Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Palio - niestabilna praca silnika

04 Paź 2003 12:18 4596 6
  • Poziom 12  
    Fiat Palio HL 1.2 75 po odpaleniu zimnego silnik nierówno pracuje czasami gaśnie. Po zagrzaniu praca na wolnych obrotach ok natomiast przy dodawaniu gazu występuje dziura w obrotach tzn przejście z wolnych odrazu na wysokie (3-4 tys. obr/min). Dodając gazu bardzo wolno przejście jest w miare płynne ale i tak dostaje czkawki. Ostatnio były wymieniane świece. Wcześniej jedna z nich padła i auto przejechało około 30km nie paląc na 1 cylinder. Czy mogło to spowodować przestawienie komputera ewentualnie uszkodzenie czegoś i czy może mieć związek z obecnymi objawami? Po wymianie świec silnik pracował bez zarzutu przez 2 tygodnie.
  • Poziom 2  
    Mam fiata Siene z takim samym silnikiem, miałem inne problemy z pracą silnika przy 120km/h były słyszalne powtarzające się drgania (Interferencja) poprawiłwem (poruszałem) przewody wysokiego napięcia i przeszło, raczej nie przestawił, ani nie uszkodił się moduł sterujący(Sam piszesz, że: Po wymianie świec silnik pracował bez zarzutu przez 2 tygodnie.)
    raczej sprawdź przewody i nie tylko wysokiego napięcia ale też wszystkie wtyczki i złączki przy silniku. Oraz świece może wymienili ci jedą padniętą a teraz padła następna z tym nic nie wiadomo chyba, że widziałeś.
    W silniku z malucha podejżewał bym źle wyregulowany gażnik, ale przy wtrysku (może czujnik lambda nawala). chociasz myśle że sprawdzenie przewodów starczy.

Szerokiej drogi!!

ps' poszukaj pożądnego zakładu warto autko dać niedrogiemu fachowcowi!!!
  • Poziom 2  
    Zaczeło się zimo i autko zaczeło mi gasnąć. postanowiłem zmienić świece i był to strzał w dzieśiątekę okazało się, że w serwisie fiata założono mi jakieś dziwne świece i zaczeły zdychać po 13 000 km. Teraz jest OK!!
    Za przegląd płaci człowiek 'kupe' kasy a wkładają jakąś lipe.
  • Poziom 20  
    Spróbuj skontrolować przewody zapłonowe np. w nocy może być widać przebicie a to są niezdrowe objawy. !!! Możesz uszkodzić moduł zapłonowy
  • Poziom 12  
    Dzięki za pomoc. Wszystko wróciło do normy samo z siebie. Posprawdzałem profilaktycznie przewody wszystko co sie dało wyczyściłem. Jak na razie jest spokój. Świece to NGK 26 dobrane z katalogu. Trochę z innej beczki - ciekawe rzeczy slyszałem na temat olei dedykowanych przez fiata (selenia) - podobno syf totalny. Szkoda tylko że dowiedziałem się tuż po wymianie. Znajomy mówił mi że jak wymienił olej w punto na castrol to silnik całkiem inaczej zaczął pracować. Jeśli macie jakieś doświadczenia w tym temacie to podzielcie się nimi. Pozdrawiam :)
  • Poziom 12  
    masz racje selenia to syf więcej wody niz oleju ale to tylko dlatego dedykowany przez fiata bo w tej firmie udziały
    jeśli chodzi o świece to masz najlepsze na świecie dokup sobie jeszcze przewody WN NGK i będziesz miał spokój , te przewody mam w pasacie od 100kkm i ciągle żyją
  • Poziom 20  
    Co do świec i przewodów to masz rację, ale co do oleju to bym się sprzeczał. ORYGINALNY olej selenia jest b. dobrej jakości ale tylko oryginalny nie made in ORLEN. Jeden minus jest trochę drogi w porównaniu do innych dlatego zmieniam na Lotosa SemiSyntetyk. :D