Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra A brak podświetlenia zegarów, pali bezpiecznik F9

05 Kwi 2007 22:08 3739 5
  • Poziom 19  
    Nie mam podświetlenia deski, brzęczyka i tablicy rejestracyjnej dodam że pali się ciągle bezpiecznik F9. Rozebrałem tapicerkę w poszukiwaniu zwarcia i skończyły mi się już pomysły. Na dojściu bezpiecznika jest +12V czyli ok, zatem badam odejście. Do bezpiecznika F9 wg schematu podpięte są generalnie wszystkie żarówki oświetleniowa w tym:
    - regulacja oświetlenia
    - włącznik ogrzewania tylnej szyby
    - regulacja ustawienia reflektorów
    - spryskiwacz reflektorów
    - wyłącznik cyrkulacji powietrza
    - wyłącznik TC (Bóg jeden raczy wiedzieć co to :))
    - światła postojowe przód i tył
    - podświetlenie tablicy rejestracyjnej
    - podświetlenie zegarów
    - brzęczyk
    Sprawdziłem wszystko oprócz podświetlenia przełączników nawiewu. Czy macie jeszcze jakieś pomysły? Jeśli coś pominąłem to proszę o poradę.

Pozdrawiam pjprezes
    Załączniki:
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    Skoro nic nie znalazłeś to nie koniecznie musisz mieć zwarcie. Przyczyną może być również słaby styk w kostkach albo źle osadzony przekaźnik. Sam to doświadczyłem w Fordzie.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 27  
    No to sprawdź jeszcze to podświetlenie nawiewu, robota żmudna ale to moźe być to. Najlepiej to odłączaj sobie po jednym obwodzie, wtedy dojdziesz gdzie jest zwarcie.
  • Poziom 19  
    mickemaster napisał:
    Najlepiej to odłączaj sobie po jednym obwodzie, wtedy dojdziesz gdzie jest zwarcie.

Tak właśnie robiłem i wiesz co...nic nie zostało do odłączenia. Wypiąłem całą elektrykę łącznie z manetkami od migaczy i nadal pali ten cholerny bezpiecznik. Pozostało chyba tylko podświetlenie nawiewu.
  • Poziom 27  
    A może coś zwiera w tej skrzynce bezpiecznikowej? Wyciagałeś ją? Sprawdź jeszcze ten nawiew, jak nie to będziemy dalej myśleć.
  • Poziom 11  
    zobacz w popielniczce byc moze tam jest rozwiazanie