Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo 20C4N - brak fonii

02 Kwi 2007 14:22 1368 4
 • Poziom 10  
  Witam wszystkich.Mam problem z telewizorem Daewoo 20C4N chassis CP-185 przywiezionym z Niemiec w którym nie było fonii.Po przeglądnięciu tego forum i zastosowaniu porad przestroiłem go za pomocą pilota na fonię D/K.Występuje jednak problem że po wyszukaniu wszystkich dostępnych kanałów TV każdy trzeba dostrajać o około 0,3-0,5 MHz żeby uzyskać głos.Czy jest na to jakiś sposób czy tak musi być? Zauważyłem że po wejściu w tryb serwisowy i regulując AGC zmienia się wartość o którą trzeba przestroić TV aby uzyskać głos ale tylko o większe wartości.
  [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
 • Poziom 25  
  Zobacz w p. cz. czy są elementy na 6.5 MHz. Zastosój fonię równolełą.
 • Moderator
  Chyba trzeba jeszcze wymienić filtr SAW - SF1 (na wyjściu IF głowicy) na odpowiednik z pasmem DK. Np. na K2960M.
 • Poziom 10  
  Witam,przez pewien czas mnie nie było więc nie śledziłem swego postu.
  Nadal jest problem z głosem w tym TV.Filtru SAW nie trzeba chyba wymieniac poniewaz jest tam filtr K2960M.W menu serwisowym jest fonia D/K i po jej wybraniu fonia jest ale trzeba dostrajac ręcznie każdy znaleziony kanał niekiedy tracąc na jakości obrazu.Automatyczne strojenie programuje kanały z bardzo dobrym obrazem ale każdy bez fonii.

  Moderowany przez _PREDATOR_:

  Spacje!

 • Poziom 25  
  Pozostaje tylko drobna korekta dostrojenia rdzeniem w p. cz. W przypadku niezadawalających efektów należy wymienić filtr lub kondensator ....pF zamontowany w środku.