Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

inwerter INVC551, można go zastąpic 3 inwerterami?

pietkas 02 Apr 2007 14:45 1693 3
    pietkas
    Level 11  
    Witam.
    Posiadam monitor oparty na matrycy ITSX94. Inwerter to INVC551 posiadający 6 wyjśc na swietlówki, jest w nim spalony układ steriowania HD404344. Czy mogę zastąpic ten inwerter trzema inwerterami. Lub gdzie znależc schemat tego inwertera.
    lisek
    Service technician RTV
    jest to duza płyta z dwoma komparatorami BA10339f i kontolerem /prockiem o oznaczeniu 9F1 404344.RF ...
    jest np. we Viewsonic vp181
    patrz
    http://www.moniserv.com/doc/HITACHI_INVC551.htm

- na probe podlącz od innego monitora inwerter i sprawdz lampy
    - czesty problem to kwarc 4Mhz /przy procku
    - sprawdz trafa. na zwarcie uzwojeń
    - sprawdz/ i porownaj nap. na "zimnych"końcach lamp w moment wł. powinno byc ok.1-2v
    jesli sie róznią mocno masz problem w danym kanale / niestety musisz zassac datasheet scalak
    *jesli sa porównywalne masz problem w torze sprz.zwrotnego.........
    pietkas
    Level 11  
    Witam.
    Lampy sprawdzone, kwarc podmieniony, napięcie na lampach w granicach 1.2 do 1.7 , trafka sprawne. Po resecie układu inwerter zapala lampy na ok 2 minuty, po odpięciu obojętnie jakiej zaczyna miarowo zapala i gasic lampy ok. 20 razy. Grzeje się tranzystor załanczający jedną z przetwornic o symbolu fzt1149a i diody o symbolu 3401, czym je zastąpic. Notke hd404344 sciąnąłem, ale niewiele mi pomogła. Przydałby się schemat tego wynalazku z opisemelementów lub aplikacja tego hd404344.