Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HiTech PICC i integracja z MPLab

eurotips 05 Apr 2007 20:09 2070 6
 • #1
  eurotips
  Level 38  
  Czy ktoś korzysta z takiego zestawu ?
  za nic w świecie nie mogę w MPLab znaleźć zakładki z PICC,
  wygląda jakby się nie zainstalowała nakładka, a instalację powtarzałem już 3 razy i mam zawsze komunikat o poprawnym zainstalowaniu.
  Może czegoś nie wiem albo po prostu nie umiem korzystać? jak skompilować program napisany w c który ma jeden header h ? praktycznie jak to zrobić w MPLab z nakładką PICC ??
 • #2
  smelektroda
  Level 13  
  Witam
  Chyba po prostu nie masz zintegrowanego Hi-Tech'a z Mplab'em. Spróbuje zainstalować "MPLAB tool suite integration", znajdziesz to na tej stronie:

  http://www.htsoft.com/support/mplab6.php

  Jak juz zainstalujesz ten plug-in, to wetdy w Mplab'ie wejdź do Project, a potem sprawdź w Set Language Tool Locations czy masz tam Hi tech PICC Toolsiute.

  Pozdrawiam
 • #3
  eurotips
  Level 38  
  Na razie pobrałem i zainstalowałem demo HI-TIDE i to jest to o co mi chodzi, kompiluje na bieżąco do hex od razu z c i plików headera,
  czy w MPLAB będzie tak samo czy tam będę musiał używać Command Line ?
 • #4
  smelektroda
  Level 13  
  Nie korzystalem z Hi-tide'a, ale w MPlab'ie nie korzystasz z Command Line. Przeglądając strone opisującą Hi-tide mogę powiedzieć, że MPlab działa tak samo.

  A wracając do twojego problemu z pierwszego postu, to w Set Language Tool Locations masz opcję Hi tech PICC Toolsiute? czy nie? Jeżeli nie to wlaśnie nie ma integracji pomiędzy tymi dwoma programami.
 • #5
  eurotips
  Level 38  
  smelektroda wrote:
  ..... to w Set Language Tool Locations masz opcję Hi tech PICC Toolsiute? czy nie? Jeżeli nie to wlaśnie nie ma integracji pomiędzy tymi dwoma programami.


  mam coś takiego: HI-TECH Universal ToolSuite,
  nie ma tam żadnego Hi-TECH PICC

  no i jak otworzę plik w c to mogę jedynie go edytować i zapisać pod inną nazwą,
  jak wywołuję kompilatora Alt+F10 to krzyczy że on tylko pliki asm połyka
 • #6
  smelektroda
  Level 13  
  Hmmm, nie pamiętam jak miałem na początku w MPlabie przed zainstalowaniem Hi-techa. A gdy rozwiniesz ten Universal Tool Suite masz tam do wyboru PICC compiler, PICC linker?
  Spóbuj najpierw z tym plug-in, do któego dałem Ci linka w moim pierwszym poscie. On właśnie sluży do zintegrowania obu programów.
  A gdy chcesz jakiś utwozryc projekt w Mplabie to skorzystaj z Project Wizard. Tam po kolei będziesz wybierał pod jakim mikrokontroler piszesz program, nazwe projektu i właśnie na końcu chyba z jakiego kompilatora chcesz użyc czy np. Hi Tech i czy to ma być asm czy C.
 • #7
  eurotips
  Level 38  
  smelektroda wrote:
  Hmmm, nie pamiętam jak miałem na początku w MPlabie przed zainstalowaniem Hi-techa. A gdy rozwiniesz ten Universal Tool Suite masz tam do wyboru PICC compiler, PICC linker?
  ....


  no nic tam co się kojarzy z PICC nie ma :|

  już mnie to wk.. i zainstalowałem PICC-18 i oczom nie wierzę, wszystko jest jak powinno, książkowo się integruje, ale ja chcę PICC dema albo PICC Lite, już dwa dni nad tym siedzę i jedna wielka kupa,
  to jakaś grubsza sprawa, bo nie jestem przecież blondynką, przynajmniej tak mi się wydaje i potrafię odhaczyć 2 okienka niezbędne do integracji :!: