Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAYCOM MH-430II uciekająca nośna? Dziwny wpływ anteny...

03 Kwi 2007 14:35 1570 5
  • Poziom 31  
    Witam Kolegów.
    Z prosba o pomoc i wyrozumiałość, niewiele sie w życiu bawiłem radiotelefonami, a dostałem mały kłopot do naprawy.
    Para radiotelefonów Maycom MH-430II. Kłopot polega na tym, że jest problem z łącznością między nimi. Gdy wciskam nadawanie w tym uszkodzonym to w drugim raz słyszę(mam nośną), raz nie.Zauważyłem, że jak w tym uszkodzonym dotykam anteny to zazwyczaj mam sygnał w drugim radiotelefonie.JAk zamiast antenek podłącze krótkie kawałki cyny to zawsze słysze nośną, ale gdy w tym uszkodzonym w czasie nadawania dotknę palcem cyny to w tym sprawnym słysze trzeszczenie...w druga stronę jest idealnie-dotykanie palcem nic nie zmienia gdy nadaje ze sprawnego a odbieram na uszkodzonym. Całą płytkę toru w.cz, zamieszczona na zdjęciu, wygrzalem hot-airem, nic to nie zmieniło.
    Proszę o podpowiedzi.
    Pozdrawiam.Arek
  • Poziom 23  
    A czy sprawdzałeś sondą w.cz. tor nadawczy . no oczywiście podczas nadawania ? .
  • Poziom 31  
    Sp6, dzieki za zainteresowanie.
    Nie mam sondy w.cz to pierwsza sprawa-na co dzien nie pracuje w radiowce, druga rzecz to to radyjjo jest tak skonstruowane ze dziala jak je calkowicie zloze, nie moge pozwolic sobie na komfort pracy/pomiarow na otwartym, pod pradem. Musial bym majstrowac jakies zlacze-przedluzacz, na fotce widac jak te plytki sa laczone.
    Wydawalo mi sie ze z podobnym objawem radiowcy maja czesciej do czynienia...:cry:
  • Poziom 12  
    Witam.

Miałem podobne problemy ze swoimi radyjkami,okazało się iż było wyrobione gniazdo antenowe jednego z radyjek i nie łączyła antenka.Na
    samym początku proponowałbym zrestartowanie obydwu radyjek.Niech kolega sprawdzi gniazda antenowe obydwu blaszka środka antenowego nie jest zbyt bardzo rozciągnięta,co może skutkować nie łączeniem z anteną.Antenkami z cyny bym raczej się nie posługiwał.Można przez to spalić
    układ nadajnika.Co do sytuacji iż jedno z radyjek lepiej nadaje,może to być spowodowane poziomem naładowania baterii oraz ustawioną mocą nadawania,trzeba zwrócić uwagę czy w obydwu radyjkach jest ustawiony w podobnym punkcie niebieski potencjometr,jego ustawiona pozycja jest odpowiedzialna za moc nośnej.
    MAYCOM MH-430II uciekająca nośna? Dziwny wpływ anteny...
  • Poziom 31  
    Dzięki KOlego ale sprawa dawno nieaktualna. Zobacz na date posta. Może twoje info innym się przydadzą ;-)
  • Poziom 12  
    Temat był nie zamknięty,a sprawa nie wyjaśniona więc myślałem że pomogę.:D

Pozdrawiam