Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie silnika krokowego

01 Kwi 2007 21:28 1426 3
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich i proszę o pomoc!!!! Ma pewien problem. Bóduje zamek szyfrowy z przekażnikiem który ma otwierać zamek motylkowy. Mam pomysł żeby sówakiem poruszał silnik krokowy, ponieważ nie widzę innego sensownego rozwiązania. Mam pytanie czy tym silnikiem można sterować w jakiś prosty sposób tak aby przekaźnik zamka go uruchamiał i unieruchamiał. Przekaźnik zamka załączony jest przez 4s i w tym czasie wirnik powinien zrobić obrót o 360°. Czas ten mogę skrócim ale nie mniej niż 1s. Myślałem nad multiwibratorem do sterowania ale to chyba nie wypali. Proszę o pomoc i o wasze pomysły.
    Z góry dziękuje!!
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    nie wiem jaki to silnik ale z tego co widać to tak jakby był podzielony na dwie częćsi i z każdej z nich wychodzą 3 przewody i jak jeden z nich połączyłem do masy a dwa kolejne podłączałem na przemian do +5V to silnik wykonywał skoki w tę samą stronę (powoli się kręcił)
  • Poziom 39  
    to silnik unipolarny , link do projektu jest właśnie do takiego silnika
    masz przyklejony temat o silnikach krokowych poczytaj sobie o sterowaniu takimi silnikami , budując zamek na mikrokontrolerze może uda Ci się wygospodarować wolne 4 porty , realizując sterownie w programie mikrokontrolera
    zastanów się czy może nie łatwiej zastosować przerobione serwo modelarskie do sterownia mostek H lub dwa przekaźniki , praca silnika na określony czas tak aby został wykonany wymagany obrót osi napędu