Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Film na DVD PAL odtwarzany w Kanadzie (NTSC)

rabbit2 06 Kwi 2007 01:26 3897 8
  • #1 06 Kwi 2007 01:26
    rabbit2
    Poziom 19  

Witam . Przechwycilem z kaset vhs (PAL) troche zapisów wideo , na dysk twardy. Wypaliłem je na płycie DVD+R w systemie DVD- PAL . Czy bedzie można je obejrzec na stacionarnym odtwarzaczu DVD , w kanadzie (NTSC)? Czy obraz bedzie takiej samej jakosci , jakiej jest u mnie.? Wypalił bym te płytke w NTSC , bo np. NERO ma taką możliwość , ale po wypaleniu , film oglądany w moim stacionarnym odtwarzaczu DVD jest jakby nie płynny , efekt jest podobny jak by np w pal-u zamiast 25klatek na sekunde , szło 20 klatek na sekunde .Być może jest to spowodowane tym , ze konwenter brakujące pięć klatek dla systemu NTSC (30kla/s) , kopiuje z dostępnych 25 /s (pal), w kazdym razie kaszaniasto to wygląda . Moje pytanie jest takie : Jak bedzie wyglądał obraz na ekranie w kanadzie , czy wogole wystartuje ta plyta w dvd. Czy taka płyta dvd pal , pójdzie w PC w kandzie???
    Pozdrawiam

0 8
  • #3 06 Kwi 2007 08:47
    Pablo1964
    Moderator

Wcale nie będzie można. Różnica pomiędzy NTSC i PAL występuje już na poziomie tv cz/b, to nie tylko sposób kodowania koloru, ale także inna ilość półobrazów itp. Obraz będzie migał i nie da się oglądać. W PC pewnie się da, przecież programy do odtwarzania są te same, pamiętaj o zmianie regionu. Gdybyś jednak chciał przygotować porządnie płytkę, przeczytaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic529490.html

0
  • #4 06 Kwi 2007 09:38
    rabbit2
    Poziom 19  

Czy przy wypalaniu plytke programem NERO , zapisuje się też kod regionu????? Jak sprawdzić czy wypalona plyta zawiera kod regionu i jaki to kod (jesli posiada) Jesli taka plyta zawiera kod regionu , to jak zapisać plyte bez tego kodu regionu .?

0
  • #5 06 Kwi 2007 12:53
    Pablo1964
    Moderator

Opisane w linku, który Ci podałem. Wprowadź najlepiej region 0. Nero nie znam ale raczej się nie da.

0
  • #6 06 Kwi 2007 16:05
    rabbit2
    Poziom 19  

Witam. Nie wiem czy oby zrozumieliśmy się dobrze . Ja nie chce kopiować plyty z filmem DVD (czyli piracić) , tylko chce utworzyć plyte z wlasnymi amatorskimi zapisami wideo . Filmy z kamery HI8 przegrałem na VHS , z kasety VHS poprzez karte TV przechwycilem na dysk twardy w formacie : MPEG2 768*576/25kl/s field order B. Następnie poddałem te pliki edycji programem Ulead Media Studio pro. i Po zakończeniu edycji , zapisałem te pliki w formacie : MPEG2 768*576/25kl/s Field order B PAL . Pliki te wypaliłem na plycie dvd+r programem NERO jako DVD- PAL oraz DVD - NTSC. Wynik : Płyta w pal-u idzie na stacionarnym dvd , super jak oryginał z kasety, natomiast na płycie DVD-NTSC, obraz nie jest płynny , Czy tak samo bedzie wyglądał ten film na ekranie tv w Kanadzie?. A ha, jeszcze jedno , dotyczy kodu regionu . Wypaloną plytke sprawdzilem programem DVD Region+CSS free i dostaje takie info o dysku: Dysk e: posiada zabezpieczenie regionem.
    Kod tego regionu to: Not set
    Dysk (tu nazwa dysku) nie posiada zabezpieczenia CSS
    Kod regionu 1,2,3,4,5,6,7,8 .

CO TO ZNACZY???? Ma wkoncu kod regionu czy nie ma. Pozdrawiam

0
  • #7 10 Maj 2007 12:54
    zetor1
    Poziom 13  

Witam. Większość odtwarzaczy DVD ma przełącznik systemu wychodzącego z urządzenia. Bez względu czy w odtwarzaczu jest nagrana płyta w systemie PAL czy NTSC można oglądać w obydwu systemach. Jakość odtwarzanej płyty nagranej w PAL odtwarzanej na TV NTSC będzie troszkę gorsza. Sam standard NTSC ma niższe parametry od standardu PAL.

0
  • #8 10 Maj 2007 15:15
    Pablo1964
    Moderator

Odtwarzacze dwusystemowe są powszechne w Europie; za oceanem są rzadkością. Systemy PAL i NTSC są niekompatybilne już na poziomie sygnału cz.-b., nie mówiąc już o kodowaniu barw.

rabbit2 napisał:
    Witam. Nie wiem czy oby zrozumieliśmy się dobrze . Ja nie chce kopiować plyty z filmem DVD (czyli piracić) , tylko chce utworzyć plyte z wlasnymi amatorskimi zapisami wideo .

To w tym przypadku nie ma znaczenia. Musisz przygotować materiał w wersji NTSC region 0 lub 1.

0