Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny ARX 130/20+HADEX Q087

Jofi 07 Kwi 2007 19:13 2599 5
  • Reprosústavy s reproduktormi ARX 130/20+ HADEX Q087
    Určenie : 2pásmové reprosoustavy
    Orientačná cena : cca. 1000 SK
    Technické dáta : Uzavretá ozvučnica, (šxvxh) 150 x 180 x 800 mm, Objem 10,0 l, Príkon 15 W , Frekvenční rozsah 70 - 18.000 Hz, Impedancia 8 Ω, drevotrieska 18 mm, Tlmiace rúno 25 mm
    Autor : Jachym Jozef - Jofi , e-mail: jachymj(malpa)pobox.sk
    STRUČNÁ CHARAKTERISTIKA

Dvojpásmové reprosústavy určené pre použitie k PC ako stĺpové reprosústavy, alebo pre stereofonný posluch v menej náročných Hi-Fi aplikáciách, prípadne doplnené subwoferom.
    POPIS KONŠTRUKCIE

Základom celého tohto projektu bol to, že moja polovička už nezvádala doma také množstvo reproduktorov , tak som bol s časti donútený sa ich nejakým spôsobom zbaviť, na druhej strane som chcel už dlhšiu dobu k PC v práci nejaké pekné nenáročné reprosústavy a aby aj troška vyzerali, tak som sa rozhodol postaviť štíhle stĺpové reproboxy. Ozvučnica je urobená z drevotriesky 18 mm v odtieni čierna a čerešňa, volil som tieto odtiene aj z dôvodu toho, aby mi pasovali ku môjmu kancelárskemu nábytku. Všetky dosky sú lepené natupo Duvilaxom a z vnútra zošraubované cez hranolčeky v rohoch. Samozrejme vytesnené tmelom na sadrokartón. Výstuhy nie sú použité z dôvodu veľmi malých rozmerov čo sa týka šírky a hĺbky, ale vzhľadom že sú dosť vysoké, rozdelil som objem ozvučnice na polovicu, tzn., že vznikli dve komory z ktorých je využitá iba horná, kedže použité meniče si nevyžadujú značný objem ozvučnice, vzniknutých 10 lit. je myslím si až priveľa. Použitý je výškový reproduktor je z Hadexu, nejaký neznámi Vigasound s prehnaným výkonom 100W, aj keď asi reálny bude okolo 10W  ale pre moje potreby to úplne stačí. Ako „stredobas“ som použil ARO 4508, je to veľmi dobrý reproduktor, pretože dokáže zahtať takmer celé pásmo a je o ňom známe že na v podstate streďák ide celkom slušne hlboko. Terminál je pérková svorka od Dexonu. Tlmenie je na všetkých vnútorných stenách tvorené nalepeným tlmiacim rúnom o hrúbke 25 mm a aj celý objem je ním vyplnený.
    VÝHYBKA
    Výhybku tvorí kondenzátor 5,0 nF v hliníkovom obale na výškovej vetve.
    ZVUK

Na to som bol skutočne najviac zvedavý. Po napojení na zosilňovač 2x20W, ktorý mi skonštruoval kamoš samozrejme s citom na hlasitosti som bol naozaj prekvapený. Nečakal som, že dokážu až tak „hlboko“ zahrať, samozrejme v rámci možností, ale pre moje kancelárske podmienky je to akurát. Zvuk nie je nijako deformovaný, výšky sú trocha ostrejšie, ale to sa dá upraviť reguláciou na zosilňovači.
    ZÁVĚR

Záverom poviem iba toľko, že som sa úspešne zbavil ďalších párov reproduktorov z čoho bude mať asi najväčšiu radosť moja polovička, ale na druhej strane sa veľmi teším, lebo na použitie k PC sú úplne postačujúce, a potešili sa aj moji kolegovia, s ktorými si teraz môžeme lepšie vychutnávať filmové zážitky v práci . Do budúcna sa chystám doplniť túto sústavu o sub s ARN 6608.

Fajne!
  • #2 07 Kwi 2007 19:51
    hacker
    Poziom 26  

Widzę że to kolejne kolumny tego samego autora.
    No i oczywiście całkiem niezle wyszły :D

• #3 07 Kwi 2007 23:43
    zioom128
    Poziom 10  

Troche mnie dziwi dlaczego w tych kolumnach nie ma BR :/ Ładne wykonanie 4\6

• #5 08 Kwi 2007 23:57
    Jofi
    Poziom 9  

BR nie, to jest glosnik ARX 130/20 i to jest glosnik serokopasmiwy, BR = KO pre glosnik :-)

• #6 09 Kwi 2007 03:11
    urzedas
    Poziom 13  

A CO MASZ W TYCH BUTELKACH ?? :D :D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME