Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wykonanie subwoofera pod 2x Alphard LW1200 240 watt!

cinek88 05 Apr 2007 18:10 1946 3
    cinek88
    Level 15  
    Witam wszystkich. Mam 2 głośniki Alphard LW1200 240 watt 8 ohm i chcialbym zrobic sobie subwoofer do matiza z tymi 2 glosnikami i prosilbym wszystkich o porady a najlepiej jakis konkretny projekt czyli jaka obudowa czy zamknieta czy z bass reflexem, jaka pojemnosc obudowy i jak obliczyc pojemnosc obudowy biorąc pod uwage ze kazdy glosnik ma średnice 30 cm a subwoofer ma pasowac do bagaznika do matiza, jak podłączyc te glosniki czy kazdy pod osobny kanal czy tak ze impedancja wyjsciowa bedzie 4 ohm i jakis filtr czy zwrotnica czy bez zadnych filtrów. Dodam ze mam wzmacniacz z Boshmana 4 kanałowy 900 watt. Czy ma byc to zwykla obudowa dopasowanaa do bagaznika matiza czy jakas z tunelami czy np magnesy glosnikow skierowane do siebie czy membrany glosników skierowane do siebie. Prosilbym o porady bo totalnie sie na tym nie znam a napewno ktos juz cos takiego robil ze subwoofer z dwoch glosnikow i wie jaki jest najlepszy efekt przy takich glosnikach. Z gory dzieki za porady. Pozdrawiam
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    użyj szukaj!!
    w DIY było coś chyba o tym
    cinek88
    Level 15  
    szukalem ale niestety nic konkretnego nie znalazlem wolalbym zeby napisal mi to ktos kto mial juz z tym doczynienia i robil takie cos i zna sie na tym.
  • Helpful post
    bbartasswlkp
    Level 31  
    Obudowa 30-40L closed albo 40-50 BR ok 40-50Hz strojenia dla jednej szt.
    proponuje wejśc jeszcze na tą stronke w dział projekty http://www.mdcs.prv.pl/