Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

tico nie kręci, kontrolki przygasają

miszakoz 06 Apr 2007 09:17 4728 11
    miszakoz
    Level 10  
    Witam mam problem z Daewoo Tico. otóż gdy włanczam zapłon wszystko sie elegancko świeci, ale jak przekręcam i chce zapalić, kontrolki wszystkie gasną i nie kręci? co to moze być.
    viper555
    Level 39  
    zacznij od akumulatora-brak prądu.P
    pawel23456
    Level 10  
    a baterie masz dobra?
    miszakoz
    Level 10  
    właśnie o to chodzi że jest nówka,ma moze tydzień. ale coś mi sie nie podobało na klemie od "+" tzn. na tej podkładce połączonej kablami:) którą na śróbe od klemy.
    dasko
    Level 20  
    Moze brak masy od akumulatora tzn. slaba masa.
    miszakoz
    Level 10  
    utne te kabelki bo chyba 1 jest poprzerywany i podłącze na nowo do tej podładki, zobaczymy moze to jest to.a masa jaki ma kolor kabla??:)nie jestem elektrykiem wiec nie wiem:)
    jeremik
    Level 14  
    Masa przeważnie czarny :) przewód ten jest przykręcony do masy samochodu. Na akumulatorze są opisy "+" i odpowiednio "-" popatrz dobrze to zobaczysz.

Dodano po 14 [minuty]:

Zdejmij też z akumulatora i wyczyść klemy, możesz je pociągnąć delikatnie oliwką to nie będą śniedzieć.
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Podłącz prawidłowo akumulator! Wyczyść klemy i słupki.
    To, że jest nowy, wcale nie świadczy o tym, że jest sprawny, a tym bardziej naładowany! Jeśli jeździsz głównie po mieście, to nie ma jak się naładować.
    Masa wcale nie musi być czarna! W wielu samochodach jest brązowa.
    jeryw
    Level 19  
    Moze tez byc usterka na samym rozruszniku cewka wylacznika elektromagnetycznego dostaje napiecie ze stacyjki wciaga rdzen przestawia zebatke jednak nie zamyka obwodu pradowego rozrusznika, albo zamyka tylko rezystancja stykow jest duza i rozrusznik nie ma sily sie obrocic.Ja tak mialem u siebie w samochodzie rozrusznik na warsztacie bez obciazenia chodzil jak buza a w samochodzie nie chcial jedynie wlasnie przygasaly kontrolki, po wymianie wylacznika elektromagnetycznego wszystko wrocilo do normy
    zdyz
    Level 15  
    chyba jednek brak masy dasko ma racje to typowy objaw
    miszakoz
    Level 10  
    kabel był przerwany, wymieniłem i wszystko gra i buczy, zamykam temat
    Tommi029
    Level 17  
    miszakoz to nie wiem po co było zakładanie tematu jak od poczatku domyslales sie o co chodzi. Przez takich jak ty robi sie śmietnik straszny