Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pilot do PC

jakac 04 Paź 2003 21:29 2215 8
  • #1 04 Paź 2003 21:29
    jakac
    Poziom 10  

mój 1wszy post :wink:

panowie mam taki problem Złożyłem pilota do PC na RS232 i jak jestem oddalony od czujnika podczerwieni ok 3 metrów to przestaje dzialać tj czasem zaskoczy czasem nie i teraz pytanie czy można coś zrobić żeby działał tak jak w telewizorze że skieruję pilota w innym kierunku a on sie załączy :?:

0 8
  • #3 04 Paź 2003 21:34
    Hrabol
    Poziom 25  

moze za daleko wsunieta jest dioda odbierajaca podczerwien alb za mala jej czulosc moze podasz co to jest za odbiornik lub schemat
    a baterie w pilocie sa dobre

0
  • #4 04 Paź 2003 21:43
    jakac
    Poziom 10  

baterie są ok chodzi oto że np muszę skierować pilotem prosto w czujnik i to tylko do 3m żeby zadziałało a np w telewizorze zaskakuje nawet jak celuję w ścianę która znajduje sie naprzeciw i załącza mój pilot to

pilot do PC

0
  • #5 04 Paź 2003 21:58
    Hrabol
    Poziom 25  

jeszcze raz to wzkazuje ze czujnik jest za gleboko schowany

0
  • #6 04 Paź 2003 23:13
    jakac
    Poziom 10  

Hrabol napisał:
    jeszcze raz to wzkazuje ze czujnik jest za gleboko schowany

a czy jest coś bardziej czułego niż TSOP1136

Jak jest to rozwiazane w TV

0
  • #7 05 Paź 2003 08:51
    Owsik
    Poziom 22  

TSOP1736 jest i tak bardzo czuly sam go uzywam i dziala rewelacyjnie obojetnie czy kieruje pilota bezposrednio na czujnik, na sciane czy na podloge ;) Moze po prostu mam dobrego pilota... :D Tylko ja to mam zrobione tak ze rownolegle do kondensatora C1 jest podlaczony elektrolit 10uF/16V i dodatkowy kondensator 100nF przy samym odbiorniku podczerwieni do Vcc i Gnd. Nie wiem czy to moze miec jakis wplyw na zasieg ale sprobuj podlaczyc dodatkowe kondensatory. Albo po prostu miales pecha i trafiles na jakis badziewny egzemplarz odbiornika podczerwieni... :roll:

0
  • #8 05 Paź 2003 10:34
    jakac
    Poziom 10  

spróbuję wlutować ten dodatkowy kondensator, jeżeli będzie to samo co wcześniej to kupię nowy czujnik

0
  • #9 23 Mar 2005 15:32
    spoczo
    Poziom 14  

siema
    wiem ze temat juz jest stary, ale zlozylem urzadzonko ale nie dziala chyba, zainstalowalem tego girdera i wrzucilem wtyczke i zaznaczylem ja w ustawieniach i zaznaczylem port co dalej skad mam wiedziec czy dobrze zlozone albo jak ustawic pilota?

0