Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówko-zamrażarka LG GR-469BLJA problem...

Adixior 02 Kwi 2007 19:07 5382 3
  • #1 02 Kwi 2007 19:07
    Adixior
    Poziom 10  

Witam,

Kupiłem lodówkę (jak w nagłówku), wszystko przez miesiąc było OK, aż tu któregoś dnia zauważyłem, że nie świeci się wyświetlacz LCD na drzwiach.
    Otworzyłem lodówkę - w środku świeci się światło, ale lodówka nie chłodzi.
    Odłączyłem lodówkę z prądu, odczekałem chwilę i podłączyłem z powrotem.
    Wyświetlacz się zapalił, i po około 5 sekundach lodówka załączyła chłodzenie.
    Problem polega na tym, iż lodówka chłodzi do momentu osiągnięcia właściwej do ustawionej temperatury, następnie chłodzenie się wyłącza i lodówka przechodzi w stan utrzymywania temperatury. Gdy ta wzrośnie, lodówka próbuje załączyć ponownie chłodzenie... no i ... niestety słychać próbę załączenia kompresora, ale w tym momencie następuje jego rozłączenie i gaśnie wyświetlacz - lodówka nie chłodzi. Dopiero powtórzenie operacji odłączenia i podłączenia do prądu odnosi skutek, i to też nie zawsze za pierwszym razem - lodówka próbuje po podłączeniu uruchomić kompresor ale tak jakby nie miała siły... nie zawsze załapuje w efekcie czego gaśnie wyświetlacz na drzwiach i sytuacja się powtarza... czasem nawet muszę 3 czy 4 razy odłączać i podłączać do prądu żeby zaskoczył.

Lodówka jest oczywiście na gwarancji, ale jestem ciekaw Waszej fachowej opinii, co jest nie tak. Podobno lodówki LG są w miarę dobre i rzadko awaryjne... a tu masz... już nie wspomnę, że 2 miesiące temu wystawiłem na śmietnik 2.5 rocznego Indesita 239 (rozszczelniona instalacja).

Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.
    Adix

0 3
  • Pomocny post
    #3 06 Kwi 2007 13:24
    Mariusz Borusiewicz
    Poziom 11  

Witam
    jeżeli sprężarka ma kondensator rozruchowy może być padnięty tak czy inaczej jakiś serwisant musi posprawdzać . Tym bardziej że jest na gwarancji i naprawa nic nie kosztuje.

0
  • #4 14 Kwi 2007 19:52
    Adixior
    Poziom 10  

Witam,

i dzięki za prognozę... to właśnie kondensator...

Pozdr.
    Adix

0