Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpiecznie "samoróbka" w Seat Ibiza 1996r - co

08 Kwi 2007 08:57 1687 1
  • Poziom 13  
    Witam, chciałbym zrobić dodatkowe zabezpieczenie auta przed kradzieżą, mam alarm i immobiliser ale wiadomo co to jest dla fachowca, a najlepsze są właśnie dodatkowe, niestandardowe zabezpieczenia. Oczywiście nie pytam gdzie umieścić włącznik czy jak poprowadzić instalacje. Chodzi mi natomiast o sprawę czego najlepiej zrobić odcięcie, czy pompy paliwa (po kilku metrach auto stanie gdy pompa będzie odcięta) czy zapłonu. Gdzie należało by się wpiąć w obwód (żeby go rozwierać na życzenie) czy za skrzynką bezpieczników (w przypadku odcięcia zapłonu), po stacyjką, czy przy pompie paliwa w baku ? Proszę o jakieś opinie w tej sprawie, ewentualnie kolory kabli które będą odpowiadały za odcięcie danego obwodu. Może jakiś schemat elektryczny ktoś ma. Z góry dzięki za odpowiedzi.
  • IGE-XAO
  • Poziom 15  
    Moim zdaniem najlepiej by było pod pompke paliwa. Kiedyś widziałem juz podobne problemy na elektrodzie. Jeden z wypowiadających się miał poloneza z takim właśnie zabezpieczeniem, dwa razy próbowali mu go zwędzić ale się nie udało. Drugi złodziej był na tyle bezczelny , że gdy auto zatrzymało się po paru metrach wbił srubokręt w liczniki i otworzył gaśnice proszkową. Na tapicerce zostały ślady nie do wywabienia. Możesz tez pokusić się o umieszczenie przełącznika magnetycznego za tapicerką (np wyciągniętego z kontaktronu) a przy breloczku z kluczami mały magnesik. Rozwiązań jest cała masa, wszystko zależy od Twojej finezji:D