Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór subwoofera. Do Opla Omegi B Combi. Opinie.

02 Kwi 2007 23:36 1344 6
  • Poziom 10  
    Witam
    poprzednim razem pytałem o głośniki na przód i dostałem konkretne odpowiedzi które doporowadziły mnie do kupna PB S-6C i jestem zadowolony.

A teraz przyszła kolej na coś o mocniejszym bassie :) czyli Suba. Na początku myślałem ze Clarion SW3011 będzie dobry, ale dowiedziałem się od kolegi który taki ma, że jest on ospały i twardy. Zacząłem szukać co mogłoby być w podobnej cenie i znalazłem takie wynalazki :
    Mac Audio Mac MP BOX 300 oraz Blaupunkt GTb 1200. Chciałbym aby bass był mocny ale nie za twardy oraz żeby mógł nadąrzać przy szybszych kawałkach.

Myślałem o wydaniu ok 300-350zł na suba ze skrzynią, oraz wzmacniacz do 350zł.

Mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat tych głośników, ewentualnie inne propozycje byłyby mile widziane. A dodam że będzie to grało w Oplu Omedze B Combi, ale jednocześnie nie chcę żeby było za duże.

Z góry dzięki za podpowiedzi :) i pozdrawiam wszystkich i oczywiście wesołych świąt i mokrego dyngusa :)
  • Poziom 31  
    moja propozycja to lanzar max12 lub ravemaster bsw124 II i do tego carpower 1502 za 350zł od iraka
  • Poziom 14  
    Opinie widać są podzielone...Clarion SW3011 wcale nie jest ospały...bynajmniej nie u mnie...

a czym Twój kolega go zasila?

Gdyby pociągnął go jakimkolwiek JBLem ( o mocy RMS zbliżonej do jego mocy) to nie wiem czy nadal by mówił ze jest ospały...testowałem go na 5 modelach tej firmy i kązdy nadawał jemu konkretną dawkę dzwięku o solidnej jakości

A kolega Bartas podał bardzo już kultowe i konkretne przetworniki...wzmak już rutynowo da czadu z Lanzarem
  • Poziom 10  
    a jaki w brzmieniu jest ten lanzar ?? bo wzmak jak się doczytałem na 500w (RMS) w mostku, więc większość głośników bardzo dobrze zasili :)

a jest taka zasada że głośniki w obudowie zamkniętej są twardsze a w bass reflexie bardziej miękkie ??
  • Poziom 14  
    Lanzar jest dość uniwersalny...jest to jakby kompromis pomiędzy wolnym bitem a szybkim, tzn jest szybki ale potrafi też nisko zejść...ten głośnik ma zdolności w obie strony:)

Dodano po 2 [minuty]:

bardzo popularny przetwornik:)

Lanzar + HPB1502 i będzie dobrze...nie tylko ja Ci to powiem

Lanzara sam głośnik dostaniesz za ok 280zł (skrzynia za 369 na Allegro) a o wzmaka musisz pytać kolegę "irka"z tego co wiem on ma "wtyki" w carpowerze:) możesz go za 350 wychaczyć
  • Poziom 25  
    A witam :0 ja amm takowe Lanzarki nawet dwa:) łądnie sobie radza nawet przy niecalych 300RMS :) bardzo nisko schodza i ich cena jak dlamnie byla po 240zł :) polecam jako cos wiecej chcecie o nich wiedziec to pytac smialo :)
  • Poziom 12  
    Ja również polecam lanzarka(-i) ponieważ od niedawna jestesm jego baardzo szczęśliwym posiadaczem
    W tej cenie lepszego głośnika nie dostaniesz :)
    A co do wzmacniacza to oczywiście CP 1502
    (najlepiej od irka:P-zaoszczedzisz co najmniej z 60-70 zł