Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z dostepem do internetu.

BodzioM 07 Apr 2007 21:40 1085 5
Telkom Telmor
    BodzioM
    Level 10  
    Witam szanownych panow fachowcow i prosze o pomoc.Mieszkam w malej ale za to z wieloma zaletami wiosce,niestety sa tez wady.Najwieksza jesli chodzi o mnie to brak dostepu do neostrady lub jej pokrewnych. Telekomunikacja mimo wszelkich prob nie daje szans twierdzac ze znajduje sie zbyt daleko od centrali (jakies PCM czy cos stoi na przeszkodzie) okropny pech bo wioska dwa kilometry od nas tego problemu nie ma.Prosze doradzcie cos bo teraz jestem na tzw.pakiecie internetowym okolo 33Kb/s. Potrzeba mi cos szybszego najlepiej w dwie strony a jak sie nie da to nawet w jedna.Na droge radiowa niema szans bo nigdzie w poblizu zadna kafejka nic takiego nie oferuje.Podobno tylko droga satelitarna mi zostala.Jesli ktos z was mialby jakis pomysl to ratujcie bo mecze sie tak od trzech lat. P.S.Dodam jeszcze tylko ze jestem mechanior i fachowego jezyka komputerowego nie rozumiem.Panowie ratujcie.
  • Telkom Telmor
  • Telkom Telmor
    BodzioM
    Level 10  
    Acha, z tego wszystkiego zapomnialem dodac ze zadna z sieci komorkowych nie ma zasiegu.Zasieg jest tylko do momentu odebrania rozmowy,po dwoch slowach jest juz tylko halo,halo,halo...i tak kazda siec. Zeby zadzwonic z komorki trzeba chodzic po podworku i szukac dwoch czy trzech kresek. W karzdym razie ten sposob tez odpada.P.S.Gdyby te karty do laptopow mialy podlaczenie zewnetrznej anteny to bym cos wyciagnol na dach i juz ale nie maja,sprawdzalem.
    promyk79
    Level 19  
    Z gówna bata nie ukręcisz :) albo link na 5 GHz na radiu albo satelita.

Dodano po 2 [minuty]:

ale ty raczej szukasz copperfild-a
    PICIA
    Level 33  
    BodzioM wrote:
    Witam szanownych panow fachowcow i prosze o pomoc.Mieszkam w malej ale za to z wieloma zaletami wiosce,niestety sa tez wady.Najwieksza jesli chodzi o mnie to brak dostepu do neostrady lub jej pokrewnych. Telekomunikacja mimo wszelkich prob nie daje szans twierdzac ze znajduje sie zbyt daleko od centrali (jakies PCM czy cos stoi na przeszkodzie) okropny pech bo wioska dwa kilometry od nas tego problemu nie ma.Prosze doradzcie cos bo teraz jestem na tzw.pakiecie internetowym okolo 33Kb/s. Potrzeba mi cos szybszego najlepiej w dwie strony a jak sie nie da to nawet w jedna.Na droge radiowa niema szans bo nigdzie w poblizu zadna kafejka nic takiego nie oferuje.Podobno tylko droga satelitarna mi zostala.Jesli ktos z was mialby jakis pomysl to ratujcie bo mecze sie tak od trzech lat. P.S.Dodam jeszcze tylko ze jestem mechanior i fachowego jezyka komputerowego nie rozumiem.Panowie ratujcie.

podaj mi na PW nr tel i sprawdze -czy ktos w wiosce ma Neo???
    BodzioM
    Level 10  
    Na wiosce internet mam tylko ja.Dodam jeszcze tylko ze wzgledy ekonomiczne sa tez wazne i oplaty w stylu 1500 PLN miesiecznie... sory za duzo.Wesolych swiat i mokrego poniedzialku zycze wszystkim szczesliwym posiadaczom (i nie tylko) dostepu do Netu.:D