Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

JVC KD-SX858R wypluwa płytę.

zbyszek.camrogroup 04 Apr 2007 07:48 1725 7
 • #1
  zbyszek.camrogroup
  Level 17  
  Tak jak w temacie. Po włożeniu płyty przyjmuje ją ale zaraz pojawia się napis EJECT i płytę oddaje. Po rozebranu zauważyłem że nie chce zakręcić płyto po jej włożeniu ale słychać jakby laser pracował. Gdzie szukać usterki. Dodam że to radio kolegi i wspomniał że jego kumpel trochę na siłę wcisnął płytę.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  nikos_dyzma
  Level 13  
  to ewidetnie wina lasera dopuki laser nie zobaczy płyty (w potocznym jezyku) to nie zakreci płyta wyczysc laser w teori powinno pomuc a jezeli nie to wymiana pozdrawiam
 • #3
  kuris
  Level 16  
  witam kolega ma racje trzeba wyczyścić ale z tą wymianą to bym poczekał spróbuj najpierw ustawić ostrość lasera
 • #4
  nikos_dyzma
  Level 13  
  jak zacznie grzebac z napieciem lasera to albo całkiem go rozwali albo tak go ustawi ze tylko bedzie mu audio jezeli nawet uda mu sie to ustawic to i tak efekt bedzie krótko trwały a wtedy laser bedzie naweno do wymiany pozdro:)
 • #5
  kuris
  Level 16  
  witam w zupełniści masz rację to jest taka reanimacja lasera ale ja tak zrobiłem w swoim i gada już 2 lata pozdrawiam
 • #6
  zbyszek.camrogroup
  Level 17  
  Dzięki za sugestie ale czyszczenie i regulacja lasera nic nie dała. Widzę że jak wprowadzę płytę to laser pyka ale nic poza tym. ktoś może wie skąd mogę sciągnąć schemat tego modelu bo przeleciałem elektrodę i bez skutku.
 • #7
  SlaweK
  Level 43  
  Po kręceniu laserem możesz spokojnie rozglądać się za nowym. Najgorsze są porady takich którym się udało przypadkiem. Praktycznie nie znam nikogo a znam wielu elektroników, kto by ustawił laser jak instrukcja serwisowa każe, wszyscy kręcą aż się uda. Nawet nowe lasery jak nie działają to pokręcą (często nawet nie zdejmując zworki ochronnej) a potem zwracają do sprzedawcy który jeszcze raz je sprzedaje. Spotkałem się ostatnio kilka razy z takim przypadkiem a potem człowiek się dziwi. Podpowiedź, nie kupuj nowego lasera którego sprzedawca nie zabezpieczył przez kręceniem.
  A co do czyszczenia to nie tylko soczewkę się czyści, często okazuje się że pryzmat jest brudny i to trudniej jest wyczyścić.

  SławeK
 • #8
  miki87
  Level 20  
  rozkręć radio i pomóż ręcznie ruszyć płytę CD .. miałem podobne objawy i wina tkwiła w silniczku!