Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie czujnika wstrząsowego, uderzeniowego

02 Kwi 2007 19:14 2361 3
  • Poziom 10  
    Witam. Mam pytanie czy do alarmu American Legend CS 9228 można podłączyć czujnik wstrząsowy, uderzeniowy. Chodzi mi o ten, jeśli pobuja się samochodem, kopnie to alarm sie włączy. Jeśli jest taka możliwość to prosze o sposób jak to zrobić, bo ja nie widzę żadnych wyjść, poza dwoma czujnikami ruchu.

Z góry dzięki za odpowiedzi
  • OptexOptex
  • Poziom 13  
    Nie musisz miec odddzielnego wyjscia na czujnik wstrzasowy. Mozesz sie wpiac w wyjscie dla czujnika ruchu.W takiej sutyacji musisz zastosowac diody przy kazdym z czujnikow.
  • OptexOptex
  • Poziom 20  
    Były dwie wersje cs9228, jedna z wbudowanym czujnikiem wstrząsowym, w drugiej na bocznej ściance gniazdo z trzema pinami, licząc od lewej strony:
    1. +12V,
    2. wyzwalanie -
    3. masa załączana

Ewentualnie możesz podłączyć do wiązki alarmu (pomarańczowy masa załączana, zielony lub jasnozielony wejście - (przez diodę), czerwony +12v
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Do każdego alarmu można podpiąć dowolne czujniki. Posiadają one co najmniej trzy przewody: zasilanie, masa, wyjście sygnałowe. I możesz bez problemu podłączyć równolegle czujniki, wystarczy, że ich wyjścia odseparujesz od siebie diodami (choć czasem już same czujniki maja na wyjściu wbudowane diody i nawet to nie jest potrzebne)