Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vectra B 1999 X18XE1 Predkosciomierz

03 Kwi 2007 09:05 2662 4
  • Poziom 12  
    Witam.
    Posiadam Vectre B z 1999 roku problem tkwi w predkosciomierzu ... wg. tech2 czujniki abs dzialaja prawidlowo czyli zczytuja z kol podane wartosci, z Tego co wiem predkosc zczytywana jest z czujnika ABS-u kontrola licznika techem tez wypadla prawidlowo wszystkie wskazniki wychylaja sie ... lecz podczas jazdy licznik nie wskazuje predkosci ... co moze byc przyczyna ??

brak kodow usterek przy silniku nadwoziu i podwoziu

Dziekuje i pozdrawiam

Robert
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 27  
    Moze uwalony licznik, sprawdzałeś
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 12  
    moze ktos ma schemat elektryczny ??
  • Poziom 19  
    Przewód niebiesko-czerwony na 4 pin w liczniku, tam idzie sygnał prędkości. Ten sygnał idzie do sterownika silnika, licznika, wyświetlacza, radia, klimy, immo, tempomat . Moze radio jak nie oryginalne to zwiera ten sygnał. Gdy zwykły ABS to ten sam kolor do złącza 1 , a ABS + TC do złącza 25.
  • Poziom 14  
    Witam
    Mam podobny problem, żeby nie zakładać nowego tematu to podepnę się pod ten stary wątek. Rok i model silnika samochodu ten sam co w temacie. U mnie objaw jest taki, że wskazówka jest wychylona na max ponad 220 km/h i tak sobie leży. Prędkościomierz nie działa w ogóle ale zauważyłem w sobotę po dłuższej jeździe w trasie, że wskazówka zaczęła się cofać do zera, a wiem od poprzedniego właściciela, że gdy tak się dzieje to wystarczy wyłączyć i włączyć silnik aby prędkościomierz zaskoczył, wiec tak zrobiłem i było ok-przejechałem 170km. Na drugi dzień po odpaleniu wskazówka leci do końca i znów lipa. Na co dzień jeżdżę tylko po mieście max 20km w ciągu całego dnia więc prędkościomierz mi nie działa. Macie jakieś pomysły? Ja spróbuję na dniach sprawdzić czujnik w lewym przednim kole może coś się przetarło albo styki zaśniedziały. Czekam na wasze pomysły.
    Pozdrawiam