Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2x hifonics Atlas I-A12 + wzmacniacz SPL

04 Kwi 2007 19:38 3343 46
  • Poziom 18  
    Hey! w końcu złożyłem sobie do końca mój zestaw składający się z (mówię tylko o bass) 2x hifonics Atlas I-A12 + wzmacniacz SPL by Soundstream Z4X-800. w samochodzie gra superr!! (aż zagłówki wyjeżdzają;) siedzi to w vw t4) ale jak otworze tylne drzwi to przy wielkiej głośności słychać taki jakby "pierdzenie mębran" oczywiście w środku dzwięk jest super! czy to tak musi być? chociaż nie raz słyszałem ładniej grające na zewnątrz alphardy;/;/;/ czy coś mam nie tak z zestawem? siedzi to w skrzynce z kwadratowymi BR zaprojektowaną przez kolege z forum;) (za co ponownie wielkie dzięki!) fotki dam jak będę miał dostęp do cyfrówki jeśli kogoś to będzie interesować:D
  • Poziom 27  
    dawaj fotki :D
    ogólnie dziwna sprawa że coś pierdzi ale to może być wina przepływu powietrza. Najważniejsze że Ty jadąc tego nie słyszysz.
    Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    greg-si napisał:
    dawaj fotki :D
    ogólnie dziwna sprawa że coś pierdzi ale to może być wina przepływu powietrza. Najważniejsze że Ty jadąc tego nie słyszysz.
    Pozdrawiam

Tez nie słyszałem pierdzenia gdy spaliłem helona. Gdy jechałem głośnik wyciszył sie o połowe :D i jeszcze z 5 min tak grał aż dojechałem do domu bo nie słyszałem objawów pierdzenia. Gdy otworzyłem bagaznik dopiero było słychać dziwne brzeczenie głośnik spalony :o połowe uzwojenia spadło ale nawet po tak duzym uszkodzeniu cewki cisnienie było ogromne :D i głosnik działał :D
  • Poziom 34  
    Witam.
    Dodam tylko że zniekształcenia w zakresie subniskotonowym jest trudno usłyszeć (przez niedoskonałość ucha i przez ciśnienie jakie głośniki wytwarzają) co jest b, często przyczyną uszkodzeń głośnika.
    Radzę się zainteresować, nie olewać bo szkoda głośników.
    pzdr
  • Poziom 15  
    temat dość ciekawy. hhhmmmm a czego to może być bardziej wina wzmacniacza czy głośników wsadzonych w zlą skrzynie
  • Poziom 18  
    Głośniki są w skrzyni idealnej! Zaprojektował ją bbartasswlkp(wcześniej siedziało to w zamkniętej ale naszedł pomysł na otwartą:D) i naprawdę jest to według mnie porządna robota!;) a co do wzmaka to hmmm.... jeden głośnik podłączałem pod mostek pod crunch co ma 200rms w mostku i szło podobnie lekko ciszej ale też z tym dzwiękiem na końcu;) postaram się dać dziś fotki! dzięki za zainteresowanie!:)

Dodano po 8 [minuty]:

P.s a może wymienić moje hifonics-y na takie oto subwoofery? ARTHQUAKE TREMOR-12XR jak myślicie co by lepiej grało nawet jeśli miało by to być w zamkniętej;) bo wiem, że jeśli do otwartej to bym musiał już inną robić a zamkniętą mam zrobioną także cacy:D

Dodano po 35 [minuty]:

A co do przepływu powietrza to też nie z tego powodu (mówię i powietrzu ze skrzyni) gdyż na free-air tak samo głośnik się zachowuje;)
  • Poziom 27  
    to pierdzą Ci dwie sztuki czy jedna?
  • Poziom 18  
    Jak sie stoi naprzeciwko ich to wtedy to tylko słychać. jeden tak samo gra jak dwa bez różnicy i tak slychać ten dzwięk...
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    chodzi mi tylko o to że jak odepniesz jeden głośnik i dasz mu troche mocy to czy nadal się tak dzieje z dwoma sztukami sprawdzanymi oddzielnie.
    Jeżeli jeden gra dobrze a drugi źle to zamień jeszcze kanały na wzmaku (żeby wyeliminować błędy ze strony zasilania).
    Jak oba grają tak samo to widać że tak musi być a jak nie to jeden z głośników jest padliną.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Dorzucam fotkę ale jak na razie niezbyt dobrej jakości bo z komórki;) jak będzie możliwość od razu daję lepsze;)

2x hifonics Atlas I-A12 + wzmacniacz SPL
  • Poziom 14  
    hijacker 4 mam pytanie ile dałeś za tego SPLa??
    Bo mogę mieć nowego za 320...warto??Nie spotkałem się z tą firmą ale zainteresowałem dlatego bo jest pod bandera Soundstream'a...
  • Poziom 18  
    Bierz jego i sie nie zastanawiaj jeśli chodzi Ci o zasilenie 2 subwooferów! Jest super zrobiony i mimo tego żę kupiłem bez gwarancji to jestem zadowolony! na allegro przyjazny gość ma:D dalem tyle samo co Ty możesz dać:D:)

Dodano po 2 [minuty]:

W tej cenie nic lepszego uważam że nie znajdziesz i nie jest to żadna podróbka! konkretny wzmacniacz według mnie;)
  • Poziom 14  
    :):):) no i jest nowy czyli nie przetyrany...bo zastanawiałem się nad JBL GTO75.2/75.4 uzywki...
  • Poziom 18  
    Żebyś pytał o to ludzi ze stanów to jasne że poleciliby SPL;) tam JBL się już nie liczy chociaż kiedyś odgrywało kluczową rolę;) a teraz nawet murzyni nie kradną tego bez urazy dla posiadaczy;) chociaż nikt nic nie ma do wzmacniaczy JBL z najwyższej półki;)
  • Poziom 14  
    :D:D:D:D a powiedz mi jedno jak już tak zaczęliśmy gadać...
    opór w połączeniu zmostkowanym w większości wzmacniaczy wynosi 4ohm tak? (mówię o "zwykłych" wzmakach a nie o jakiś po 1500W RMS w mostku:)
  • Poziom 18  
    Tak najcześciej tylko monoblocki maja opór poniżej 4ohm;) tak uważam;)
  • Poziom 31  
    hijacker4 a próbowałeś podpiąc suba pod inny wzmak i czy tez były te pierdnięcia
  • Poziom 18  
    Tak próbowałem pod crunch co miał 350rms w mostku i był skręcony tak żeby nie dawał full mocy :)
  • Poziom 31  
    czyli nie wiesz czy wystepuje to pod innymi wzmakami, a szkoda bo tak byś już wiedział na 100% czy głośnik są walnięte czy wzmak lub instalacja, a w zamknietej tez były te piexxx
  • Poziom 18  
    A jeśli coś co może być w instalacji nie tak ?
  • Poziom 31  
    niewiem wpierw trzeba wiedzieć czy głośniki są walniete i potem szukac dalej
  • Poziom 18  
    A może spróbuje wstawić głośniki do skrzyni odwrotną stroną? tak żeby membraną były skierowane do środka a magnet na zewnątrz?:D może to coś zmienić?
  • Poziom 14  
    zmienić na pewno zmieni bo strumień powietrza będzie kierowany do wewnątrz skrzyni...a że powierzchnia suba jest większa że tak to ujmę od przodu niż z tyłu od kosza takze będzie troszkę słychać różnicę...

ale czy ja wiem czy polecić takie rozwiązanie...

Dodano po 1 [minuty]:

skusiłem się na Spl-a:) mam nadzieję,że będę zadowolony...już się nie mogę doczekać
  • Poziom 22  
    Napisze chodź przyznaje się ze nie czytałem wszystkich wypowiedzi. Mam głośnik Rainbow hammer 12, na wzmaku carpower 1502 włąsnie pierdział mi przy duzej glosności (ale nie az tak dużej...) Gdy zmieniłem wzmacniacz na Crunch gp 1600 pierdzenie znikło a głośnik gra jeszcze głośniej. Pzdr
  • Poziom 18  
    Ile dałeś za tego crunch-a? i w polsce czy za granica? dzięki za zainteresowanie tematem;):D
  • Poziom 27  
    to chyba ten crunch za niecałego patyka i jest na alle...
  • Poziom 22  
    No tak dałem nie całego patyka, po znajomości ( tzn dużo mniej niż patyka :))
  • Poziom 14  
    hijacker po co chcesz zmienić wzmaka skoro masz fajnego pieca?:)

A poza tym wzmak jest nowy więc jest w porządku...doszedłes już co masz nie tak? (jeśli w ogóle coś nie tak)
  • Poziom 27  
    trance997 napisał:
    hijacker po co chcesz zmienić wzmaka skoro masz fajnego pieca?:)

A poza tym wzmacniacz jest nowy więc jest w porządku...doszedłes już co masz nie tak? (jeśli w ogóle coś nie tak)

to że wzmacniacz jest nowy nie oznacza że jest wolny od wad
    szczerze mówiąc cena tego wzmacniacza (300zł) jak za 2x210W jest śmiesznie niska i nie zdziwił bym się jakby to była niestety jakaś podróbka.
    Dodam jeszcze że CP 604 który ma podobną moc kosztuj 450zł a jak nie od dziś wiadomo CP to najtańsze w miare pewne piece. Dobrze by było dowiedzieć się czegoś więcej o tym wzmacniaczu. Były już solingi i revelandy podrabiane więc tutaj może być podobnie.

Oczywiście to są tylko moje domniemania.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    ja mam taką nadzieję, bo ja tez kupiłem ten wzmacniacz...a on jest za tyle bo bez oryginalnego opakowania i bez gwarancji bo z zagranicy to dlatego...normalnie na rynku niemieckim kosztuje 299Euro...

ale co Ty mówisz...Carpower za 450zł...zobacz,że Irek ma np hpb1502 za 350zł a 604 jest w identycznej cenie...wiec jaką przebitkę mają sklepy...