Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Berlingo-sterownik świec żarowych.

Redss307 17 Lip 2013 18:33 51314 33
    kybernetes
    Poziom 39  
    klimek1974 napisał:
    czy po oporze sprawdzi świecie ile powinny mieć wszystkie cztery omow w Berlingo 1.9d

1. Bardzo niechlujny styl pisania bez przecinków, lekceważysz nas czy nie potrafisz inaczej?
    2. Rezystancja zimnej świecy powinna zawierać się pomiędzy 0,4 a 0,6 oma.
    klimek1974 napisał:
    A do tych świec się cieżko dostać także nie tak przed nosem one są

Do świec w tym silniku dostęp jest śpiewający. Rozumiem, że nie masz doświadczenia z silnikami ,w których dostęp do świec jest utrudniony?
  • IGE-XAOIGE-XAO
    muri3
    Poziom 15  
    Problem rozwiązany. Przewody wypalone od kostki silnika. Wymienione i działa:)
  • IGE-XAOIGE-XAO
    pawlo111
    Poziom 11  
    Witam
    Proszę o pomoc jak na krótko sprawdzić przekaźnik NAGARES BDL/7-12 9640469680 jak na foto
    Przekaźnik świec żarowych z Citroena Berlingo 2004r 2,0 HDI
    co ustaliłem:
    Piny 1,2,6,7 - to wyjścia na świece żarowe
    Pin 4 - to stały plus 12V po załączeniu przekaźnika z tego pinu idzie napięcie na świece czyli na piny 1,2,6,7

PIN 3 i 8 - to sterowanie

Moje pytanie czy jak podam 12V na pin 3 i masę na pin 8 to przekaźnik powinien zadziałać?

Czy między pinem 3 i pinem 8 powinien być jakiś opór cewki przekaźnika?

Przy jakiej temp. zaczynają świece grzać w tym samochodzie?

będę wdzięczny za schemat elektryczny do berlingo odnośnie grzania świec żarowych oraz odnośnie sterowania egr.
    PS w zamian mogę pomóc w grupie fiata....

PS
    pisząc ręce umyłem...:D

Citroen Berlingo-sterownik świec żarowych. Citroen Berlingo-sterownik świec żarowych.
    rysiek1358
    Poziom 8  
    Cześć,

mam podobny problem - też chcę sprawdzić mój przekaźnik. To, co sprawdziłem w swoim:

Ustawiam sprawdzanie diod i lecimy:
    - przy podłączenie - (com) do 4 i + (czerwony) do pinów 1,2,6,7 - dostają napięcie ok 550-580
    - przy odwrotnym podłączeniu +(czerwony) do 4 i -(czarny) do 8 - dostaję napięcie ok. 1312

Na pozostałych konfiguracjach nie dostaję żadnych wskazań.

Wydaj mi się, że za bardzo podawać 12V na sterowanie nie warto, gdyż jest to prawdopodobnie sterowanie trannzystorowe. Możesz sprawdzić u siebie za pomocą sprawdzenia diod napięcia na pinach?

mój post:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3126975.html