Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic Euro2L

23 Sie 2002 18:22 2607 13
  • Poziom 18  
    Mam problem ! Oznaki uszkodzenia to zielone plamy na ekranie (nieregularne) . Plamy pojawiają się w trakcie zmiany prądu kineskopu . Moje podejrzenie padło na VDP . Lecz nie jestem pewien a zapłacić 150 zł chyba niewarto . Może ktoś już miał coś podobnego za wszelką pomoc dzięki ...
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sprawdź układ rozmagnesowania kineskopu
  • Serwisant
    Sprawdz lub podstaw pozystor, pada w Panansonicach.
  • Poziom 18  
    To nie jest uszkodzenie związane z pętlą . Te plamy zaczynają się na konturach i zmieniają się przy zmianie prądu kineskopu .
    Jeżeli masz odkształconą maskę to nic nie zrobisz.
  • Poziom 18  
    To nie takie uszkodzenie o którym myślicie . Zapomniałem dodać że uszkodzenie znajduje się w dekoderze PAL . Po ściągnięciu nasycenia na minimum plam niema i obraz jest piękny lecz mono-chromatyczny. Generalnie chodzi mi o schemat blokowy VDP3108 lub note katalogową . Za pomoc dzięki ........ !!!!!!!!!
  • Poziom 20  
    Musi być dobrze ustawiona częstotliwość oscylatora przy dekoderze pal. To chyba takie ogniki? A czy w ogóle masz kolor??
  • Serwisant
    Może jest za niskie napięcie żarzenia i katody nie mają siły na dobrą emisję.
    Sprawdź zasilanie dekodera PAL (słaba filtracja napięcia) - szczególnie gdy jest ono "brane" z transformatora odchylania poziomego.
  • Poziom 18  
    Hej !!!! Napięcia zasilania sprawdziłem oscyloskopem i nie ma jakiś większych tętnień ... Dziś gadałem z gościem z serwisu centralnego Panasonica i powiedział mi że takiej usterki niemiał ale podejrzewa VDP3108 podobnie jak ja . No cóż pozostaje mi tylko wydać troche kaski. Jak wstawie to poinformuje wszystkich o wyniku !!! Jednocześni dziękuje za zainteresowanie moim problem !!!
  • Poziom 19  
    sprawdz napiecie na zazeniu kineskopu z reguly to jest przyczyna
  • Poziom 29  
    działa ogranicznik prądu kineskopu, obejżyj oscylogramy na katodach, dolne napięcie przebiegu niemoże być niższe niż 30V jeżeli spada na którejś katodzie poniżej to będziesz miał smużenia(plamy) zielone za konturami przejścia z jasnego w ciemny, jest to spowodowane złą emisją kineskopu, lub zaniskim żarzeniem, żadko VDP3108 częściej coś w układzie ogranicznika prądu kineskopu - ale to wtedy gdy niespada na katodach poniżej 30V (22V ???)
  • Poziom 18  
    Witam !!A jednak VDP po wstawieniu obraz prawidłowy bez zielonych plam. Dziękuje wszystkim za pomoc . Uszkodzenie wynikało z nieprawidłowej pracy dekodera PAL ...