Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka jest najlepsza skrzynka e-mail?

Xylometazolin! 05 Apr 2007 23:48 20035 40
    Xylometazolin!
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam!
    Chciałbym Was zapytać jaka jest najlepsza skrzynka e-mail...
    Obecnie mam na tlen.pl i jestem zadowolony. Ale może ktoś wie z własnego doświadczenia że jakaś inna jest lepsza?
    maciek_slon
    Level 29  
    Ja na tlenie miałem skrzynkę ale penwgo dnia skrzynka "zgubiła" hasło. Tzn. mogłem się zalogować na skrzynkę na SMTP i wysłać maile no i mogłem się zalogować w komunikatorze tlen.pl ale nie mogłem ściągnąć poczty. Po kilku dniach komunikator umarł a po miesiącu nie mogłem już wysyłać maili. Zmiana hasła nie pomogła. Kontakt z pomocą techniczną też nic nie dał pomimo tego że człowieczek z tlena się mocno starał pomóc... Więc mam przykre doświadczenia :P
    steelq
    Level 16  
    Gmail rulez. Dobrze spam filtruje, szybki, niezawodny a poza tym dużo miejsca.
    SP5IT
    Komercyjna - firmowa.
    k4be
    Level 31  
    Problemów nie było nigdy tylko na własnych serwerach.
    forestx
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    SP5IT wrote:
    Komercyjna - firmowa.
    - dokładnie tak :D.
    Zwłaszcza na serwerze, na którym jesteś adminem.
    User removed account
    User removed account  
    SaraniS
    Level 26  
    SP5IT, k4be, forestx :arrow: Zgadzam się :D Może niekoniecznie firmowa na własnym serwerze, ale albo komercyjna (płacisz, więc wymagasz, i masz prawo, np. do backupów), albo na swoim serwerze, gdzie tylko od Ciebie zależy, jak będzie ona działać :)
    Osobiście używam komercyjnej.
    forestx
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Fakt, nie każdy pracuje w firmie, posiadającej własne serwery.
    Moim skromnym obecnie gmail. Warto jednak pomyśleć nad zainwestowanie kilku złotych w komercyjną skrzynkę. Można wtedy mówić o jakimś serwisie.
    mnie osobiście ciekawi inna sprawa - onet. Na fujarkę ludzie zakładają i używają kont na czymś, co albo nie działa, a jeśli działa, to list trafia do adresata po dwunastu godzinach :D.
    revolt
    Level 34  
    Mam gmaila i konto na wp. Ostatnio za 30 zł na rok wykupiłem na wp płatną opcję poczty. Spamu prawie w ogóle. Nie narzekam.
    l_florianczyk
    Level 10  
    Heyo

Chciałbym zrobić tak żeby mieć jedną pocztę, i do niej mieć przypisane trzy adresy typu xxx(malpa)xx.pl. Da się tak zrobić bez przekierowywania?? I gdzie??
    mikevein
    Level 13  
    Gmail, zdecydowanie.
    Nie ma problemów z dochodzeniem maili, opóźnień tez nie ma [przychodzą natychmiast]
    Mam tez konto na WP, ale głównie służy do kolekcjonowania spamu [zaglądam tam raz na 2-3 miesiące].

Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    grito
    Level 19  
    Również jestem zdecydowanie za Gmailem. Początkowo używałem webmaila na o2 jednak kiedy potrzebowałem jednego konkretnego maila wygrzebać i stwierdziłem że nie ma tutaj wyszukiwarki to mi ręce opadły i się przesiadłem. A tak poza tym to dodam, że cała poczta która zgromadziła się już od daaawna na o2 została przeniesiona (odebrana) i zarchiwizowana również na Gmailu ;)
    m0sko
    Level 16  
    No to ja się wyłamię ;) Polecam wszystkim konto na inbox.com!
    5GB pojemności, POP i naprawdę dobre filtry antyspamowe.

adam
    francus
    Level 11  
    dla mnie gmail jest najlepszy. zero spamu, bardzo przyjazny interfejs i ponadto duża pojemność za free.
    McRancor
    A ja zdecydowanie wolę elektroda.net.

gmaila jakoś nie lubię, przy rejestracji na poważniejsze serwisy nikt nie traktuje gmaila poważnie...
    User removed account
    User removed account  
    McRancor
    Freescale nie rejestruje kont z publicznymi popularnymi domenami
    User removed account
    User removed account  
    Tommy82
    Level 41  
    Jesli o mnie chodzi to tylko komercyjne
    nie wp onety i inne smiecie dlaczego ? dla zasady, za darmo serwuja smiecia ktory ledwo funkcjonuje a jak sie im zaplaci to sie nagle z tego robi wspanialy email.

Co do maili komercyjnych to rzeczywiscie najfajniej jest jak to jest na wlasnych serwerach. Ale to tez rodzi problemy bo jak zadbamy tak mamy.
    W sumie co druga firma dzis ma jakas stronke www i jakis hosting do tego i jesli hosting nie jest jakis badziewny z allegro (ktory jest pod opieka "admina" jak ten nie jest akrurat w szkole) czy cos z tej serii to mail w ramach takiego hostingu dziala naprawde niezle, wazne zeby serwery staly w dobrym data center i ktos tego pilnowal i tyle.

Jak takie cos sprawdzic ??
    A prosto po pierwsze napisac maial kontaktowego na jakies biuro obslugi klienta czy co ta wybrana firma tam ma i sprawdzic jak szybko odpowiedza, jesli szybko to znaczy ze ktos tam conajmniej maile odbiera i juz jest dobrze bo w razie czego w miare szybko moze zareagowac, a to w brew pozora istotnie jak sie jakies wazne zeczy via mail zalatwia i nie mozna sobie pozwolic na wtopy, dodatkowo takie konta maja dosc dobra ochrone antyspamowa co bardzo ulatwia zycie.

Druga sprawa to serwery musza stac w jakims powaznym datacenter generalnie w/g mnie najlepiej w Polsce (ale tu zaczyna odgrywac role kwestja kosztu)

Radze zwrocic tez uwage na interfejs poczty przez www jak ktos lubi wodotryski to jego problemja lubie szybko, zwiezle i konkretnie, puki sie poczte sprawdza w domu przez jakiegos klienta wszystko jest oki ale czasem w roznych miejscach przyjdzie z maila korzystac i nie zawsze bedzie megabit do dyspozycji a to potrafi irytowac. Dodatkowo czasem przydaje sie jakis WAP

JA stosuje jeszcze jedna technike maili mam mam kilka (mniej i bardziej wazne i poprostu jednego urzywam do kontaktow ze znajomymi innego do odbierania maili z roznych for itp dzieki temu spam przychodzi na majmniej wazne konto bo to wszedzie podaje a inne tylko osobiscie) Dzieki temu wiem ze w spamie ktory przychodzi na konto najnizej polozone w hierarchi nie ma nic waznego i nie wywale zadnej istotnej wiadomosci przy czysczczeniu spamu (filtry czasem sie myla a ludzie maile wysylaja z roznych podejrzanych kont). natomiast na najwazniejszym koncie moge sobie powolic na reczne sprawdzanie po filtrach bo spamu mam tam poprostu malo i mam pewnosc ze niczego nie przeocze.
    DVDM14
    Level 35  
    Ten szajs od MS? Tragedia.
    Moim zdaniem najlepszy jest Gmail. Zero spamu i reklam. A do tego kupa funkcji, dostęp IMAP i tak dalej.
    janekka
    Level 10  
    Sorki za stwierdzenie ale czy nie wydaje się wam, że to trochę zbyt piękne z tym całym gmailem?
    yild
    Level 14  
    janekka wrote:
    A co sądzicie o hotmail?

to ten mail który zmusza mnie na dwóch forach do ręcznego aktywowania użytkowników bo im maile z for nie dochodzą ? :P

ps. i czemu często widzę gdzieś w sieci - "nie przyjmujemy rejestracji z kont hotmail, innychfirm, etc" :P
    janekka
    Level 10  
    a po co gmail robi weryfikacje i wysyla kod na telefon a jak ktoś nie ma telefonu kom.?
    Conrad.
    Level 13  
    Ja używam konta na elektroda.net oraz na własnym serwerze we własnej domenie.

ps. w ankiecie powinno byc elektroda.net a nie .pl
    SP5IT
    janekka wrote:
    a po co gmail robi weryfikacje i wysyla kod na telefon a jak ktoś nie ma telefonu kom.?
    A to jakieś novum. Jak ja zakładałem, to nie było czegoś takiego.
    Michał