Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

drukarka Canon S200 wyskakuje błąd serwisowy 5200

04 Kwi 2007 14:28 14025 6
  • Poziom 17  
    Witam
    Mam problem z drukarką Canon S200 podczas próby druku wiecej niż jednej strony dowolnego dokumentu pojawia się w jej monitorze drukowania komunikat o treści:

Błąd serwisowy 5200.
    Anuluj drukowanie i wyłącz drukarkę, a następnie włącz ją ponownie.
    Jeśli ta operacja nie spowoduje usunięcia błędu, poszukaj szczegółowych informacji w podręczniku użytkownika drukarki
    .

i na tym konczy sie drukowanie , oczywiście po jej wyłączeniu i ponownym włączeniu sytuacja się powtarza- jedna strona pózniej wciaga kartke do druku drugiej strony chwile popracuje ze niby drukuje i wywala ponowie bład jak wyżej, sterowniki instalowane z dołączonej przy jej zakupie płytki cd i instalowana jest ona na systemie xp home.

Mile widziane sugestie jak rozwiązać problem

pozdrawiam
  • Poziom 15  
    witam serwisówkm mówi tyle
    Cartridge OverHeat 7 x Orange 10 5200 Replace the BJ Cartridge(Printhead)
    Cartridge OverHeat 8 x Orange 10 5200 Replace the BJ Cartridge(Printhead)
    Cartridge Displaced 9 x Orange 10 5200 Replace the BJ Cartridge(Printhead) or reinstall
    Cartridge Displaced 10 x Orange 10 5200 Replace the BJ Cartridge(Printhead) or reinstall
    Cartridge Displaced 11 x Orange 10 5200 Replace the BJ Cartridge(Printhead) or reinstall
    pozdrawiam ritech
  • Poziom 17  
    Witam ponownie

po waszych sugestiach wczoraj rozebrałem ta drukarkę ,wyjąłem głowice zdemontowałem sanie i wszystko wyczyściłem z atramentu łącznie z miejscem gdzie dokują sanie z głowicą ponieważ było wszystko zabrudzone zaschniętym atramentem po złożeniu drukarka zaczęła wydawało by się normalnie funkcjonować wydrukowałem kilka stron na próbę i poszło bez problemu , natomiast dziś chciałem jeszcze raz sprawdzić i niestety po wydruku jednej strony powtórka z rozrywki z błędem serwisowym 5200 wiec ponownie zajrzałem do niej i znowu nadmiar atramentu się zebrał -zalana prawdopodobnie ponowny demontaż wszystkiego jak wczesnej i czyszczenie by rozwiązało sprawę ale pewnie znów na krótką chwile:(

Co dalej począć z ta drukarką? - czy ewentualnie wymiana głowicy na inna rozwiązała by problem bo mam głowice od drukarek Canon S100 i Canon bjc 2000 tylko nie jestem do końca pewny czy ich głowice się nadadzą chociaż wizualnie wyglądają identycznie.

pozdrawiam
  • Poziom 14  
    W S200 jest inna głowica, błąd który się pojawia to przegrzanie głowicy - co oznacza wymianę głowicy
  • Poziom 17  
    no jesli nie podejdzie od tamtych głowica to trudno drukarka bedzie do kasacji niestety , bo nowej głowicy sie nie opłaci kupowac - chyba ze ktos ma z kolegów pomysł na jakąs regenerecje tej głowicy :idea:
  • Poziom 17  
    no skoro nikt nie ma pomysła na przywrocenie jej sprawnosci tanim kosztem to temat zamykam i ze sam nie mam takowego pomysłu drukarka idzie na dawce organów a temat zamykam.

pozdrawiam i dziekuje za sugestie