Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PROTEL DXP - prosta płytka...

SebaS 04 Paź 2003 11:19 5741 11
  • #1 04 Paź 2003 11:19
    SebaS
    Poziom 10  

Witam.
    Czy ktos moglby mi w skrocie opisac jak w Protelu DXP zrobic prosta plytke np. o wymiarach 100x100mm. Ze schematami sobie radze ale do PCB jest tyle opcji, ze jestem juz z tego zielony :cry: . Czy mozna zrobic plytke jednostronna?
    Bardzo bylbym wdzieczny gdyby komus sie to chcialo opisac...
    Pozdrawiam: -Seba

0 11
  • #2 04 Paź 2003 13:08
    elektryk
    Poziom 42  

SebaS napisał:
    Czy mozna zrobic plytke jednostronna?
    Bardzo bylbym wdzieczny gdyby komus sie to chcialo opisac...
    ... gdyby komuś by się chciało przeszukać archiwum forum.

0
  • #3 22 Lis 2003 19:22
    lukas0987
    Poziom 18  

Aby zrobić płytkę jednostronną naciśnij L i wyłącz Top Layer.
    Pozdrawiam

0
  • #4 24 Mar 2005 23:35
    ToMo6
    Poziom 15  

Ja tesh mam pytanie dotyczące Protela DXP 2002.

Narysowałem sobie schemat i chcialby teraz zrobić płytkę ale właśnie z tym mam problem. Nie wiem jak przejść z projektowania schematu do projektowania PCB. Czy ktoś mógłby mi to wytłumaczyć jak to zrobić ?

0
  • #6 25 Mar 2005 08:01
    zatiro
    Poziom 17  

Witajcie.

ToMo6:

Robisz tak:
    1. Rysujesz schemat i spardzasz czy wszystkie elementu mają zdefiniowane footpriny.
    2. Zapisujesz schemat.
    3. Otwierasz nowe PCB, na warstwie Keep-Out Layer rysujesz obrys płytki, nazywasz i zapisujesz.
    4. W edytorze PCB w menu Design opcja Import.
    5. Możesz sprawdzić czy powiązał ci odpowiednio elementy ze schematu z elementami na pcb: w menu Project opcja component links.
    6. Teraz wystarczy rozmieścić elementy na pcb i użyć AutoRoute.
    7. jak chcesz na jednej warstwie to w menu Design , Rules ,Routing Layers ustawiasz na ilu warstwach ma zrobić.

I to tyle na ten temat.

Jak coś jeszcze chcesz wiedzieć to pytaj postaram się wyjaśnić.

0
  • #7 25 Mar 2005 11:58
    ToMo6
    Poziom 15  

Jak rysuje się obrys płytki ?

Gdy naciskam Import Changes From[nazwa projektu] wyskakuje mi okno zatytułowane "Engineering Change Order" i nie wiem co mam z tym zrobić ?

0
  • #8 27 Kwi 2005 12:07
    olo.d
    Poziom 15  

a ja niemoge nadusic tego cholernego (za przeproszeniem) Import Changes... schemat mam narazie tylko pare elementów żeby się nauczyć, obrys płytki, wygenerowana liste, ale opcje Import Changes... mam nie podświetloną. co jest ??

0
  • #9 27 Kwi 2005 17:55
    strych
    Poziom 9  

Żebyś mógł zaimportować dane ze schematu, schemat i płytka muszą znajdować się w tym samym projekcie. Otwierasz nowy projekt i wrzucasz tam to, co już zrobiłeś, wtedy wszystko powinno być ok.

0
  • #10 27 Kwi 2005 18:37
    olo.d
    Poziom 15  

wielkie dzieki właśnie o to chodziło :)

0
  • #11 29 Kwi 2005 03:18
    strych
    Poziom 9  

Miło słyszeć, że chociaż Tobie działa :wink:
    Już późna godzina, a ja dalej męczę się z problemem, opisanym w poście kawałek niżej (jak kto chce, może ma zajrzeć, ale mam wrażenie, że chyba jeszcze nikt czegoś takiego nie miał https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic288713.html). I pomyśleć, że parę tygodni temu wszystko robiłem tak samo...

0
  • #12 20 Lis 2005 10:13
    Piotr Grzyśka
    Poziom 14  

Witam
    Robię tak jak jest tutaj opisane. Ale nie wiem czemu jak daje Import to nie może tego zvalidowac i nie przenosi mi elementów. Aha wie ktoś może czy w protelu DXP jest PCB Wizard do tworzenia płytek lub jak stwoprzyć płytkę za pomocą polecenia Update PCB.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo