Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zablokowane radio BOSE - Mazda 6 (2006)

08 Kwi 2007 11:58 6698 6
  • Poziom 10  
    Kupiłem mazdę 6 za naszą zachodnią granicą. Niestety po przyjeździe do Polski okazało się, że do radia potrzebny czterocyfrowa sekwencja cyfr. Po telefonie do niemieckiego komisu już ją znałem. Niestety okazało się, że jest niewłaściwa i teraz radio jest zablokowane i wyświetla się ERR.

W ASO są w stanie to zrobić, ale muszą wysłać radio do Niemiec - niestety koszty są zaporowe.

Niestety nie znalazłem jeszcze nikogo, kto byłby w stanie mi pomóc.

Szczegóły dotyczące radia:

System BOSE ze zmieniarką na 6 CD

Model No. CQ-EM4570AK Matsushita
    (prawdopodobnie to jest Panasonic 75)

Jakieś pomysły?
  • Poziom 43  
    Wszystko się da zrobić ale nowy model należy wcześniej przebadać. A tutaj nie pomagamy w odzyskiwaniu zagubionych kodów a prawdopodobnie masz radio nie od tego auta skoro serwisowa nie zadziałała.

SławeK
  • Poziom 10  
    Na samym początku powiem, że radio jest jak najbardziej legalne podobnie jak samochód. Mazda montuje zestawy BOSE w niektórych modelach.
    Ja w swojej naiwności sam sobie wybrałem taki model, bo miałem kilka ogłoszeń na oku.

W tym radiu niestety nie ma czegoś takiego jak standardowa sekwencja. Można sobie ją samemu ustawić i tak też zrobił poprzedni właściciel.

Auto pochodziło z leasingu. Jak zadzwoniłem do komisu w Niemczech to oni się musieli skontaktować z bankiem, a dopiero bank z właścicielem. Zupełnie jak głuchy telefon. Domyślam się, że pewnie ktoś przekręcił po drodze jakąś cyfrę. Mogłem to zrobić nawet ja, bo mój niemiecki pozostawia wiele do życzenia.

To tak w ramach wyjaśnienia, bo poprzedni post zabrzmiał troszkę tak jakby to radio było zdobyte w jakiś niecny sposób. Radio tymczasem jest jak najbardziej legalne i to mnie najbardziej denerwuje, że nie mogę się używać własnego radia i jeszcze muszę się męczyć z czymś za co uczciwie zapłaciłem!
  • Poziom 43  
    Zapytaj a autoryzowanym serwisie w Polsce. A że w takich telefonach mogą coś przekręcić to się zdarza ale kupujesz i wymagasz więc wymagaj tego od sprzedającego bo sam tego w inny sposób nie zrobisz a u naszych fachowców za nowy model możesz trochę stracić z gwarancją włącznie i zależy na jakiego fachowca trafisz.

SławeK
  • Poziom 10  
    No właśnie troszkę się boję, że jakiś "fachowiec" coś sknoci.

Już się kontaktowałem z autoryzowanym serwisem mazdy. Niestety da się to załatwić tylko Niemczech. Mazda Deutschland wysyła to do fabryki Panasonic i tam oni przeprogramowują radio. Niestety koszty całej operacji są dość duże tzn. za tyle wydaje mi się, że kupię podobne używane radio. W związku cała operacja traci sens.

A jak wyjąłem radio żeby mi nie migał napis ERR na konsoli to nie wyświetlają się również pozostałe rzeczy takie jak spalanie, temperatura, nawiew itp.
    Dlatego to dla mnie takie ważne, a w tym samochodzie nie da się zainstalować innego radio.
  • Poziom 43  
    Wydaje mi się że jako klient masz prawo wymagać i walczyć z nimi a że padłeś ofiarą niekompetencji to trzeba prostować ich dla dobra ogółu. Za nowy sprzęt byś kupił tanio używane a kłopot może być taki że radio będzie skodowane z autem i inne nie zadziała. Znak Bose (licencja amerykańskiej firmy Bose) jest to znak wysokiej jakości i szkoda by było montować coś innego. A jeśli oddać do naszego fachowca to koniecznie żeby to był ktoś na poziomie a nie grzebak któremu udaje się zrobić proste radia. Niestety mało ludzi znam w Twoich okolicach, może Tadka Neumanna z Lubawy najbliżej.

SławeK
  • Poziom 10  
    Ślicznie dziękuje za infor. Gdybyś znał kogoś z Poznania lub okolic to będę wdzięczny za namiary. Z góry dziękuje. Pozdrawiam i mam nadzieję, że nie odrywam od świątecznego stołu :)