Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalny Pulpit...

soulreaver1 03 Kwi 2007 15:12 1543 4
  • #1 03 Kwi 2007 15:12
    soulreaver1
    Poziom 21  

Witam.

Szukam programu do sterowania innym komputerem za pomocą internetu tzw.zdalny pulpit. Problem jest w tym że komputer do którego chcę się łączyć nie ma zewnętrznego IP (sieć WiFi) więc "zdalny pulpit" wbudowany w win xp odpada:(. Moje pytanie brzmi : jaki program mogę wykorzystać do tego celu? Słyszałem o : www.logmein.com i http://www.realvnc.com/how.html ale nie wiem czy to będzie działało. Chciałbym też się dowiedzieć jak poprawnie skonfigurować taki program.

0 4
  • #2 03 Kwi 2007 15:20
    zbyha
    Poziom 16  

Sposobem na to moze być zestawienie tunelu między kompami. Wówczas wbudowany w Xp pulpit zdalny zadziała. Takim darmowym programikiem do tunelowania jest Hamachi. Mozna oczywiście zamiast pulpitu wbudowanego uzyć np. Real VNC.

Pozdrawiam !

0
  • #3 03 Kwi 2007 15:52
    soulreaver1
    Poziom 21  

zbyha napisał:
    Sposobem na to moze być zestawienie tunelu między kompami. Wówczas wbudowany w Xp pulpit zdalny zadziała. Takim darmowym programikiem do tunelowania jest Hamachi. Mozna oczywiście zamiast pulpitu wbudowanego uzyć np. Real VNC.

Pozdrawiam !

Czy to znaczy że Real VNC nie potrzebuje do łączności zewnętrznego ip? Jeśli tak to co trzeba wpisać w VNC viever (zamiast adresu ip) aby się połączyć?

0
  • Pomocny post
    #4 03 Kwi 2007 16:07
    zbyha
    Poziom 16  

Nie zrozumiałeś mnie.
    Zarówno w przypadku pulpitu zdalnego z Win Xp jak i programu Real VNC potrzebujesz wspomnianego Hamachi (tunelowanie). Ten program trzeba zainstalować na obu kompach. On właśnie zapewni Ci zewnętrzne ip które podajesz albo w VNC albo w pulpicie Xp.
    Program jest darmowy i w polskiej wersji językowej. Tylko pogooglaj :)

Pozdrawiam !

0
  • #5 03 Kwi 2007 16:14
    soulreaver1
    Poziom 21  

...no teraz załapałem, dzięki.

0