przed złodziejem

A kod wprowadza się tak jak napisał jeden z użytkowników - dżojstickiem pod kierownicą (kółko do wybierania cyfry, zatwierdzenie lewy dolny klawisz)

0
  • #6 16 Maj 2008 06:39
    pala22
    Poziom 24  

napisze w tym temacje.
    mam SCENICA rok 2001 z radjem 22dc279/62r cd
    poodłączeniu akumulatora radio woła code.
    podaje kod fabryczny z ten z książki 1325 ,1352 i taki zapisany przez kogoś
    w książce długopisem 5858 ale nie przyjmuje
    auto sprowadzone z francij czy możliwe jest że ktoś zmienił kod czy nie umię zatwierdzić ?
    czy jest możliwe całkowite usunięcje zabezpieczenia code?

0
  • #7 16 Maj 2008 10:04
    SlaweK
    Poziom 43  

Niestety, trudno zgadnąć czy masz zły kod czy źle go zatwierdzasz po tym opisie. Warto by dokładnie przeczytać instrukcję i dowiedzieć się jak to się robi a wielu fachowców elektronikó potrafi odczytać kod, serwisy autoryzowane teź.

SławeK

0
  • #8 16 Maj 2008 10:28
    pala22
    Poziom 24  

tylko że instrukcje to mam pofrancusku może ma ktoś linka do polskiej .

że serwis potrafi to ja se zdaje sprawe i bez tego forum.

0
  • #9 16 Maj 2008 10:37
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

O ile dobrze pamiętam to w tej serii kod można wprowadzać i dżojstickiem na kierownicy i klawiaturą /klawisze 1,2,3,4 jak SMS i z klawiatury zatwierdza się go klawiszem 6/

A jak się blokuje po potwierdzeniu :arrow: to na 100% kod jest inny i tylko fachowiec potrafi go odczytać ;)

0