Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny warkot w domofonie.

05 Kwi 2007 19:58 2694 7
  • Poziom 19  
    Może ktoś pomoże mi zdiagnozować usterkę....Niedawno w domofonie (w panelu przy bramce i w unifonie) pojawił się taki dziwny warkot.Cały układ działa poprawnie czyli można uruchomić elektrozaczep a także jest połączenie głosowe pomiędzy panelem i unifonem.Problemem jest ten terkot czy warkot jak go tam zwał w słuchawce i głośniku.Sprawdziłem elementy domofonu czyli panel i unifon i są sprawne.Pozostał jeszcze zasilacz...18T firmy MIWI URMET.W nim chyba tkwi przyczyna.Tylko zielonego pojęcia nie mam od czego wzbudzany jest ten dźwięk.Może prostownik szwankuje(taki prymityw na dwóch diodach) lub siadło coś w filtracji prądu z zasilacza?Może ktoś miałby schemat takiego zasilacza...Nowy kosztuje ok 65zł a tam siadła pewnie jakaś część za parę groszy...
  • Poziom 12  
    Najprawdopodobnie przydzwięk sieci. Sprawdz kondensatory filtrujące zasilacza (najlepiej od razu wymienić na nowe niewielki koszt), oraz stabilizację napięcia - niestety nie mam schematu. Jeśli napięcie jest w porządku, sprawdz połączenie żyły gorącej wej. wzmacniacza, przy braku impedanci źródła na wejściu wzmacniacza na tej żyle indukuje się napięcie o częst. sieci zwałaszcza jeśli jest ona nieekranowana.
  • Poziom 16  
    Wymień mikrofon w kasecie koszt 1 złoty
    Andrzej
  • Poziom 10  
    potwierdzam , wymień mikrofon w kasecie ,jak nie pomoże to i
    głośnik - może być zalany.Nie grzeb w zasilaczu.
  • Poziom 19  
    Czy chodzi wam o tzw.modół rozmownyMR-2?Faktycznie ten warkot pojawił się po ostatnich deszczach,trochę też wiało i kaseta była cała mokra...Spróbuje i dam znać...
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    nie moduł tylko sam mikrofon w module rozmównym takie małe coś z dwoma drucikami na dole tegoż modułu :)))
    najlepiej przekonasz sie o tym jak go odłączysz np z zacisku 441 i przestanie buczeć.
  • Poziom 19  
    Po wymianie mikrofonu wszystko jest OK...