Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak odciąć wysokie tony? 13cm głosniki macAudio

05 Kwi 2007 22:06 2104 8
  • Poziom 12  
    witam tak jak w temacie mam 13cm głosniki macAudio i chciał bym wysiac z nich wysokie tony co mam do nich podłaczyc aby je wyciac z góry dziekuje za podpowiedzi pozdrawiam :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 26  
    z 13cm głośnik to chyba bardziej będziesz chciał odcina niskie częstotliwości ale do tego służy również zwrotnica
  • Poziom 12  
    ja chcę odciac wysokie tony a nie niskie i to bez wykorzystania zwrotnicy bo chciał bym aby grały srednie i niskie tony
  • Poziom 26  
    jak chcesz to uczyni bez zwrotnicy?????

a ja bym chciał aby mój subwoofer bez zwrotnicy grał same wysokie tony
  • Poziom 10  
    Zle to napisal, jemu chodzi o uklad jaki trzeba zastosowac (cewki, kondensatory itp) to co znajduje sie wewnatrz zwrotnicy :)
  • Poziom 22  
    kivlov napisał:
    jak chcesz to uczyni bez zwrotnicy?????

a ja bym chciał aby mój subwoofer bez zwrotnicy grał same wysokie tony

Respekt za ta wypowiedź :)
    PS też tak bym chciał;p
  • Poziom 26  
    dziękuję:) nie trzeba było TONY
    boozeq - to po co się pyta co jak to co napisałeś to już jest zwrotnica tylko połączy to lutami

TEMAT do zamknięcia za GŁUPOTĘ!
  • Poziom 16  
    nikos_dyzma napisał:
    ja chcę odciac wysokie tony a nie niskie i to bez wykorzystania zwrotnicy bo chciał bym aby grały srednie i niskie tony

Wpinasz w układ (przewód) cewke szeregowo o odpowiedniej wartości, robi się z tego filtr dolnoprzepustowy o nachyleniu 6dB/okt, to w zupełności wystarczy

Na podstawie wartości częstotliwości odcięcia dobierasz cewke, choć zasadności działania tego nie rozumiem