Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony Ericsson K510i - jak to jest z tymi MP3 ??

piotrek power 06 Apr 2007 15:59 4336 13
    piotrek power
    Level 27  
    Witam wszystkich.

Mam zamiar kupić sobie ten telefon.

Tylko mam pytanie odnośnie MP3.
    Czy telefon odtwarza różne jakości MP3 ??
    Bo teraz MP3 mają przeważnie ok 200-300 kb/s i w związku z tym MP3 o długości 3-4 min zajmuje ok 6 MB, czy w telefonie tym można odtwarzać różne jakościowo MP3, np. 128 kb/s, czy nawet mniejsze, bo jakość jest bardzo podobna a plik zajmuje 2x mniej miejsca, a MP3 o jakości 75 kb/s przerobione Adobe Audition 2.0 o czasie trwania 5 min zajmuje nawet poniżej 1 MB z 5 MB jakie zajmowało przed przerobieniem a jakość nie jest jakoś strasznie gorsza.

Bo jeśli chodzi o WAV-y to np. mój Siemens S65 odtwarza tylko o jakości 64 kb/s, a np. Sagem MY 400X odtwarzał WAV - 88 kb/s i 64 kb/s.

A jak to jest jeśli chodzi o MP3 i SE K510i.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Różne MP3 wgrywałem do K300 i K750 i wszystkie chodziły więc myślę, że ten tez nie będzie miał problemu.
    pozdr
    lex00
    Level 26  
    Nie będzie miał prblemu ja wgrywałem do swojego 48kb/s i 64kb/s. Może nie za dobrej jakości były ale znalazłem program do przerabiania i wychodziły po 700kb/s niestety nie wiedziałem jakiej bitrate czy jak to się nazywa.
    piotrek power
    Level 27  
    Teraz zauważyłem że w Adobe Audition można konkwertować odrazu podczas zapisywania.

I jest np.
    128 Kbps 44100/32000 Hz
    112 Kbps 44100/32000 Hz
    96 Kbps 44100/32000/24000/22050 Hz
    80 Kbps 32000/24000/22050 Hz
    64 Kbps 24000/22050 Hz

Te Hz nie wiem doczego są, przy tym samym bitrate i różnym Hz nie ma różnicy w wielkości pliku, dźwięk może minimalnie jest trochę inny.
  • Helpful post
    asterix17td
    Level 17  
    Nie wiem czemu wszyscy narzekaja na yoje w SE. Mialem przez 1,5 roku D750i, noszony byl w kieszeni spodni bez pokrowca, uzywany czesto i gesto i nic sie nie dzialo.
    x_LeNDo_x
    Level 13  
    tomik666 wrote:
    ten telefonik to dobry fonek ale muwie ci z doswiadczenie sprzedaj go dopuki ci yoistik dziala:)

Moze koledze cos sie popsuło ale jesli o mnie chodzi to nigdy bym nie zaienil SE na jakas nokie czy cos innego... (bo przy tych samych parametrach mnie na nia nie stac) :)
    mialem poltora roku k700 - nic nie siadło. teraz mam k750 i jestem zadowolony i dalej wszystko działa. K510 ma wbudowane 28 mb takze znam ten ból bo k700 miało tylko 10 mb wiecej :) Wrzucic mozesz kazda jakośc muzyki ale wiadomo ze 1 mp3 moze ci odrazu pamiec zapchac :) dla oszczednosci polecam konwersję: mp3 32000khz mono 80kbit - minuta muzy ma wtedy około 600 kb a i dzwiek jest znośny :) fakt faktem nie syczy tak ładnie jak na altusach no ale nie masz tutaj zbyt wielkiego wyboru :)

PS. dlaczego k510 a nie 750 ktory ma karte pamieci, wieksza pamiec, radio z RDS, lepszy apara itd dlugo by wymieniac. jak cie nie stac zeby kupic bez abonamentu to obecnie w orange jest promocja :) abonament 50zł (1rok) 70 (drugi) a k750i za zeta :) ale to tak na marginesie bo osobiscie mam ere :P
    V-tec2
    Level 2  
    u mnie w k510 chodza wszystkie mp3 pozdrawiam
  • Helpful post
    flankerr
    Level 12  
    Powinny chodzić wwszystkie częst. i bitrate'y. Kiedyś miałem k300i troche poeksperymentowałem z tym. Telefon czyta też mp4 audio tylko trzeba odpowiednio skonwertować. A najlepszy stosunek jakości do rozmiaru mają mp3 o parametrach 64kb/s i 44kHz!!
  • Helpful post
    guciek1991
    Level 26  
    raczej powinny smigac wszystkie u mnie kiedys w k700 chodzily wszyskie mialy rozne bitrate ale chodzily

Dodano po 18 [sekundy]:

raczej powinny smigac wszystkie u mnie kiedys w k700 chodzily wszyskie mialy rozne bitrate ale chodzily. Wiec jezeli k510i jest nowszy to powinno smigac
    piotrek power
    Level 27  
    Wystawiłem na Allegro mojego Siemensa S-65 za 239 zł - 250 zł kup teraz.

Trochę dużo, ale nie chciałbym dużo dokładać do SE K510i - które kupi już za 250 zł. W Siemensie miałem 64 MB + 10 MB czyli 74 MB pamięci teraz jak kupię K510i to będę miał 28 MB.

MP3 takiej średniej jakości jak wejdzie 5 to będzie ok, bo jeszcze miejsce na zdjęcia będzie potrzebne.

Przy okazji zapytam: Czy jets możliwość w tym Sony Ericssonie wyłączenia dźwięku migawki przy robieniu zdjęć ??
    heniek222
    Level 12  
    Ja mam SE K700i i wszystkie MP3 przerabiam na MP4 w Nero Wawe Editor. straty praktycznie niezauważalne, a pojemność utworu zmniejsza się kilkukrotnie.
  • Helpful post
    wyder
    Level 11  
    Mam K510i od 3 miesięcy, wszystkie bitrate mp3 chodzą bez problemu, a z dźwiękiem migawki jest problem, bo są 4 do wyboru, ale wyłączyć sie nie da, nawet w trybie wyciszonym klika przy robieniu zdjęć. Jednym sposobem jest zadzwonienie pod jakiś bezpłatny numer i zrobienie zdjęcia w czasie trwania połączenia.

A co do joysticka to w SE różnie bywa. W K510i nie mam problemu, ale wcześniej miałem K508 i po kilku miesiącach środek przestał działać, a kierunki chodziły ale trzeba było użyć bardzo dużo siły. Wybrałem się z tym do serwisu, ale nie uznali mi gwarancji ponieważ nie miałem dowodu zakupu (telefon - nowy kupiłem na allegro, z gwarancją podbitą ale bez paragonu z salonu).
  • Helpful post
    Jacek212
    Level 13  
    Nie zwracam zwykle uwagi na jakość MP3 którą wgrywam do telefonu ale co bym nie wgrał to gra wszystko, Tylko jakość z jaką odtwarza telefon pozostawia wiele do życzenia poza tym posada o ile się nie mylę 28 MB pamięci- niezbyt dużo nawet jak na telefon, moim zdaniem.