Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Aficio 450 zacina papier

05 Kwi 2007 00:04 1664 10
  • Poziom 10  
    Witam
    W Ricoh Aficio 450 staje papier przed finisherem zamiast wyzucac normalnie ,nawet przy wyłaczonym finisherze idzie do niego popier i sie zatrzymuje !ale jak sie go właczy to normalnie do finishera wyrzuca a normalnie nie idze!
    Też pojawiło sie wyswiaetlanie zaciecie papieru w punkcie C i D,nie ma nigdzie kartki ani kawałka i dale wyswietla zaciecie
    z gory dziekuje za podpowiedz
    pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    O ile dobrze zrozumiałem (namieszałeś trochę w tym pytaniu) kartka zawsze idzie do finishera? Ustaw w opcjach użytkownika, żeby kopie wychodziły na mostek, Output Tray: ma być ustawione na: Internal Tray. Sprawdź, czy w module mostka (bridge) są i działają wszystkie czujniki. Jeżeli dalej będzie szło do finishera to sprawdź, czy nie jest ułamana dźwignia elektromagnesu zwrotnicy, na początku mostka.
  • Poziom 23  
    moje propozycje:
    1.wydrukuj/podejrzyj liste z logami zacieć [7 504] , wtedy sprawdzisz na którym czujniku sa błędy
    2.zmień tace wyjscia kopii na wewn. sprawdzisz czybłędy pochodza z finishera czy z bramki w piecu lub jego okolicy
    pozdr
  • Specjalista - kserokopiarki
    wg mnie jest to typowy błąd czujnika mostka jak zimny to działa jak się trochę nagrzeje to głupieje, jest to ten czujnik na środku mostka, wbrew pozorom on sie tam trochę nagrzewa od kartek które idą prosto zpieca kanałem na finiszer. miałem kilka razy taki przypadek że kartka przez niego już przeszła a on pokazywał zacięcie po wymianie wszystko ok
  • Poziom 11  
    Zgadzam sie z Januszem.P .Niedawno mialem taki przypadek
    Sprawdź dla pewności elektromagnes sterujący bramką w mostku. Od temperatury i kurzu lubi czasem się zabrudzić i nie odbija dobrze. Jak potrzeba mam kilkadziesiąt mostków (całych i zdekompletowanych) .

C.
  • Poziom 18  
    jeśli dobrze zrozumiałem kartka idzie do finishera nawet po jego odłączeniu?i rzecz jasna sie zatnie.Natomiast po włączeniu wszystko jest dobrze i maszyna wyrzuca kartki na finisher.Wynikałoby z tgo ze uszkodzona jest zwrotnica w bridgu.Być moze sie złamała przy cięgle elektromagnesu miałem kilka takich przypadków.Przy odrobinie szczęścia będzie działać ale w momencie gdy chcemy uzyskać kopie na tacy wewnętrznej najnormalniej sie zatnie i pokaże blokade w C D, pozdrawiam
  • Poziom 16  
    A może poduszki wyciszające kleją zwrotnicę i nie działa prawidłowo miałem przez nie zacięcia wyrzucilem a teraz spokój łatwo jest rozebrać zdejm skaner parę śrub i coś napisz bo wpisujemy a może już naprawiłeś
    Ta bramka (zwrotnica :-) -jak zwał tak zwał) jest w głupim miejscu więc kurz i temperatura robią swoje. Warto sprawdzić!

C.
  • Poziom 18  
    jeżeli chodzi o zdejmowanie skanera to nie ma to nic wspólnego ze zwrotnicą bo pisałem o tej w mostku i na pewno o tą chodzi co najwyzej trzeba zdemontować bridge ale można poradzić sobie i bez tego
  • Poziom 16  
    Sorry pomyliłem z 1045 a w 450 rzeczywiście czasami są problemy z mostkiem ja raz miałem przegrzany czujnik -mały koszt- ale raz ustawiałem pozycję elektromagnesu bo za mało otwierał musiałem trochę poprawić fabrykę działa do dziś być może jakoś skręcona bramka była ale nie wnikałem działa może też spróbuj