Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IT SerwisIT Serwis
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z K310i simlock Orange.

07 Kwi 2007 05:36 13352 11
  • Poziom 11  
    Witam
    mialem w pelni dzialajacy telefon SE k310i, chcialem zgrac sobie ylko kody NCK z niego kablem na USB DCU-60.

Podlaczylem go wg schematu: zasilnie +5V noga 1, masa noga-9, DATA+ na 10 i DATA- na 11.

Probowalem zczytac przez program SEMCToll v.8.4 i 3.3, nie udawalo sie, to zrobilem kabel serwisowy na bazie MAX232 TX na 8 nodze, RX na 9 ukladu podlaczylem do com, probowalem zczytac naciskalem sekunde power jak w K300i ale caly czas program pisal: brak power w telefonie

Nastepnia stala sie rzecz dziwna - telefon przestal widziec karte sim :(

Sprobowalem zczytac XS++ dane z niego i nic nie widzi kabla USB :(

Teraz tylko mrugnie na niebiesko po wsadzeniu bateri i krotko power :(

Wiem ze jest pewnie jakas awaria softu ale czym to wgrac i jak ?? POMOCY!!
  • IT SerwisIT Serwis
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Z tego co pamiętam to SemcTool nie obsługuje K310i.
    Chyba tylko Cruiser i full flash Cię ratuję.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    copper napisał:
    Witam
    mialem w pelni dzialajacy telefon SE k310i, chcialem zgrac sobie ylko kody NCK z niego kablem na USB DCU-60.

Podlaczylem go wg schematu: zasilnie +5V noga 1, masa noga-9, DATA+ na 10 i DATA- na 11.

Probowalem zczytac przez program SEMCToll v.8.4 i 3.3, nie udawalo sie, to zrobilem kabel serwisowy na bazie MAX232 TX na 8 nodze, RX na 9 ukladu podlaczylem do com, probowalem zczytac naciskalem sekunde power jak w K300i ale caly czas program pisal: brak power w telefonie

Nastepnia stala sie rzecz dziwna - telefon przestal widziec karte sim :(

Sprobowalem zczytac XS++ dane z niego i nic nie widzi kabla USB :(

Teraz tylko mrugnie na niebiesko po wsadzeniu bateri i krotko power :(

Wiem ze jest pewnie jakas awaria softu ale czym to wgrac i jak ?? POMOCY!!

Jak jedzcze troche pokombinujesz to będziesz miał zabawkę dla dziecka a nie telefon. Lepiej zanieś do serwisu, może jeszcze da sie uratować softowo. Może okazać sie, że uszkodziłeś układ zabezpieczajacy złącze przez te kombinacje z przeróbką kabla.
    ZG
  • IT SerwisIT Serwis
  • Pomocny post
    Admin grupy GSM
    Przykra sprawa, że uwaliłeś telefon (może uda się go uratować) ale z drugiej strony to tyle razy było pisane, że taka chęć zaoszczędzenia 25zł. kończy się wydatkiem 100zł. o ile za bardzo w nim nie na mieszałeś i nie uszkodziłeś coś z HW. Nic już nie kombinuj tylko idź z nim do serwisu/komisu.
    pozdr
  • Poziom 11  
    tino2003 napisał:
    Przykra sprawa, że uwaliłeś telefon (może uda się go uratować) ale z drugiej strony to tyle razy było pisane, że taka chęć zaoszczędzenia 25zł. kończy się wydatkiem 100zł. o ile za bardzo w nim nie na mieszałeś i nie uszkodziłeś coś z HW. Nic już nie kombinuj tylko idź z nim do serwisu/komisu.
    pozdr

Witaj, Ja tylko chcialem sobie odczytac zniego kod NCK bo taki potrzebuje aby odblokowac siec (simlock).

Moze ktos wie i ma sposob na obliczenie po IMEI tego kodu NCK do odblokowania sieci ? Mam tylko jedna klodke w telefonie reszta odblokowana :)

Natomiast schemat (zalaczam obrazek) sciagnalem ze stron o SE i tam dokladnie w kablu serwisowym nie wiadomo dlaczego podane jest 5V na noge 8 a nie na 1 jak to jest w kablu USB.
    Nie ma jakis programow i mozliwosci zeby to jakos wgrac? Obudzic go?

Kolega tu wspomona o Cruiserze a czy jest ktos w okolicach Gliwic kto moze mi w tym pomoc a zna sie na tym?

Sciagalem sobie kablem MAX232 wlasnej roboty (wg schematu z netu - zalaczam tez schemat)simlocki na CID-36 z K300i natomiast tu mam do czynienia najprawdopodobniej z CID49 (odczytalem to z innych k310i)
  • Admin grupy GSM
    K310 mają właśnie CID49 i na szczęście darmówkami tego nie zrobisz. Komis/serwis jedynie to Ci zostaje.
    pozdr
  • Pomocny post
    Spec od GSM
    Proponuje poszukac kogos z Mt-Boxem - telefon bedzie postawiony w 10 minut poprzez wgranie full backupu - klawisz funkcji ''restore'', nastepnie direkt unlok. Oraz flash standardowo na jezyk polski. Ale to juz po postawieniu go na '' nogi''...
  • Poziom 11  
    Stokłosy napisał:
    Proponuje poszukac kogos z Mt-Boxem - telefon bedzie postawiony w 10 minut poprzez wgranie full backupu - klawisz funkcji ''restore'', nastepnie direkt unlok. Oraz flash standardowo na jezyk polski. Ale to juz po postawieniu go na '' nogi''...

Teraz pytanie kto moze mi pomoc i jaki koszt /znaczy za ile :)/

A gdybym sprobowal podpiac drugi k310i do kable USB DCU-60 i programem XS++ zczytal dane nastepnie przelaczyl komorki przed samym fleszowaniem ?

Print screen w zalaczniku ponizej:
  • Spec od GSM
    Sprobowac mozesz lecz skutek bedzie raczej znikomy. Niczym juz teraz nie ryzykujesz.
  • Poziom 11  
    Stokłosy napisał:
    Sprobowac mozesz lecz skutek bedzie raczej znikomy. Niczym juz teraz nie ryzykujesz.

Pozostaje jeszcze do sciagniecia 2 pliki MAIN i FILE, probowalem je sciagnac z jakies wloskiej strony topsony.com ale platne :( Ma ktos moze dostep do plikow? Program aktualizujacy SE niestety nie dziala na tym telefonie.

PS. Jako ciekawostke dodam jeszcze uklad podlaczenia kabla do fleszowania i znow powtarza sie nozka numer 8.... jako zasilanie FLASH...
  • Poziom 11  
    copper napisał:

Sciagalem sobie kablem MAX232 wlasnej roboty (wg schematu z netu - zalaczam tez schemat)simlocki na CID-36 z K300i natomiast tu mam do czynienia najprawdopodobniej z CID49 (odczytalem to z innych k310i)

Problem z K310i simlock Orange.
    to to jest w końcu schemat do k300/700 czy do k310/k750? a może do obu? zrobiłem sobie ten kabel w/g schematu ale nie działa. Jakim programem obsługiwać ten kabelek? FARem na com1 albo SEMCToolem 8.4? Oba nie widzą mi telefonu poprzez ten kabel, POMOCY!!![/img]
  • Poziom 17  
    Na Twoim miejscu bym już nie kombinował. Tak naprawde darmówkami w tym modelu to sobie możesz co najwyżej tapetke wgrać. Poszukaj kogoś z boxem (Cruiser, Setool, Mt-box) i co tu ukrywać - daj mu zarobić. Nie kombinuj bo nawet kabla pewnego nie masz, a jak uwalisz eroma to będziesz miał dawce lub bryloczek.