Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

seat cordoba - problem z kontrolkami zegarow?

02 Kwi 2007 22:53 5828 10
  • Poziom 10  
    witam, morze ktoś sie z tym spotkał , świeci mi sie cały czas kontrolka włączonych świateł mijania i postojowych(to ta sama) nawet po odłączeniu kostki od włącznika świateł kontrolka świeci cały czas, świeci tez kontrolka od ABS-u(delikatnie przygasa), przygasały,tez wyświetlacze , teraz działają normalnie, przestały świecić 3 żarówki od podświetlenia zegarów (działa jedna) ,rozebrałem zegary i znalazłem jedna przepalona ścieżkę, po naprawie tej ścieżki podświetlenie narazie działa ,ale kontrolka świateł i ABS-u nadal sie świeci, sam ABS działa poprawnie. a wszystko to zrobiło sie 2 dni po zamontowaniu automatycznego włącznika świateł , który kupiłem na allegro , podłączony był według dołączonego schematu i działał prawidłowo, teraz go odłączyłem a kontrolki nadal świeca, TO WINA TEGO URZąDZENIA CZY ZBIEG OKOLICZNOśCI?
  • Poziom 19  
    przydałoby się jeszcze dokładniej masy posprawdzać. może jeszcze któraś ścieżka jest upalona... proszę też uzupełnić profil bo może być źle gdy zobaczy to któryś z szanownych Panów moderatorów :D
  • Poziom 10  
    W 100% nie da sie sprawdzić wszystkich ścieżek, niektóre są pod zegarami, a zegary są wlutowane , kontrolka ABS-u już działa prawidłowo, ale ta od świateł nadal świeci.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    kontrolka od świateł zapala się od razu po włączeniu zapłonu?
    może zwarte w liczniku ścieżki, a może zwarcie przy kostce od włącznika (gdzie wpinałeś to cudo do świateł? w skrzynkę bezpieczników)
  • Poziom 10  
    wpinałem to przy włączniku świateł , 1kabel na mijania 2na postojowe, 1 na masę, 1prądowy z bezpiecznikiem (20A), 1 do alternatora, do kabla od kontrolki ładowania, i musiałem zmostkować kabel od postojówek z kablem od podświetlenia deski rozdzielczej, wszystko działało prawidłowo ,przez dwa dni . Kontrolka od świateł świeci 24/h nawet jak się wymontuje włącznik świateł i ten automat to nadal świeci.
  • Poziom 19  
    możesz zrobić też tak... sprawdź który kabel przy kostce licznika jest odpowiedzialny za żarówkę od świateł( możesz sprawdzić też od strony licznika, i tak go rozbierałeś). przy połączeniu licznika z kostką licznika sprawdź czy jest na nim napięcie. później odepnij licznik i też sprawdź napięcie na tym kablu. jeżeli nie będzie to usterka siedzi w liczniku, a jeżeli będzie to już wiadomo - coś w instalacji się przytopiło
  • Poziom 10  
    kontrolka świateł zapala się (raczej zapalała się) razem z podświetleniem zegarów i wszystkich pokręteł, i za to odpowiedzialny jest jeden przewód , sprawdzałem to zanim podłączyłem to urządzeni do świateł , wtedy jeszcze wszystko było OK. dzisiaj zamontowałem ponownie ten automatyczny wł. świateł , tylko dołożyłem do niego jeszcze dwie diody prostownicze, jedną na św. mijania a drugą na podświetlenie zegarów(połączyłem przewód od postojowych z przew. od podśw. zegarów tylko teraz z diodą ) i wszystko działa prawidłowo, oprócz ciągle świecącej się kontrolki świateł.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja kiedyś w cordobie miałem taki przypadek, że wariowały kontrolki od świateł, przeciwmgielnego i jeszcze jakieś, a przyczyną była wiązka połamana w przejściu do klapy bagażnika (tamtędy idą jakieś przewody do oświetlenia). Może warto i tam zajrzeć...
  • Poziom 10  
    ten kabel z bagażnika do klapy wymieniłem jakieś pół roku temu( był poprzełamywany) . a tą kontrolkę od świateł to chyba odizoluje od licznika i przylutuje do niej nowe przewody , które podłącze do włącznika świateł, bo usterka chyba tkwi w samym liczniku?
  • Poziom 10  
    U mnie podobny problem zwarcie w wiązce w bagażniku

Pozdrawiam
  • Poziom 42  
    Grz.S - bawisz się w archeologa?