Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Soling sl-210 - protection.

jareki007 02 Kwi 2007 07:59 2908 6
  • #1 02 Kwi 2007 07:59
    jareki007
    Poziom 17  

Po długim czasie wreszcie zabrałem się do montażu wzmacniacza (Soling SL-210 - dwukanałowy z mostkiem 2x75W RMS) do samochodu, wykręciłem fotel kierowcy, położyłem kable zasilające (8 mm2 - 2,5 m długości) do aku lewym progiem, dałem czincze z remote środkiem do radia, głośnikowe do tyłu poszły prawym progiem - niby wszystko tak jak powinno być. Nalutowałem się i przyszło do włączenia sprzętu. Najpierw z głośników wydobył się jakiś taki świst i cisza, patrzę dioda protection się świeci. Więc odpinam kable głośnikowe od wzmaka, włączam jeszcze raz bez głośników, prot. nie świeci. Dałem wzmacniacz w mostek i wpinam jeden głośnik - gra. Wracam do ustawienia na 2 kanały, podpinam ten jeden głośnik i gra, dodaję drugi, gra. Wszystko pięknie głośniki grają jak należy więc zadowolony kończę robotę. Rano wsiadam do auta jadę do pracy, włączam sprzęt, gra ale jakieś charczenie co jakiś czas słyszę. Dałem głośniej i nagle znowu cisza. Wyłączyłem radio, włączam jeszcze raz, patrzę na wzmacniacz, znowu się dioda protection świeci... Macie jakiś pomysł co to może być? Głośniki z tyłu to Lanzar VX 692 (jakja 6x9 niby 125 W RMS ale koledzy już pisali, że więcej jak 75 W RMS to nie mają, będzie skrzynka z jakimś małym subem za jakiś czas:))

0 6
  • #2 02 Kwi 2007 08:19
    ige
    Poziom 35  

hmmm pewnie cos nietak ze wzmacniaczem,moze zimne luty

0
  • #3 02 Kwi 2007 08:27
    jareki007
    Poziom 17  

Czyli zimne luty przy wejściach kabli głośnikowych we wzmacniaczu? Wydaje mi się, że to charczenie występowało jak auto podskakiwało na nierównościach. ale nie wiem czy to jest związane akurat z tym.

0
  • #4 02 Kwi 2007 08:32
    ige
    Poziom 35  

jak masz zimny lut to raz ci bedzie chodzi raz nie ale gdzie jest to ci tego nie powiem,musisz sam do tego dojsc a najlepiej jak masz gwarancje wyslij do reklamacji

0
  • #5 02 Kwi 2007 08:36
    jareki007
    Poziom 17  

Nie mam gwarancji, bo wzmacniacz kupiłem używany, sprawdzałem go i działał ale to było bez żadnych wstrząsów więc może masz rację. Sprawdzę zwykłym miernikiem czy wewnątrz są dobre połączenia i zobaczymy.

0
  • #6 02 Kwi 2007 14:43
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

a głośniki ci nigdzie nie zwierają??

0
  • #7 04 Kwi 2007 19:39
    jareki007
    Poziom 17  

Nie, głośniki są dobrze podłączone, wyjąłem wzmacniacz, trochę go pooglądałem, zamontowałem i na razie chodzi. Problem teraz jest taki, że jak dam głośno albo więcej basu to głośniki zaczynają charczeć, ale to może być wina klemy masowej, muszę ją wyczyścić i zobaczę co będzie się działo. I niestety w głośnikach słyszę świst silnika...nie wiem, może jakiś filtr przeciw zakłóceniowy pomoże?

0
  Szukaj w 5mln produktów