Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radeon 9500 Pro - wymiana chipsetu - możliwe?

02 Kwi 2007 17:28 2046 8
  • Poziom 15  
    Dostałem 'w spadku' uszkodzoną kartę graficzną Gainwarda Radeon 9500 Pro, nie podkręcaną, bez żadnej ingerencji człowieka w styu wymiany chłodzenia itp..
    Karta niedawno została uszkodzona (razem z płytą, prockiem...) i w serwisie powiedziano, że to GPU padło.
    W związku z nowym nabytkiem mam pytanie: czy jest możliwa wymiana procesora graficznego?
    Jeżeli tak, to gdzie można dokonać takiej naprawy (najlepiej woj. podlaskie, ale może być także mazowieckie) i ile to może kosztować.
  • Poziom 18  
    możliwe aczkolwiek raczej nieopłacalne , HOTem tego raczej nie zrobisz
  • Poziom 27  
    Drobna uwaga. Gainward produkuje karty tylko na chipach Nvidia. ;)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    lucask87 napisał:
    Karta niedawno została uszkodzona (razem z płytą, prockiem...)

Czy mógłbyś napisać coś więcej o tym totalnym uszkodzeniu? Co było jego przyczyną?
  • Poziom 15  
    Do kolegi Radysh -> Słusznie, pomyłka z mojej winy, karta produkcji Sapphire (troszkę za dużo tego złomu już mi się nazbierało, a nie miałem karty pod ręką kiedy pisałem). Także przepraszam za pomyłkę
    Dokładna przyczyna nie jest mi znana (kartę dostałem od 'znajomego mojego znajomego' - człowieka o nikłej wiedzy informatycznej, który umie tylko włączyć komputer, odpalić grę, wyłączyć komputer). Karta była wysłana przeze mnie do serwisu, gdzie powiedziano mi o spalonym GPU :(
  • Poziom 15  
    Nowa karta mi w sumie nie jest potrzebna (na stacjonarze posiadam GF8800GTX :)), chciałem tylko wiedzieć, czy można coś zrobić z tą, którą dostałem, może jeszcze by troszkę posłużyła...