Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Leciwa Brother HL6 i smugi szare na wydrukach

07 Apr 2007 10:22 1281 1
  • Level 23  
    Mam Leciwą drukarkę Brother HL6 dawno temu zaczęła smużyć na wydrukach a wałek optyczny oblepiał sie tonerem :(. Doktoryzowałem sie na całej kasecie z wałkiem i z tonerem wyczysciłem wszystko w drukarce (w kazdym razie tak mi sie wydaje :) ) na pewnien czas pomogło lecz po 2 tygodniach domowej eksploatacji było to samo :( wałek optyczny oblepiony tonerem i smugi :(. Zauwazyłem ze folia aluminiowa na takim listku z plastiku która jest podłączona rezystorem o duzej rezystancji (68MΩ) do masy i która podczas drukowania prawie przylega do wałka optycznego nie ma idealnej gładzi -ona jest cześcią składową drukarki nie kasety.

Poddałem sie kupiłem oryginalną nową kasetę HP 92275A na początku było miodzio :) ale po jakims czasie znów to samo :(.
    Wpadłem na pomysł by wydrukować z 300 pustych kartek i o dziwo pomogło na jakis czas - przeczysciło sie. Ale teraz jest znów to samo. I pytanie czy moglibyscie pomóc mi ją ocalić od kosza :) szkoda ją wyrzucac bo ma nowy kartridge ...Z góry dziekuję.
    Pozdrawiam Michał.
  • Level 23  
    Nie ma fachowca w dziedzinie drukarek laserowych który mógłby mi pomóc??
    Ponawiam pytanie.... gdy nie bedzie odpowiedzi zamknę temat zeby nie smiecic na forum.

Pozdrawiam Michał.