Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z włączeniem Fujitsu Siemens Lifebook

05 Kwi 2007 23:08 3607 11
  • Poziom 16  
    Witam
    Kupiłem uszkodzonego laptopa jak w temacie po wcisnieciu guzika Power na sekunde zapala sie dioda zielona i rusza wiatrak potem wszystko milknie.
    Przypadkowo podczas takiego wielokrotnego "pstrykania" udalo mi sie go wlaczyc system dzialal normalnie!
    Jednak po wyłaczeniu i ponownym wlaczeniu nadal to samo.
    Prosze o poradę pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    jeżeli faktycznie ruszył , spróbuj sprawdzić włącznik , ew mogą być uszkodzenia mechaniczne PG w postaci zimnych lutów , popękanych ścieżek ciężko będzie z naprawą , sprawdź wszystkie połączenia pomiędzy baterią a PG itp
  • Poziom 16  
    włacznik wprobuje podmienic na inny połączenia baterii sa ok. czy chociaz w serwisie sa w stanie to naprawic?
  • Poziom 16  
    witam wylacznik podmienilem jednak to nic nie dalo. a teraz prosze uwazac po wystawieniu laptopa na dwor(zimno) odpalil! jednak tylko czarny ekran i zwiecha... czego moze to byc przyczyna?
  • Poziom 20  
    Sprawdz pamiec to podstawa (bez niej nie ruszy, a moze jest uszkodzona), podstaw inną. Bez baterii tez powinien dzialac tylko na zasilaczu. Czy po właczeniu słychać jakieś pikanie czesto w tych laptopach sa usterki na plytach głównych - zimne luty pekniete ścieżki. Miałem takie płyty i nigdy nie udało mi sie ich naprawic musiałem kupić nowa płytę. Rozbierz laptopa i przy włączaniu wyginaj delikatnie płyta główna i wtedy zobaczysz czy to płyta. A jak się włączy czy miga ekran jak nim ruszasz? Acha jeszcze jedno temperatura na procku czy jest wszystko ok czy za duża?
  • Poziom 16  
    Więc tak: laptop zachowuje się tak samo bez względu czy jest odłączony dysk ram matryca wlan i inne. Po wyciągnięciu baterii również to samo (na zasilaczu). Jeżeli chodzi o pikanie z głośniczka to nic takiego nie występuje. Ekran jest czarny ale podświetlony gdy udało mi sie go włączyć. Chłodzenie na pewno dobrze założone temperatura ok. Będę musiał próbować z tym poruszaniem płyty. Tylko nie rozumiem jaki wpływ na niego miała ta niska temperatura...

Pozdrawiam serdecznie

przepraszam to ze świątecznego pośpiechu:)
  • Poziom 20  
    Najprawdopodobniej pada płyta główna, zimne luty itp. Jaki to dokładnie laptop? Czesto w nich siada "grafika" czyli jest np. podświetlanie matrycy ale obrazu brak. Napisałem grafika ale i tak po wymianie grafiki dzieje sie często to samo - po prostu są felerne płyty główne. Włącz osobny monitor jak bedzie obraz to płyta powinna być ok, jak nie to płyta. Wyginaj delikatnie płytę może wskoczy obraz. Wygrzewałem takie płyty i nic to nie daje, ale warto zawsze próbować. Sprawdź ram bo bez niego nic nie odpali. Jeszcze jedno z tą temperaturą - przypadek lub masz zbyt dużą temperaturę na procku. Mam nadzieję że te moje uwagi Ci coś pomogą.
  • Poziom 16  
    Jest to laptop fujitsu siemens lifebook 1110, czy jest możliwość kupienia gdzieś w miarę ludzkiej cenie do niego płyty? Z tego co widziałem na allegro mając 200zł - można tylko pomarzyć o takiej płycie. Temperatura na procku jak już wspomniałem jak najbardziej ok.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Odkręć osłonę pamięci operacyjnej i na czas startu lapa dociśnij jej jeden , ewentualnie drugi bok , lub całą . Jeśli ona nie łączy , a tak często się zdarza w laptopach , to start jest tylko połowiczny - kręci wentylator i świeci włącznik . Reszta stoi . Możesz też spróbować coś podłożyć pod pamięć , w celu lepszego docisku . To najprawdopodobniej złącze pamięci nie styka .

Pozdrawiam .
  • Poziom 16  
    Sprostuję ze laptop "normalnie" włącza sie tylko na sekundę i zaraz wyłącza tylko tylko 2 razy udało mi sie doprowadzić do takiego stanu ze sie włączył i pozostał czarny ekran było to gdy go oziębiłem. jak wspomniałem wcześniej nawet bez ramu tak samo nie da się go włączyć
  • Poziom 14  
    Użyj karty diagnostycznej, wtedy będzieszwiedział coś więcej.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    utylizator napisał:
    jak wspomniałem wcześniej nawet bez ramu tak samo nie da się go włączyć

Bez RAM-u to już na 100% nie wystartuje . RAM musi być wpięty do laptopa , jeśli chcesz go wogóle uruchomić . Problem może tkwić właśnie w styku RAM-u z płytą laptopa . Ewentualnie w braku masy na jaimś połączeniu .

Pozdrawiam .