Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć zamiast Audi gamma inne radio

rough25 02 Kwi 2007 17:35 9382 13
  • #1 02 Kwi 2007 17:35
    rough25
    Poziom 10  

Czy ktos wie jak w zamian radia audi gamma podłączyc inne radio tak żeby jak przy orginale gyły wyświetlane komunikaty na wyswietlaczu na desce rozdzielczej i dlaczego tylne głosniki nie grajo z moim nowym radiem?

Scaliłem dwa tematy w tej samej sprawie. Proszę więcej nie zakładać wielu tematów w tym samym problemie. <SławeK>

0 13
  • #2 03 Kwi 2007 09:28
    SatCom
    Poziom 16  

Witam

Tylne głośniki są głośnikami aktywnymi i posiadają wzmacniacze w drzwiach , należy je odpowiednio podłączyć i będą grały ( nalezy je wysterować wyjściem po niskiej z nowego radia a jeżeli nowe radio nie posiada takiego wyjścia neleży zastosować reduktor )

Pozdrawiam

0
  • #3 07 Lis 2007 13:41
    rough25
    Poziom 10  

Hmm, a jestes może w stanie mi wytłumaczyc jak to zrobić, żeby grały tylne głośnki

0
  • #4 07 Lis 2007 14:44
    rough25
    Poziom 10  

Witam. Mam taki problem w samochodzie audi wymieniłem fabryczne radio Audi Gamma na radio Sony CDX-R3000, po podłączeniu przestały działać tylne głośnik( w załączeniu zdjęcia głośników). Nie działa też wyświetlacz komputerapokł. ale tego raczej nie da się zmienić. Czy istnieje mozliwość podłączenia tylnych głośników aby grały??

na starym radiu jest taka naklejka(strzałki nic nie znaczą)

0
  • #6 07 Lis 2007 20:38
    mjars
    Poziom 24  

Gdyby był zestaw BOSE to przednie głośniki też by nie działały , aby uruchomić tylne głośniki należy uruchomić wzmacniacze przy tych głośnikach (podać napięcie +12V po włączeniu radyjka i podać odpowiedni sygnał) tak jak sugerował kolega wyżej SatCom

pozd.

0
  • #7 07 Lis 2007 21:17
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Nie przecze, możliwe że ma Pan racje ale ...
    To jest wyjście na wzmacniacz na cztery kanały: Hinter (tylne) i Vorne (przednie) Rechts (prawy) Links (lewy) - masa jest wspólna dla wszystkich kanałów.

0
  • #8 07 Lis 2007 21:38
    mjars
    Poziom 24  

Tak jest to wyjście na cztery kanały ,ale kolega rough25 podłączył radyjko CDX-R3000 i przednie głośniki grają z kostki iso środkowej i te głośniki nie mają wzmacniacza ,a tylne musi uruchomić z górnej koseczki HR i HL ,opis kostki jest z radyjka orginalnego które może pracować w systemie BOSE jak i nie w zależności jak jest zaprogramowane czy ma włączoną końcówkę mocy (2 kanały przednie )lub wyłączoną wówczas sygnał jest tylko z HR HL VR VL podawany na wzmacniacze

pozd.

0
  • #9 07 Lis 2007 22:12
    rough25
    Poziom 10  

dodam że podłączyłem na tył głosniki bez wzmacniacza, zwykłe tez orginalne ale od innego samochodu i grają, pozmieniałem przewody w kostkach. Ale wolał bym uruchomić tamte głosniki z wzmacniaczem-lepiej grały na gammie.

0
  • #10 07 Lis 2007 22:28
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Jeśli w radioodtwarzaczu masz wyjścia na wzmacniacz i napięcie wyjścia jest takie jak napięcie wejścia na wzmacniacz fabryczny to możesz podłączyć pod system fabryczny.

0
  • #11 08 Lis 2007 14:05
    rough25
    Poziom 10  

Hmm, pewnie tak ale jeszcze nie wiem. A gdyby tak było to jesteś mi w stanie w małym skrócie wyjaśnić jak to zrobić, bo nie jestem w tym orłem domyślam sie ale wole się upewnić, że by czegoś nie zepsuć.

0
  • #12 08 Lis 2007 14:20
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Po kolei:
    1) Z instrukcji odczytać napięcie za wyjściach na wzmacniacz w Gamma (wartość będzie w przedziale od 1 do 5 V) ;
    2) Z instrukcji odczytać napięcie za wyjściach na wzmacniacz w Sony (wartość będzie w przedziale od 1 do 5 V) ;
    3) Jeśli dla Gamma wartość większa lub najlepiej równa Sony można podłączać .... czyli :
    Wyjścia RCA z Sony ( bolce w środku to sygnał , osłona to masa ) połączyć kabelkami z kostką od Gamma.
    masa w Gamma jest na pinie oznaczonym przez Pana znakiem zapytania.
    Powodzenia

0
  • #13 08 Lis 2007 17:02
    djlj24
    Spec od car audio

Grać to będzie ale niestety przy każdym włączeniu będzie słyszalny strzał. Z tego samego powodu kolega w swoim Audi musiał wywalić wraz z radiem wzmacniacze i okablował od nowa porządnie pod pasywny system. Przy okazji też wymienił głośniki bo stare okazały się zbyt kiepskie dla nowego radia (dziwna polityka Audi - niby system był aktywny a głośniki jednodrożne do tego i góra praktycznie dla CD nie istniała).

0
  • #14 12 Kwi 2009 19:32
    Kamil_01
    Poziom 9  

witam, posiadam w swojej audi A4 radio Audi gamma Panasonic, zdjęcie kostki jest identyczne jak w poście wyżej to chyba te same radio, radio włącza się stroi stacje cd działa, ale nic nie gra, nawet nie ma słyszalnego szumu, tak jakby głośniki nie były wogóle podłączone, w aucie mam fabrycznie tylko przednie głośniki, co może być przyczyną ?

dziekuje za wszystkie wypowiedzi jeszcze dodam że głośniki działają ponieważ inne radio gra bez problemu.

0
  Szukaj w 5mln produktów