Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz akustyczny klasy AB (2*100W) praca inz.

tgaudio 08 Apr 2007 13:29 18268 30
  • Witam wszystkich.
    Chciałem przedstawić Wam wreszcie konstrukcję jaką broniłem na egzaminie dyplomowym o temacie "wzmacniacz akustyczny o parametrach sterowanych cyfrowo". Pracę wykonywałem razem z Kolegą.

    ZAŁOŻENIA.

    Wzmacniacz miał grać :D to po pierwsze hehe-udało sie.

    Wyposażenie :)

    -Moc min 80W/kanał przy 4 om (wyciśnieto 100W :) )
    -Przedwzmacniacz z multiplexerem wejść analogowych (4 wejścia stereo cinch)
    -Wejście cyfrowe w formacie PCM (dwa wejścia coaxialne i jedno optyczne TOSLINK) z f 44,1kHz, 48kHz i 96kHz (192kHz dałoby sie ale odbiornik S/PDIF miał f max tylko 96kHz)
    -Parametry sterowane cyfrowo enkoderami firmy ALPS lub za pomocą pilota podczerwieni w kodzie RC5
    -Alfanumeryczny wyświetlacz LCD 2*20 znaków
    -Zabezpieczenie przed przegrzaniem-czujnik DS18B20 i wentylator kulkowy
    -Regulacja basu, sopranu, zrównoważenia kanałów, wzmocnienia.

    CO WYKONANO ?
    Spełniliśmy wszystkie założenia projektu, podczas badań on live :) na sprzęcie pomiarowym AudioPrecision okazało sie że moc na kanał przy 4om (sztuczne obciążenie w postaci 20 oporników 5W) wyniosła 100W przy akceptowalnych THD.
    Oczywiście wszystko upakowano w obudowie wykonanej z mdf (koszta, łatwość obróbki itp).

    KONSTRUKCJA.

    Wzmacniacz
    Jak widać na fotkach, górna pokrywa jest całkowicie demontowalna-łatwy dostęp i ładny widok ;) Centralnie umieszczono duży radiator pod którym zamontowałem dwa wzmacniacze kanału L i P. Za nim wentylator wyciągający powietrze od dołu.
    Wzmacniacze to przerobiona konstrukcja z Elektor elektronik wykonana na IRF540 i IRF9540 (1 para na kanał). Użyto elementów dobrej jakości, parowano tranzystory, wykonano sprzeżenia termiczne tranzystorów źródeł pradowych i wzmacniaczy różnicowych za pomocą obejm miedzianych. Stosowałem tylko rezystory metalizowane 1% w torze audio i nie tylko. Blok wzmacniaczy różnicowych zasilany jest poprzez diody włączone szeregowo i dobrą filtrację.
    Na wyjściu dodane są przekaźniki odłaczające głośniki i załączające z opóźnieniem (ustalane przze mikrosterownik ATmega128).
    Wzmacniacze spisywały sie bardzo dobrze, ustalono prad spoczynkowy na ok 120mA a wiec sam środek klasy AB. Wzmocnienie ok 28dB. Sam wzmacniacz z kolumnami z głośnikami Visaton podczas pierwszych testów spisywał sie bardzo dobrze. O wrażeniach potem ;)

    Zasilacz wzmacniaczy
    Każdy wzmacniacz zasilany jest całkowicie oddzielnym zasilaczem z trafo toroidalnym 150W i 2*24V AC co po prostowaniu i filtracji dało +/-35V. Zastosowałem dwa równolegle połączone mostki prostownicze kazdy 3A i rezystory 0,1om ograniczające prąd udarowy zasilacza podczas ładowania kondensatorów.
    Każdy zasilacz jest filtrowany 10 kondensatorami Jamicon 2200uF/50V (czyli w sumie 22000uF :D dla 1 kanału) co ma zapewnić niską impedancję-ataki partii basowych są naprawdę imponujące-dźwięk poprostu nie siada!!!
    Okablowanie to jak najkrótszej długości kable OFC 2,5mm^2. Na płytce wzmacniacza zamontowano także Jamicony 2200uF/50V.
    Ścieżki zostały zaprojektowane w ten sposób by zbierać prąd z każdego kondensatora i unikano zakrętów ściezek i pętel-ściezki są proste i na nich osadzone w rządku kondensatory). Jak wykazały badania, dostarczenie 100W mocy ciągłej DO GŁOŚNIKA (a nie do wzmacniacza) nie stanowi dla zasilacza żadnego kłopotu.
    Oczywiście wykonano dwa oddzielne zasilacze. Każdy posiada bezpieczniki szybkie 2,5A.
    Trafa połaczone równolegle po stronie pierwotnej, są one włączane w punkcie 0 za pomocą triaka sterowanego przez MOC3040.

    Przedwzmacniacz.
    To popularny TDA7440D o 4 wejściach stereo, regulacji basu, sopranu, balans, wzmocnienia i regulacji głośności. Sterowany za pomocą I2C z mikrosterownika.
    Co ciekawe, mimo deklarowanego pasma do 20kHz układ chodził poprawnie do 93kHz (-3dB) !!!, a więc nie ograniczał zbytnio transjentów.
    Jak za 10zł to układ rewelacyjny. Niestety zasilanie 9V nie daje możliwości podawania mu sygnału z CD o Up=4V, słychać przy dużych poziomach głośności przesterowanie, niemniej dzielnik pomaga.

    BLOK C/A
    Wzmacniacz można podłączyć prosto do DVD, lub CD lub CD-ROMu z wyjście S/PDIF. Sygnał odbierany jest odbiornik S/PDIF firmy Cirrus Logic (Crystal) CS8415 i dalej po magistrali I2S leci do przetwornika sigma-delta też Cirrusa CS4392. Stsosowany jest on w niektórych CD firmy Marantz....wiec nie jest to popularny scalak. Posiada także wbudowaną regulacje głośności, dzięki czemu sygnał do wzmacniacza idzie przez przekaźnik albo z TDA albo z CS bez żadnych upiększeń i degradacji sygnału.
    Na wyjściu jest też filtr dolonoprzepustowy obcinający widmo nadpróbkowanego sygnału i przesuniętego widma szumu kwanstyzacji.
    Niestety Cs-y sprawiały sporą trudność-NIE TYLKO NAM. Przetwornik był uszkodzony0jeden kanał szumiał !!!, drugi chodził po wymianie dobrze. Odbiornik nie lubił sie sam synchronizować, trzeba byało zmieniać wartości pętli fazowej...no ale działa ostatecznie ;)

    Zasilanie.
    Zasilanie wzmacniaczy juz znacie, reszta zasilana jest oddzielnymi zasilaczami-mikrosterownik ATMega zasilany napieciem 5V ST-BY, wentyaltor 12V, przekaźniki też 12V, TDA zasilany 9V, odbiornik oraz przetwornik zasilane są z odzielnego zasilacza napieciami 5V a filtr LPF zasilany swoimi +/-9V, wiec sporo tych stabilizatorów poszło.
    Oczywiście zastosowano masę dławików, kondensatorów tantalowych. Masy analogową i cyfrową łączono też dławikami co zaowocowało niesłyszalnym przydźwiękiem sieci co jest DUZĄ bolączką w takim urządzeniu.

    MIKROSTEROWNIK.
    W tej roli chodzi ATMega128, sporo funkcji, sporo pamięci, sporo PWM, sporo przerwań zewnętrznych-czyli w sam raz :)
    Zarządza od właczania do sterowania przetwornikiem włącznie. Dekoduje też sam kod RC5, przebiegi enkoderów, steruje obrotami wentylatorami itp itp :)

    Obudowa.
    Całość waży....10kg mimo obudowy z mdf. Podstawa to mdf 8mm, reszta to 6mm. Z przodu zastosowałem płytę plexi by chronić LCD i nadać nonszalancki wygląd :D Srebrne wkręty są specjalnie nie chowane-taka miałem wizję i te pokrętła od starego radmora ;) aluminioowe, wyczyszczone do połusku. Na górze jest kratka wentylacyjna od wzmacniacza pioneer, an dole kratka metalowa zaekranowana.
    Obudowa jest z mdf, wiec w środku pokusiłem sie o konstrukcję ekranującą z płyt laminatu pokrytych dwustronnie miedzą połaczoną do masy. Konstrukcja usztywnia i "zabija" nieco pole od traf i mikrosterownika (zegar 12MHz). Jak wiadomo by zniwelować pole o f 50Hz, 100Hz itp potrzeba by blachy o grubości kilku mm, ale mimo tego zastosowałem taki ekran jaki miałem :) i sprawdził sie :)

    Pomiary.
    Wzmacniacz był solidnie przetestowany (czytajcie skatowany) na uczelni w zakładzie akustyki PW :)
    Moc to 100W kanał przy 4om, zniekształcenia na przyzwoitym poziomie. W całym pasmie wynosiły ok 0,07% THD (ważone typu A). TDA popisał sie pasmem do 93kHz !! Samego wzmacniacza niestety nie testowałem tylko cały tor.
    CSy okazały sie nie być tak dobre, THD było ok, ale nie fascynujaco małe jak zapewnia producent, ale wiadomo że nie THD najważniejsze, pasmo to 20kHz dla fs=44,1kHz - każdy chyba wie czemu tak mało :)

    WRAŻENIA.
    Wzmacniacz był odsłuchiwany w komorze odsłuchowej o czasie pogłosu ok 0,8s. Kolumny w kształcie...bałwanków z głosnikami Scan-Speak, kable najlepsze jakei słyszałem. Zasilanie z autotransformatora-separacja od sieci.
    Wzmacniacz był porównywany niestety ze wzmacniaczem lampowym (ok 11tyś zł) bez sprzeżenia zwrotnego. Oczywiście przegrał-wiadomo :)
    wreszcie wrażenia:
    tonalność bardzo poprawna, dźwięk raczej miękki ale nie rozlazły, zbliżony do lamp, aczkolwiek te miały bardziej szorstki dźwięk (lepsze np do rocka).
    Przestrzenność bardzo dobra, mozna było zlokalizować instrumenty, chór bardzo szeroko eksponowany, niestety przestrzeń w przód nie była tak imponująca jak w lampowym.
    Co dziwne tor z TDA okazał sie być nieco lepszy od toru z przetwornikiem CS zwłaszcza pod względem przestrzenności.
    Basy były zadowalające, energetyczne, wzmacniacz ze Scan-Speakami potrafił wiele zdziałać. Wysokie tony subtelne, dokładne typowe dla konstrukcji lepszej klasy.
    Ogólnie wzmacniacz spisał sie bardzo dobrze, jak na HEXFETY i mocną petlę sprzężenia zwrotnego wrażenia subiektywne były świetne. :)

    aaaa.. na urządzenie składa sie ok 500 elementów ;) koszt...1000zł :) nie licząc pracy rąk własnych :)
    Ciekawe co sądzicie o tejże konstrukcji, bo profesorowie byli raczej zadowoleni ;)
    POZDRAWIAM !

    Cool? Ranking DIY
    About Author
    tgaudio
    Level 14  
    Offline 
    tgaudio wrote 117 posts with. Been with us since 2006 year.
  • #2
    gucio.
    Level 22  
    no no klasa sama w sobei

    starannne wykonanie i pięknie wszystko poukładane wśrodku

    mógłbyc powiedziec cos o tych kolumnienkach na fotce
  • #3
    tgaudio
    Level 14  
    Witam :)
    dzięki za docenienie.
    te kolumny....to już ostra klasa HI-END
    Obudowa wykonana ze sklejanych kawałków drzewa dębowego-waga ok 50 kg sztuka, Każdy głośnik siedzi w kulistej komorze
    głośniki wszystkie Scan-Speaka-niestety nie znam modeli
    strojona na ucho, analizatorami za grube pieniądze i Bóg wie czym jesczze.
    Efektywność na poziomie 80dB !!!! ale za to niesamowicie płaskie pasmo.
    Wzmacniacz musiał pracować z 3/4 mocy by był poziom w pokoju 94dBA
    Stojąc za nimi jest niesamowita scena dźwiękowa :) nie ma to jak kuliste kształty :)
    Pozdrawiam
  • #4
    gucio.
    Level 22  
    kolumny to naprawde "masakra: pięknie wyglądaja :)

    Dodano po 16 [sekundy]:

    a te kolumny sam robiłes??
  • #5
    tgaudio
    Level 14  
    Gdzie tam...kolumny są własnością zakłądu akustyki PW, jest ich kilka egzemplarzy..
    podobno by zrobić obudowy trzeba było przeżyć masakrę :)
    metoda wycinania obręczy sie nie sprawdzała bo sie wszystko rozklejało, wiec metoda sklejania z klocków wyszła...ale jak to dokładniej było robione to pojęcia nie mam...
    wiem tylko ze w połączeniu z lampowym ( i moim też ;) ) dźwięk jest powalający :) koszt chyba...koło 15 tys ;) bez komentarza :)

    Dodano po 3 [minuty]:

    oto profil ;) i nie tylko :)
    Pozdrawiam
  • #6
    gucio.
    Level 22  
    a to na podstawce kolumn to zwrotnica chyba tak??
  • #7
    Nevon
    Level 22  
    studenci innych wydziałów pw też mogą se tego cuda posłuchać ?? :) nie tylko kolumn ale i wzmacniaczy...
    oj chyba osobiście pomyliłem kierunki :P bo ja jestem na EiTI


    wracając do konstrukcji : widzę że świetnie przemyślana, ciekawe ekranowania :) chyba też takie zastosuje w swoim domowym sprzęcie.

    Ile czasu zajęła budowa... i tak tez jestem ciekaw - kto za nią zapłacił :) ??
  • #8
    tgaudio
    Level 14  
    Budowa...budowałem tę pracę ...cały semestr-po trochu (na raty) ;)
    faktury spłacała PW wiec został na wydziale-służy studentom ;)
  • #9
    maxrider
    Level 20  
    powiem tak obudowa mi się w ogólke niepodoba natomiast same rozwiązania wzmacniacza super!!
    bardzo wysoko postawiona poprzeczka i wywiązałeś się z niej!!
    jakby nie ta obudowa to by było 6/6 a tak jest tylko -6/6:P
  • #10
    tgaudio
    Level 14  
    Witam Maxrider :)
    no cóz..obudowa..kwestia sporna :) jednemu sie podoba..innemu nie.
    Była projektowana by pomiescić cały towar i mieć tę samą szerokość co odtwarzacz CD marki pioneer na uczelni (przerabiany oczywiście :) )
    Osoby widzące go na żywo chwaliły za styl retro i brak występowania bajerów :) w stylu migających diod itp ...
    Sam chciałem najpierw wykonać coś w stylu obudowy aluminiowej, ale pojawiały sie trudności funduszowe i szukanie zakładu ;) więc jest to co jest :)
    Pozdrawiam !!!
  • #11
    VIGOR_PICTURES
    Level 20  
    Witam,
    Moim zdaniem genialny pomysł z przednim panelem. Jedyny mankament to śrubki na górze i dole. Może gdyby były czarne to jeszcze, a najlepiej, gdyby ich w ogóle nie było...

    Pozdrawiam
  • #12
    tgaudio
    Level 14  
    Witam, osobiście chciałem dodać z przodu jakiś aspekcik w postaci srebrnych śrubek i srebrnych pokręteł bo takie posiadałem na tle smutnej czerni ...no i ta srebrna ramka od LCD...troszkę sie to ożywiło :)
    ale to kwestia gustu :)
    Pozdrawiam
  • #14
    tgaudio
    Level 14  
    heh...dzięki za uznanie :)
    Pochodzi pochodzi, sporo zabezpieczeń (gdy wentylator będzie na full obrotów a temperatura i tak wzrośnie to wzmacniacz automatycznie sie wyłącza i czeka aż temp spadnie do 70 st Celsjusza ;)) no i w sumie 7 bezpieczników ;)
    Pozdrawiam
  • #15
    Gibon007er
    Level 22  
    Witaj
    Ja mam pytanie dotyczące frontu... a mianowicie czy to są kątowniki ?
    Jak to wykonałeś?

    Konstrukcja jak najbardziej genialna.
    Wszystko dopracowane ,a estetyka na baaardzo wysokim poziomie ;)

    Pozdrawiam
  • #16
    tgaudio
    Level 14  
    Witam, dziękuję za pochwalę ;)
    Przód to płyta mdf 6mm w której montowane były LCD i enkodery obrotowe, otwory po śrubach ze stożkowymi łebkami były zagłebiane i szpachlowane. Na to okleina czarna.
    Na wszystko poszła płyta plexi 4mm i tu najważniesze !!! moze być niechlujnie wycięta i tak nie będzie widać ponieważ dałem jak widać kontowniki sosnowe pokryte też okleiną tego samego koloru. Po bokach są nie kontowniki ale zwykłe listewki też sosnowe.
    Te elementy sosnowe były ok (leroy merlin) ale nierówności słoi mocno prześwitywały przez okleinę wiec całość byłą pokryta szpachlą i wyrównana papierem 180 w dłoni do gładkości.
    Po założeniu plexi i kontowników nakleiłem dwa pionowe pasy okleiny o szerokości 2cm ( po ubu stronach) dzięki czemu zakryłem boczne nierówności ucięcia plexi :) ot co, cała mecyja :)
    Kontownik na górze dodatkowo pozwala wsuwać pod niego płytę górną co dodatkowo usztywnia konstrukcję-można nią niemal rzucać ;)
    Pozdrawiam :)

    Dodano po 1 [minuty]:

    przepraszam za błedy ort. ale jestem wypompowany umysłowo :)

    Dodano po 9 [minuty]:

    przykłądowy wyglad LCD w czasie pracy :)
    Moduł zasilacza w zbliżeniu
    Montaż odbiornika TOSLINK (TOshiba LINK) od wewnątrz :)
  • #17
    Gibon007er
    Level 22  
    Świetnie.
    Myślałem nad takim panelem ale zrobionym przez zakład.Szkło szyby itp itd..

    Kawałek plexi przyciemnionej na froncie .... no i nie tak jak u Ciebie z tym wodotryskiem .. po prostu dioda na środku.. :)

    Wykonanie dużo łatwiejsze ale czy dobry efekt ?
    Przekonamy sie już niebawem :) :)
  • #18
    neo9120
    Level 13  
    "tg audio" mi sie podoba twój projekt :D mógł byś dać schemaciki bo chcial bym coś takiego sobie zlożyć bo naprawde jest super i nawet mocy ma troche. Pozdrawiam neo9120:D


    neo9120(malpa)tlen.pl
  • #19
    lukaszluk
    Level 15  
    Nic dodać nic ująć
    10/10 taka moja ocena
    Więcej takich konstrukcji
  • #20
    ghost666
    Translator, editor
    Ladne, ładne.
    Mógłbys mi powiedzieć gdzie i na jakim kierunku to?
  • #21
    neo9120
    Level 13  
    mam do ciebie pytanie mianowici też potrzebuje zrobić wyswietlacz ale do odtwarzacza cd jak moge go zrobic skąd wziąść sterownik
  • #22
    tgaudio
    Level 14  
    Witam :) dziękuję bardzo za pozytywne oceny. Pracy było tu sporo.
    Jestem na telekomunikacji na specjalności Radio telekomunikacja i multimedia Politechniki Warszawskiej.
    Co do schematów....tych schematów jest ok 25 stron....no i dodatkowo listing programu dla ATmegi 128 wiec nie wiem czy jest sens bym przekazywał te schematy :) to trzeba poprostu zaprojektować :) ...samemu :)
    Co do wyswietlacza, każdy taki LCD ma wbudowany sterownik - na płytce PCB wyświetlacza, jest to zazwyczaj sterownik typu HD. Ja kupiłęm LCD w avt za ok 40zł, teraz taniej. Na stronie avt jest plik pdf mozna go ściągnac i obejrzec jakei wymagania maja linie LCD tego modelu i odpowienio napisać soft dla mikrosterownika-bedzie wyświetlał co kto chce.
    Pozdrawiam wszystkich :)
  • #23
    neo9120
    Level 13  
    aha to tak dzieki za podpowiedź
    pozdrawiam neo9120
  • #25
    tgaudio
    Level 14  
    Witam,
    schematu sterownika nie mam jako tako, w LCD siedzi miedzy innymi układ HITACHI który jest jego integralna częscią i on jest sterownikiem, wystarczy poszukać w necie noty katalogowej HD44780U, tam sa zawarte wszelkie instrukcje które powodują ze LCD coś pokaze ;)
    CO do mikrosterownika to Atmega128, a soft pisany był w narzędziu darmowym AVR studio z nakładką WIN AVR (piszemy wtedy w C, C++ a nie asemblerze, ale też mozna).
    Pozdrawiam
  • #26
    iq84
    Level 14  
    fajny wzmacniacz i fajne gałki z Radmorka 5102 ;) , gdzie dostaliście takie gałki , można wiedzieć ?:)
  • #27
    tgaudio
    Level 14  
    hehe, dostałem kiedyś od znajomego starego Radmorka...oto skąd mam gałki ;)
  • #28
    januss73
    Level 32  
    Tak się patrzę i podziwiam, i sobie myśle, że z tymi głośnikami to i tda z radia samochodowego zagrałby bajecznie :)
    A poważnie, to do tej pory myślałem, że obudowa drewniana nie może być ładna. A tu się okazuje, że może, o ile jest w stylu retro :)
    Poza tym jak to dobrze, że przy tych wszystkich bajerkach na końcu toru audio nie siedzi jakiś lm, tda czy jeszcze coś innego. Z podziwu udało mi się wyjść tylko dla tego, że jednak siedzi tam jeden z układów AVT, a nie własny projekt. Ale... nie można mieć wszystkiego.
    Rzeczy które mnie zastanawiają:
    gdzie u diabła schowany jest odbiornik IR?
    Nie znam się na tych torach cyfrowych, ale jak rozumiem wzmacniacz zagrał lepiej ze sterownikiem TDA niż z tym wejściem cyfrowym? Chyba warto byłoby też sprawdzić jak brzmiałoby to z bypassem, czyli z pominięciem wszelkich aktywnych elementów. Ale.... było, minęło.
    Co rozumiesz przez "mocną pętlę sprzężenia zwrotnego"? Ostatnio testowaliśmy z kolegą pewną końcówkę mocy ze sprz. prądowym, i zaczęła ładnie grać dopiero przy wzmocnieniu 3. Ale tylko dla dwóch stopni i na mosfetach. Jak rozumiem wy zastosowaliście podobny zabieg?

    A teraz krytyka.
    Wentylatory stosujemy w komputerach, we wzmacniaczach , zwłaszcza domowym hifi, grawitacyjne wentylowane obudowy, bądż zewnętrznie montowane radiatory :)

    moje szczere gratulacje
  • #29
    tgaudio
    Level 14  
    Witam, dziękuję za miłę słowa i te krytyki także.
    Wzmacniacz zagrał lepiej z wejścia TDA ponieważ sygnał podawany był z urządzenia konstrukcji pracownika zakłądu elektroakustyki PW (na wejsciu procesor DSP Sharc Analog'a, przetworniki 24 bitowe z sieciami R2R firmy BurrBrown czyli obecny Texas, zaimplementowane algorytmy samosynchronizacji do wejścia coaxialnego ze światłowodu no i WO na wyjściu o paśmie...GHz..)-dlatego zagrał lepiej. DO wejścia przetwornika sygnał był podany z coxialnego z odtwarzacza CD Audio Note.
    Sam wzmacniacz dostaje sygnał zawsze od TDA poprzez przekaźnik lub poprzez ten sam przekaźnik z wyjscia przetwornika C/A Cirrus Logic który ma też jak TDA wbudowany potencjometr (192kHz, sigma-delta, stosowany w niektórych CD Marantz'a). Niestety ten DAC ma regulację głośności nie w postaci drabinki rezystorów lecz na etapie filtrów interpolacyjnych i decymacyjnyych wiec "uroczo" jedzie po dźwięku...tu nie pomyśleli panowie z CS.
    W domu słuchałem też i samego wzmacniacza, chodził bardzo miło, ale do lamp...trochę mu brakowało.
    Napisałem ze silne sprzezenie bo wynosi ok 27 razy wiec CI którzy wiedzą o co chodzi ze sprzęzeniem to wiedza co i jak :) ideałem byłoby tu tylko lokalne sprzeżenie.
    Co do chłodzenia wymuszonego.....nie chciałem go stosować ale to praca inz wiec nie wypadało zeby sie przegrzał przy np 90% i coś poszło nie tak, tym bardziej ze te kolumny mają sprawność..moze...80dB 1W/1m coś za coś...
    Na osłodę przypomnę ze wentylator włacza sie przy ok 70st Celsjusza na 25% mocy i jest sterowany PWM wiec nie ma warkotu, przyspiesza w miare wrzostu dalszego temperatury ale to juz są moce rzedu 100W...takie też miewał i spisał sie ok :)
    Pozdrawiam
  • #30
    mirro1234
    Level 23  
    Witajcie.
    Na wstępie... elektronika... ślicznie. Skrzynka... trochę mniej ślicznie, ale jak to się mówi "nieważna tapeta, tylko to co w środku", a nad wyglądem jeszcze popracujesz jak Ci przyjdzie ochota.

    tgaudio Prośbę mam taką, abyś pokazał schemat, albo przynajmniej końcówkę mocy. Nie che kopiować tego tylko tak z czystej ciekawości chciałbym widzieć.


    A ten wyświetlacz jest cudowny :)