Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ponyprog atmega

04 Paź 2003 19:49 3365 8
  • Poziom 12  
    atmege programuje w ponyprog-u po zaprogramowania "fuse bits" stracilem mozliwosc programowania go mimo ze bit RSTDISBL zostawilem nie zaznacze czyli niezaprogramowame wedlog ponyproga. czy ktos juz cos takiego robil w ponyprogu?
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 16  
    Witam. Mam podobny problem i też nie wiem jak sobie z nim poradzić :cry: . Zbudowałbym programator równoległy, ale nie wiem gdzie znaleźć schemat, ponieważ wszystko co znalazłem to programowanie przez SPI. POMÓŻCIE!!!!!!
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 32  
    Ja natomiast na okrągło proramuję ATmele przez PonyProg 2000 i nie mam żadnych problemów. Też programuję fuzybity w ATmega16, 32 i 169 i jak narazie jest wszystko OK!
    Na jakich prockach Wam się to dzieje ?
  • Poziom 16  
    U mnie na ATmega 32. Przenosiłem program z AT90s8535 do ATmega 32. Na wcześniejszym procku wszystko chodziło chodził, lecz na tym nie chciał... zacząłem kombinować z fuse bitami i programator już nie widzi w ogóle ATmega :cry: . Nie wiem już co dalej robić? Może jakiś programator równoległy? Lecz gdzie znajde schemat i program do obsługi? Za wszelkie informacje z góry dziękuję
  • Poziom 18  
    Do Łokosz. Najpewniej ustawiles na zegar RC. Wylutuj kwarc. Pozostaw kodnek 33 pf przy XTAL1,dolącz do tej nozki 68 k a drugi koniec do 5 v. Uruchom ponyprog. Odczytaj fuse i zmien zgodnie ze specyfikacja.
    pozdr.
  • Poziom 13  
    Mozliwe tez ze przelaczyles sie na zewnetrzny sygnal zegarowy. W tym przypadku musisz mu podac zegar z jakiegos innego zrodla i ponownie zaprogramowac fuse bity.
    Pamietaj ze w PonyProg postawienie znaczka dla danego bitu oznacza to samo co "programed" wg dokumentacji atmela, czyli wpisanie zera.
  • Poziom 16  
    juntom napisał:
    Do Łokosz. Najpewniej ustawiles na zegar RC. Wylutuj kwarc. Pozostaw kodnek 33 pf przy XTAL1,dolącz do tej nozki 68 k a drugi koniec do 5 v. Uruchom ponyprog. Odczytaj fuse i zmien zgodnie ze specyfikacja.
    pozdr.

Zrobiłem wczoraj tak jak radziłeś, ale dalej nic :cry: , PonyProg dalej nie widzi mojego ATmega 32, ale dziekuję serdecznie za zainteresowanie się moim problemem. Co jeszcze można zrobić? Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Witam. Próbowałem również podłączać zewnętrzny generator, ale również to ni pomogło :cry: . Chyba ATmega obraził się na mnie. Pozostaje juz tylko programowanie równoległe. Może ktoś powie gdzie w sieci znajdę schemat i oprogramowanie do takiego programatora? Za wszelkie informacje z góry dziękuję.
  • Poziom 16  
    Witam. Właśnie udało mi się uporać z moim problemem. Przyczyną złego ustawienia bitów fuse była oczywiście pomyłka bitów (unprogramed 1, programed 0). Przez ten błąd okazało się, że uaktywnił się zewnętrzny generator. Wcześniej juz robiłem próby z zewnętrznym generatorem, ale dopiero po podłączeniu oscyloskopu do generatora, który został na szybko zbudowany, okazało sie, że generator nie generuje. Dopiero po ustawieniu elementów RC, generator zewnętrzny zaczął pracować i Pony Prog zaczął znowu widzieć procesor ATmega :D . Po przerzuceniu programu z 90s8535, okazało się jeszcze, że trzeba wyłączyć JTAG. Po tym wszystkim ATmega zastępuje mi już 90S8535 :D . Dziękuje wszystkim za pomoc i Pozdrawiam. 8)