Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z Renault Laguna 2.2 D

BodzioM 03 Apr 2007 13:48 8163 11
    BodzioM
    Level 10  
    Witam. Na Forum od niedawna,mam problem z laguna 2.2D a dokładnie z przekaźnikiem świec żarowych Sagem. Świece nie grzeją (wszystkie sprawne) kontrolka (spiralka) mruga przez jakieś 30 do 40 sekund po włączeniu zapłonu lub starcie (oczywiście na krotko) silnika. Czy można go zastąpić zwykłym przekaźnikiem do świec od starego VW. Mój oryginał ma dwie kwadratowe wtyczki po 12 pin każda, jedna 2 pin na świece
    i zasilanie plusem na śrubę 6mm. Za używany oryginał wołają dość sporo a ten uszkodzony po rozebraniu
    okazał się być prawie w całości zalany silikonem czy czymś podobnym.
    Proszę o pomoc.
    mateo027
    Level 26  
    Podlacz pod tester i zobacz dlaczego miga kontrolka swiec,moze masz blahy problem typu brak jakiegos sygnalu. Jesli bedzie uszkodzony calkiem to funkcje grzania swiec mozesz podlaczyc do oddzielnego sterownika.Ten ktory masz w aucie steruje cala elektronika diesla,solenoidami w pompie itp.
    BodzioM
    Level 10  
    Prubowalem podlaczyc do KTS na ktorym pracowalem do niedawna,ale wedlug programu ten model auta nie ma funkcji samo diagnozy ukladu sterowania silnika tylko ABS i poduchy.KTS nie mogl sie polaczyc z jedn.ster.Poslucham jednak rady i jutro udam sie do serwisu Renault.Zobaczymy co tam powiedza bo na kompie firmowym powinno byc latwiej.
    mateo027
    Level 26  
    Walizka na pewno lyknie ten sterownik
    mlody91
    Level 20  
    Witam,
    a może pan podać numer ze sterownika HOM i BVM,
    Te sterowniki mam po części rozgryzione. Może być, że urządzenie peryferyjne jest uszkodzone np. potencjometr na pompie wtryskowej, któryś czujnik od temperatury. Sterownik mam w 80% rozgryziony. Sam sobie zrobiłem samoróbkę, ale teraz kupiłem okazyjnie SPRAWNY całkowicie na allegro.pl, trochę nowszy niż potrzebuje ale działa.

Niech pan poda te numery to w tedy będziemy myśleć co dalej, można odczytać z białej naklejki na sterowniku SAGEM numer BVM, a poniżej jest HOM
    mateo027
    Level 26  
    Nie ma co tu rozgryzac tylko na walizke sie udac!
    mlody91
    Level 20  
    na jakieś walizki w serwisie i płacić kasę, tak najłatwiej nie ma co. Ale to jest portal elektroniczny, a problem jest właśnie z elektroniką tego pojazdu. Więc niech właściciel poda numery które są w/w i będziemy dalej myśleć.
    mateo027
    Level 26  
    No pewnie, ze najlatwiej. Ale przepraszam, prawda, lepiej wymienic pare elementow kosztujacych x razy wiecej jak diagnostyka walizka i w koncu trafic...uwierz mi,ze zrobilem wiecej renowek i wiem co mowie.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    mlody91
    Level 20  
    ja bym polował na aukcjach, ale kupiłem chyba 4 takie sterowniki i w każdym było coś nie tak