Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z dostepem do internetu.

BodzioM 07 Apr 2007 21:41 873 5
Telkom Telmor
    BodzioM
    Level 10  
    Witam szanownych panow fachowcow i prosze o pomoc.Mieszkam w malej ale za to z wieloma zaletami wiosce,niestety sa tez wady.Najwieksza jesli chodzi o mnie to brak dostepu do neostrady lub jej pokrewnych. Telekomunikacja mimo wszelkich prob nie daje szans twierdzac ze znajduje sie zbyt daleko od centrali (jakies PCM czy cos stoi na przeszkodzie) okropny pech bo wioska dwa kilometry od nas tego problemu nie ma.Prosze doradzcie cos bo teraz jestem na tzw.pakiecie internetowym okolo 33Kb/s. Potrzeba mi cos szybszego najlepiej w dwie strony a jak sie nie da to nawet w jedna.Na droge radiowa niema szans bo nigdzie w poblizu zadna kafejka nic takiego nie oferuje.Podobno tylko droga satelitarna mi zostala.Jesli ktos z was mialby jakis pomysl to ratujcie bo mecze sie tak od trzech lat. P.S.Dodam jeszcze tylko ze jestem mechanior i fachowego jezyka komputerowego nie rozumiem.Panowie ratujcie.
  • Telkom Telmor
    tomo88
    Level 15  
    Droga radiowa jest zawsze możliwa, to jest tylko kwestia kosztów. Najlepiej jeśli masz znajomego w tej wiosce to go namów na neostrade 6Mbit i sobie podzielcie, Ty sobie postawisz nadajnik na jego domu a u siebie bedziesz odbierał( jesli jest widoczność optyczna bo jeśli nie to trzeba na pare przerzutów) Jeśli jest widoczność optyczna to myśle ze w 500 zł sie zamkniesz, nie licząc kosztów neostrady:)
  • Telkom Telmor
    BodzioM
    Level 10  
    Witam.Na wstępie chciałbym napisać że te 500 to nie taki znów problem,ale co to znaczy "widoczność optyczna".Tzn.Pomiędzy moim a jego domem czy co?Jak możesz to napisz coś więcej na ten temat,bo pojawiło się światełko w tunelu.Pozdrawiam.
    marlon23
    Level 15  
    Widoczność optyczna, to w tym przypadku chodzi o to żeby antena nadawcza widziała się z anteną odbiorczą. Ale najpierw dowiedz się jakie łącze możesz zdobyć, a potem martw się o resztę. Napisz jeszcze co to za okolica, może da radę kogoś polecić.
    BodzioM
    Level 10  
    Okolica to 6 km od miejscowośći Rzepin 69-110.Zachód kraju blisko przejscia granicznego Świecko.