Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wykorzystanie starej komóry

krzys_20 09 Kwi 2007 15:30 15539 49
    easy rider
    Poziom 11  
    A jak patrol na kontrole podjedzie bez świateł? Przyłapią Cię na spaniu-i po premi:D
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • TermoPasty.pl
    krzys_20
    Poziom 13  
    To była pierwsza wersja teraz robie z detektorem ruchu. Będzie bardziej uniwersalne i popracuje nad estetyką
    hubiwit
    Poziom 25  
    Witam
    A czy kolega pomyślał o tym że na telefon mogą przychodzić sms`y reklamowe, mogą być nieodebrane połączenia od osób, które pomyliły numer, bez skasowania tego (naciśnięcia parę razu czerwonej słuchawki) układ nie zadziała, kiedyś na elektrodzie widziałem układ oparty właśnie na zwieraniu przycisków telefonu z obsługą "czerwonej słuchawki" chyba nawet z tym samym telefonem - proponuje zajrzeć do działu DIY.

A tak na marginesie to co to za DIY podłączenie 2 przewodów do komórki?
    Niedługo przedłużacz 1.5 m będzie umieszczany w tym dziale, lub wersja specjalna: przedłużacz 1.5 metra z uziemieniem.
    lukasz_000
    Poziom 14  
    Co do utrzymania konta to wcale nie trzeba zmieniać co miesiąc numeru.

Wystarczy kupić SIMPLUSA i zasilać go normalnie (np. za 50 zł na 3 mies.) a kasę przelewać na swoje konto (jest taka opcja, zwie się TELEPZELEW)

PZDR
    leszekraczka
    Poziom 23  
    Robiłem ostatnio taki. Zgodnie z sugestią wkrótce umieszczę....
    Snikers
    Poziom 24  
    zasilac? kupujesz starter simplusa za 1.70zł na koncie masz 3zl na allegro. karta wazna przez 30dni trzeba tylko zmieniac karte raz w miesiacu. od ponad roku sprawdza sie ten system :)
    krzys_20
    Poziom 13  
    Witam jak napisałem wcześniej robię drugą czujkę rozbudowaną również o detektor ruchu. Co do postu "HUBOWITA" to że przychodzą sms-y reklamowe i połączenia nie odebrane to nie stwarza problemu przy naciśnięciu klawisza z wybieraniem numeru i tak bez problemu następuje nawiązanie połączenia. A poza tym nie chodziło mi o opisanie urządzenia własnej konstrukcji opartej na starej komórce chodziło mi o możliwość zastosowania komórki pewnie jest więcej możliwości ale to zależy od wyobraźnie i potrzeby
  • TermoPasty.pl
    zydek89
    Poziom 12  
    noooo pomysl jest bardzo dobry (przynajmniej nie przedtswiasz gotowego kitu jabla) :D:D
    jak dla mnie to ma to jeden minuus ;/
    trzeba co miesiąc placić abonament za to urządzonko ;]
    karol-jaskulski
    Poziom 14  
    Dobre to, oj dobre, ale jest jeden poważny problem - zasięg....
    Snikers
    Poziom 24  
    napewno wiekszy niz "robionych" modolow do transmisji danych, itp no moze ktos napisze ze zrobi nadajnik 3000W i wogole ale za cene starego telefonu ma sie praktycznie ogolnopolski zasieg a 1.70zl to chyba kazdy wyskrobie
    cycushek
    Poziom 10  
    Hehe jest drugi problem - zasilanie... W starek komurce baterie sa zuzyte, a trzymac go ciagle pod ladowarka lub ladowac i zanosic spowrotem na swoje miejsce to troche nie praktyczne... Qrde ale my sie czepiamy :]
    Snikers
    Poziom 24  
    cczepiacie sie bo dokupic baterie ze 8zl z allegro + 7zl przesylka to tez nie majatek
    cycushek
    Poziom 10  
    No niby tak... ale jak by nie patrzyc to i dodatkowe koszty, a i tak trzeba bedzie ja jakos ladowac i tak... Tylko rzadziej ;]
    Slawsier
    Poziom 11  
    Wpadłem na pomysł żeby do każdego przycisku podłączyć jakiś inny czujnik.Można by wtedy monitorować tak 2 pomieszczenia. Jeśli telefon by dzwonił normalnie to oznacza ze ktoś jest w jednym pomieszczeniu a jak na koszt abonęta to w drugim pomieszczeniu.
    jeszka
    Poziom 2  
    Ogólnie wykorzystanie starego telefonu jako bezprzewodowego systemu powiadomień wydaje mi się dość dobrą alternatywą dla raczej drogich modułów GSM dla centralek alarmowych. Sam już jakiś czas temu wykombinowałem podłączenie starej nokii 3310 do centralki alarmowej firmy Satel. Przy załączeniu alarmu zwierane były styki przycisku na kilka sekund i telefon dzwonił na zakodowany numer tak długo aż się nie odebrało chociaż na moment.

Nie widzę też problemu żeby przerobić ten telefon na wysyłanie powiadomień przez sms jednak wymagałoby to ingerencji w oprogramowanie telefonu co wbrew pozorom jest proste ale wymaga 2 specjalnych kabelków i cierpliwości. Kiedyś już przerabiałem soft w ten sposób ale w innym celu. Nie zdecydowałem się na wykorzystanie tego do centralki ze względy na wyższy koszt użytkowania: sms 16-18 gr a odebranie na chwilę połączenia max 1 gr. Karta którą wykorzystałem miała bardzo długą ważność i kilka złotych na koncie. Więc na jakiś czas nie trzeba było się martwić.
    michal_skand
    Poziom 10  
    Czy ktorys z krytykujacych ten pomysl wpadl na cos takiego? Jesli tak, dlaczego nie wrzucil na forum? Jesli krytykowac - to konstruktywnie. Od siebie powiem, ze "uklad" ten jest genialny w swojej prostocie, a kazdy myslacy dostosuje go do swoich aktualnych potrzeb. Oczywiscie, sterownik telefonu powiadamiajacy przez SMS jest bardziej funkcjonalny - i jesli komus odpowiada bardziej, nikt nie kaze mu uzywac rozwiazania z tego tematu. I na odwrot! Ilosc osob, ktorym ten pomysl sie przyda na pewno bedzie spora, a
    wykonanie nie przysporzy najmniejszych problemow.
    sokolowski
    Poziom 13  
    Drodzy koledzy ! Przeczytałem wszystkie posty i sprawdzilem na swojej komórce.Wybierając numer przyporządkowany numerowi klawisza to nie wszystko, jeszcze trzeba nacisnąć "połącz"a co to czy kto to ma zrobić?
    Fiercio
    Poziom 15  
    A czy nie jest tak, że dłuższe przyciśnięcie klawisza wywołuje ten numer?

PS: Czy aż tak warto kombinować z tym podlutowywaniem się?
    Wystarczy procek (najprostszy Atmel mający RS232) i układ powiadamiania można zrobić wykorzystując Siemensa _dosłownie_ w kilku linijkach ;)

Wystarczy w pętli nieskończonej sprawdzać czy np. portX.Y = 1, a jeśli tak to wysłać na rs'a komendę
    Code:
    ATDT=numer;

A po np. 15 sekundach wywołać ATH ;)

W ten sposób możemy sobie wywoływać numerki ;)

Drugą sprawą jest bateria - czy nie można by wpaść na pomysł jej... emulacji?
    Tzn zamiast bateryjki płytka która dostarczać będzie vcc, gnd i zaemulowała zachowanie trzeciego pinu - kontroli ładowania?
    Wtedy takie cudo byłoby całkowicie niezależne od baterii. Ponadto w jakiś sposób można by WŁĄCZYĆ telefon ;) - przykładem mogą być różnorakie boxy serwisowe które to telefon zasilają z atrapy baterii i go same na dodatek włączają...
    Wally50
    Poziom 12  
    I jeszcze z "innej beczki".
    Przy okazji komóry w samochodzie, można aktywować usługę lokalizacji telefonu. Jak nam ktoś autko "pożyczy", żeby się "tylko przejechać" ? W końcu gdzieś go zostawi (jak mu się benzynka skończy).
    Wprawdzie to nie GPS, ale w ramach komórki (stacji) można go zlokalizować. Wiem, że na pewno Era ma taką usługę.

Wally
    Fiercio
    Poziom 15  
    Co do autka: można w tym przypadku by podpiąć odbiornik GPS i przy włączeniu alarmu by telefon dzwonił, a potem np. wysyłamy mu smsa "gdzie jestes" a on odpowie współrzędnymi GPS.

Kolejny pomysł w autku - to podpiąć komórkę do zestawu nagłośnieniowego autka - jeśli zadzwoni a my odbierzemy to możemy posłuchać co się w autku dzieje no i coś zakomunikować panu kradziejowi ']