Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falownik elvovert cx - bład pamięci

03 Kwi 2007 17:54 2330 2
  • Poziom 27  
    Witam, dostałem uszkodzony falownik 3 kW ELVOvert cx 400/3. Falownik wyświetla ponoć błąd pamięci E08. W instrukcji jest napisane dośc lakonicznie o trwałości około 10 000 zapisów, polach elektromagnetycznych o dużych natężeniach i awarii zasilania w czasie zapisu danych do pamieci. Z moich wiadomości nie wynika aby cokolwiek z powyższych mogło mieć miejsce - falownik pracował w maszynie "niedotykanej" i po prostu przestał działać.
    Pytanie do kolegów - czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Dla ułatwienia napiszę, że falowniki sprzedawane są też pod nazwą pDrive.
  • Poziom 11  
    Witam!

W mojej instrukcji jest napisane: "Jeśli wystąpi błąd EEPROM, to należy sprawdzić poprawność wszystkich nastaw gdyż to może być źródłem błędu. Błąd ten wystąpi również, w przypadku wyłączenia zasilania falownika, gdy zadany jest sygnał RS (reset). W tym przypadku po ponownym włączeniu zasilania pojawi się błąd EEPROM."

Eksploatuję dużo takich falowników. Niestety nie miałem jeszcze takiego problemu. Rozumiem, że nie możesz zresetować tego błędu z panelu. Można jeszcze spróbować załadować nastawy z laptopa, bo może akurat uszkodzenie powoduje brak obsługi z panela falownika.
    Spróbuj jeszcze zapytać u dystrybutora Firmy "Kopol" z Poznania. Mnie w wielu przypadkach pomogli.

Pozdrowienia!
  • Poziom 27  
    Dziękuję za odpowiedź! Falownik właśnie schnie - był baaardzo zabrudzony. Osobiście go nie włączałem. Dzisiaj zmontuję i zobaczymy czy ruszy.