Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówko-zamrażarka LG GR-469BLJA problem...

Adixior 02 Kwi 2007 19:07 5382 3
 • #1 02 Kwi 2007 19:07
  Adixior
  Poziom 10  

  Witam,

  Kupiłem lodówkę (jak w nagłówku), wszystko przez miesiąc było OK, aż tu któregoś dnia zauważyłem, że nie świeci się wyświetlacz LCD na drzwiach.
  Otworzyłem lodówkę - w środku świeci się światło, ale lodówka nie chłodzi.
  Odłączyłem lodówkę z prądu, odczekałem chwilę i podłączyłem z powrotem.
  Wyświetlacz się zapalił, i po około 5 sekundach lodówka załączyła chłodzenie.
  Problem polega na tym, iż lodówka chłodzi do momentu osiągnięcia właściwej do ustawionej temperatury, następnie chłodzenie się wyłącza i lodówka przechodzi w stan utrzymywania temperatury. Gdy ta wzrośnie, lodówka próbuje załączyć ponownie chłodzenie... no i ... niestety słychać próbę załączenia kompresora, ale w tym momencie następuje jego rozłączenie i gaśnie wyświetlacz - lodówka nie chłodzi. Dopiero powtórzenie operacji odłączenia i podłączenia do prądu odnosi skutek, i to też nie zawsze za pierwszym razem - lodówka próbuje po podłączeniu uruchomić kompresor ale tak jakby nie miała siły... nie zawsze załapuje w efekcie czego gaśnie wyświetlacz na drzwiach i sytuacja się powtarza... czasem nawet muszę 3 czy 4 razy odłączać i podłączać do prądu żeby zaskoczył.

  Lodówka jest oczywiście na gwarancji, ale jestem ciekaw Waszej fachowej opinii, co jest nie tak. Podobno lodówki LG są w miarę dobre i rzadko awaryjne... a tu masz... już nie wspomnę, że 2 miesiące temu wystawiłem na śmietnik 2.5 rocznego Indesita 239 (rozszczelniona instalacja).

  Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.
  Adix

  0 3
 • Pomocny post
  #3 06 Kwi 2007 13:24
  Mariusz Borusiewicz
  Poziom 11  

  Witam
  jeżeli sprężarka ma kondensator rozruchowy może być padnięty tak czy inaczej jakiś serwisant musi posprawdzać . Tym bardziej że jest na gwarancji i naprawa nic nie kosztuje.

  0
 • #4 14 Kwi 2007 19:52
  Adixior
  Poziom 10  

  Witam,

  i dzięki za prognozę... to właśnie kondensator...

  Pozdr.
  Adix

  0