Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć zamiast Audi gamma inne radio

rough25 02 Apr 2007 17:35 10816 13
 • #1
  rough25
  Level 10  
  Czy ktos wie jak w zamian radia audi gamma podłączyc inne radio tak żeby jak przy orginale gyły wyświetlane komunikaty na wyswietlaczu na desce rozdzielczej i dlaczego tylne głosniki nie grajo z moim nowym radiem?


  Scaliłem dwa tematy w tej samej sprawie. Proszę więcej nie zakładać wielu tematów w tym samym problemie. <SławeK>
 • #2
  SatCom
  Level 16  
  Witam

  Tylne głośniki są głośnikami aktywnymi i posiadają wzmacniacze w drzwiach , należy je odpowiednio podłączyć i będą grały ( nalezy je wysterować wyjściem po niskiej z nowego radia a jeżeli nowe radio nie posiada takiego wyjścia neleży zastosować reduktor )

  Pozdrawiam
 • #3
  rough25
  Level 10  
  Hmm, a jestes może w stanie mi wytłumaczyc jak to zrobić, żeby grały tylne głośnki
 • #4
  rough25
  Level 10  
  Witam. Mam taki problem w samochodzie audi wymieniłem fabryczne radio Audi Gamma na radio Sony CDX-R3000, po podłączeniu przestały działać tylne głośnik( w załączeniu zdjęcia głośników). Nie działa też wyświetlacz komputerapokł. ale tego raczej nie da się zmienić. Czy istnieje mozliwość podłączenia tylnych głośników aby grały??

  Jak podłączyć zamiast Audi gamma inne radio

  Jak podłączyć zamiast Audi gamma inne radio

  na starym radiu jest taka naklejka(strzałki nic nie znaczą)

  Jak podłączyć zamiast Audi gamma inne radio
 • #6
  mjars
  Level 24  
  Gdyby był zestaw BOSE to przednie głośniki też by nie działały , aby uruchomić tylne głośniki należy uruchomić wzmacniacze przy tych głośnikach (podać napięcie +12V po włączeniu radyjka i podać odpowiedni sygnał) tak jak sugerował kolega wyżej SatCom

  pozd.
 • #7
  Grzegorz Siemienowicz
  Level 36  
  Nie przecze, możliwe że ma Pan racje ale ...
  To jest wyjście na wzmacniacz na cztery kanały: Hinter (tylne) i Vorne (przednie) Rechts (prawy) Links (lewy) - masa jest wspólna dla wszystkich kanałów.
 • #8
  mjars
  Level 24  
  Tak jest to wyjście na cztery kanały ,ale kolega rough25 podłączył radyjko CDX-R3000 i przednie głośniki grają z kostki iso środkowej i te głośniki nie mają wzmacniacza ,a tylne musi uruchomić z górnej koseczki HR i HL ,opis kostki jest z radyjka orginalnego które może pracować w systemie BOSE jak i nie w zależności jak jest zaprogramowane czy ma włączoną końcówkę mocy (2 kanały przednie )lub wyłączoną wówczas sygnał jest tylko z HR HL VR VL podawany na wzmacniacze

  pozd.
 • #9
  rough25
  Level 10  
  dodam że podłączyłem na tył głosniki bez wzmacniacza, zwykłe tez orginalne ale od innego samochodu i grają, pozmieniałem przewody w kostkach. Ale wolał bym uruchomić tamte głosniki z wzmacniaczem-lepiej grały na gammie.
 • #10
  Grzegorz Siemienowicz
  Level 36  
  Jeśli w radioodtwarzaczu masz wyjścia na wzmacniacz i napięcie wyjścia jest takie jak napięcie wejścia na wzmacniacz fabryczny to możesz podłączyć pod system fabryczny.
 • #11
  rough25
  Level 10  
  Hmm, pewnie tak ale jeszcze nie wiem. A gdyby tak było to jesteś mi w stanie w małym skrócie wyjaśnić jak to zrobić, bo nie jestem w tym orłem domyślam sie ale wole się upewnić, że by czegoś nie zepsuć.
 • #12
  Grzegorz Siemienowicz
  Level 36  
  Po kolei:
  1) Z instrukcji odczytać napięcie za wyjściach na wzmacniacz w Gamma (wartość będzie w przedziale od 1 do 5 V) ;
  2) Z instrukcji odczytać napięcie za wyjściach na wzmacniacz w Sony (wartość będzie w przedziale od 1 do 5 V) ;
  3) Jeśli dla Gamma wartość większa lub najlepiej równa Sony można podłączać .... czyli :
  Wyjścia RCA z Sony ( bolce w środku to sygnał , osłona to masa ) połączyć kabelkami z kostką od Gamma.
  masa w Gamma jest na pinie oznaczonym przez Pana znakiem zapytania.
  Powodzenia
 • #13
  djlj24
  Car audio specialist
  Grać to będzie ale niestety przy każdym włączeniu będzie słyszalny strzał. Z tego samego powodu kolega w swoim Audi musiał wywalić wraz z radiem wzmacniacze i okablował od nowa porządnie pod pasywny system. Przy okazji też wymienił głośniki bo stare okazały się zbyt kiepskie dla nowego radia (dziwna polityka Audi - niby system był aktywny a głośniki jednodrożne do tego i góra praktycznie dla CD nie istniała).
 • #14
  Kamil_01
  Level 10  
  witam, posiadam w swojej audi A4 radio Audi gamma Panasonic, zdjęcie kostki jest identyczne jak w poście wyżej to chyba te same radio, radio włącza się stroi stacje cd działa, ale nic nie gra, nawet nie ma słyszalnego szumu, tak jakby głośniki nie były wogóle podłączone, w aucie mam fabrycznie tylko przednie głośniki, co może być przyczyną ?

  dziekuje za wszystkie wypowiedzi jeszcze dodam że głośniki działają ponieważ inne radio gra bez problemu.