Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moge podłączyć kolumny 6ohm do UNITRA AT9100

08 Kwi 2007 13:52 2778 29
  • Użytkownik usunął konto  
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od sprzętu Unitra
    ALTON napisał:
    Spokojnie można nawet 4R.
    Tak,tak wszystko mozna i 2Ω tez mozna tylko potem widzimy na forum tematy typu:"Spalila mi sie koncowka mocy w AT9100" :D
  • Poziom 38  
    marian1981.02 nie rzucam słów na wiatr. Jeżeli końcówa była nie naprawiana(oryginalna) to SPOKOJNIE zniesie 4R -osobiście robiłem różne testy nawet z obciążeniem 2R i... może nie uwierzysz (bo teoria przeczy) chodziło a była mocno katowana / próbowałem ją ubić. Jednak muszę powiedzieć że u mnie były napewno oryginalne 2N6488 i 6491 na cieniutkich podkładkach, przesmarowane świezą pastą dokręcone do granic możliwości :). Radiator po takiej zabawie był strasznie ciepły (ale koniec działa do dziś...)
  • Spec od sprzętu Unitra
    Alton i ten wyzej Nie pierd....Juz wiecej tym mlodym uczacym sie elektronika,prosze was po co powtarzac to co bylo omawiane nie raz!!!!!
  • Poziom 37  
    ALTON napisał:
    Spokojnie można nawet 4R.

Po raz kolejny piszesz bzdurę. A jak dokręcisz tranzystor z maksymalną
    siłą, to go zniszczysz mechanicznie. Weź do ręki dobrą książkę o wzmacnia-
    czach, i naucz się wreszcie o prądach, wytrzymałości złącz itd.
    Dla autora tematu mam odpowiedź taką: w zasadzie można podłączyć 6 Ω,
    z małym ryzykiem. Obawiam się tylko, czy producent rzetelnie podaje
    prawdziwą wartość modułu impedancji (życie uczy, że jest zawyżona).
  • Spec od sprzętu Unitra
    Racja i ciekawe ile razy jeszcze kolega ALTON i inni beda pisac takie bzdury ze do wzmacniacza 8Ω mozna podlaczyc kolumny 4Ω :D
  • Spec od sprzętu Unitra
    bialas1 napisał:
    ....bo mozna, tylko niemozna słuchac muzyki b. głosno...... Czy ja niewyraznie pisze???
    Nie jest to zalecane niedoswiadczonym elektronikom bo moga niewyczuc 'dokad mozna sobie pozwolic' z potencjometrem głosności
    Jesli jestes taki spec to powinienes wiedziec ze potencjometr glosnosci nie jest wyznacznikiem mocy wyjsciowej.W instrukcji urzadzenia wyraznie pisze jakie maja byc glosniki i nie jest napisane ze moga byc 4 omowe tylko nalezy nie sluchac zbyt glosno.Jest tak?Wiec dosyc tych bredni.
    Cytat:
    Jesli Pan marian1981.02 jest taki pewny swoich rozwazan to niech przemysli jedną sprawe: dlaczego w sprzecie przeznaczonym do nagłasniania live ZALECA SIE aby moc wzmacniacza był wieksza od mocy zestawu głosnikow
    Tu jest temat kolego o impedancji a nie o mocy!
  • Poziom 38  
    Hehe kolleedzy zapaleeeńcy :D . Niewiem czy zdajecie sobie sprawę z tego, że krytykują mnie tylko "chorzy" na punkcie polskiego sprzętu ludzie.. ehh ile w was zawiści i nienawiści do mnie ;)

Ps. Tylko mnie nie zabijajcie z powodu mojego avatarka ;)

dybas kolego... Ty mi nie mów co mam zrobić. JESTEM "PRAKTYKIEM" A WY? TEORETYKAMI - TYM SIĘ RÓŻNIMY. POZDRAWIAM KOLEGÓW :)
  • Spec od sprzętu Unitra
    ALTON napisał:
    :) kolleedzy zapaleeeńcy :D . Niewiem czy zdajecie sobie sprawę z tego, że krytykują mnie tylko "chorzy" na punkcie polskiego sprzętu ludzie.. ehh ile w was zawiści i nienawiści do mnie ;)
    Nikt Cie nie bedzie krytykowal jak nie bedziesz pisal czegos co jest nie prawda,jak chcesz to sobie podlaczaj kolumny 4Ω do AT9100 ale nie pisz na forum ze tak jest dobrze.

Dodano po 5 [minuty]:

Masz przyklad co potem jest jesli by ktos korzystał z Twoich porad https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic732946.html
  • Poziom 38  
    Powiedziałem sobie jedno. Nie wtrącam się w wasze sprawy na temat polskiego sprzętu. Dzieje się coraz gorzej. Osoba która powie coś złego na temat diory zostaje momentalnie oblężona przez 10 ludzi - najlepiej byście taką osobę żywcem zakopali pod ziemię, mam rację ? ;)... pewnie ze mam. Nie terroryzujcie elektrody. Ona ma już i tak ohydnie niski poziom jeżeli chodzi o zagadnienia czysto elektroniczne audio. Ohh gdybyście widzieli jakie "testy" robiłem polskim wzmacniaczom to bym dostał chyba karę śmierci ;).

Marian.
    Tak tak.. jestem laikiem i niemam zielonego pojęcia o elektronice. Przyznaje się. Ehh zostałem przejrzany.
  • Spec od sprzętu Unitra
    Widzisz nie masz juz co napisac bo Cie zatkalo to wypisujesz jakies tam dziwne rzeczy.Ja tam nie pisalem ze jestes laikiem czy cos....Tylko niemasz racji w tej sprawie i tyle...
  • Poziom 31  
    bialas1 napisał:
    ....bo mozna, tylko niemozna słuchac muzyki b. głosno...... Czy ja niewyraznie pisze???

Niewyraźnie to nie ale troche głupio mądrze za przeproszeniem. Jak mam wzmacniacz to nie po to aby słuchać go cicho. Mało kto słucha szumu wiatru i drzew czy ćwierkotu ptaków. Urządzenie zostało zaprojektowane przez producenta w odpowiedni sposób i po to aby w odpowiedni sposób je użytkować. Jeśli ktoś robi to inaczej niż zaleca producent prosze bardzo w końcu to jego sprzęt tylko jak go popsuje niech nie pisze postów typu "wzmacniacz nie działa". Czytają to ludzie, że można podpiąć mniej a potem gałka bass i volume na max i potem kupa dymu ale przecież było napisane, że można było podłączyć.

Tyle odemnie.
  • Poziom 38  
    marian1981.02 z tobą miałem już sprzeczki. Nie zatkało mnie możesz wierzyć, wolę spasować niż ciągnąć 5 stron o niczym.
  • Spec od sprzętu Unitra
    Nieda sie przerobic,jesli jest za slaby glosnik to go uszkodzisz ale przy okazji mozesz choc nie musisz uszkodzic wzmacniacz.
  • Poziom 34  
    bialas1 napisał:
    Nie jest to zalecane niedoswiadczonym elektronikom bo moga niewyczuc 'dokad mozna sobie pozwolic' z potencjometrem głosności a napewno przecietny uzytkownik niepowinien robic taki eksperymentow.

Nie wytrzymam , jak pragnę zdrowia ...

Co to znaczy "głośno" i czym się różni od "bardzo głośno" ? Ten sam sprzęt odkręcony do połowy w pomieszczeniach 2x3 oraz 10x8 daje dwa , zupełnie inne wrażenia "głośności" .

Może Kolega nie zauważył , ale znakomita większość pytań o odpowiednią impedancję (lub moc) obciążenia pochodzi właśnie od mniej doświadczonych użytkowników . Odpowiedzi typu " można wszystko , ale " działają na nich , jak płachta na byka : jak to ? inni mogą , a ja nie ? I zaczynają się doświadczenia - najpierw ostrożnie , a potem ogień , bo przecież nic się nie dymi (przynajmniej nie od razu) . A na koniec mamy posty "Wzmacniacz nie gra , co się mogło stać , help" . Nie spotkałem jeszcze wypowiedzi , aby ktoś się przyznał , że katował sprzęt na sześciu kolumnach o wypadkowej 2Ω.
    Przytaczanie za przykład sprzętu estradowego , to już bardzo kiepski żart . Profesjonalny wzmacniacz potrafi się obronić , gdyż posiada odpowiednie zabezpieczenia . Typowy sprzęt domowego użytku (np AT9100) po prostu się spali , gdyż takich zabezpieczeń nie ma . Po drugie : dobry dźwiękowiec słyszy , kiedy wzmacniacz wchodzi na przester , a kolumna nie wyrabia z nadmiaru mocy . Tylko ilu dźwiękowców zadaje pytania co i do czego można podłączyć ?

pozdrawiam
  • Poziom 37  
    Trochę szkoda, że przy okazji tematu załatwiamy stare porachunki, i to
    w okresie Świąt. Ale szlag mnie trafia, kiedy "praktyk", jak siebie określa
    "ALTON" mąci ludziom w głowach. Chciałbym też, raz na zawsze powiedzieć,
    że nikomu nie życzę źle, wręcz przeciwnie, nie dybię na życie "ALTONA",
    jednak będę stał po stronie praw fizyki, a technologii złącz zwłaszcza.
    Choćby dać radiator wielkości pomieszczenia, i tak nie pominie się rezys-
    tancji cieplnej między aktywną strukturą tranzystora a wkładką radiatorową.
    To, że "ALTONOWI" udało się doświadczenie, nie oznacza jeszcze rewolucji
    w elektroakustyce.
    Do autora tematu: chcesz zapewne tanim kosztem pograć. Podaj nam symbol,i moc głośnika. Jeżeli zaczyna zniekształcać przy większej mocy,
    może to oznaczać jego uszkodzenie, bądź zbyt małą moc. Pamiętaj, że
    nigdy nie wolno słuchać zestawu, jeżeli dają się słyszeć zniekształcenia
    dźwięku. Zarówno głośnik, jak i wzmacniacz mogą być w niebezpieczeństwie.
  • Poziom 15  
    dobra koniec off topu. ja obecnie mam wzmacniacz yamaha a-500. i gra pod 4ohm wiem ze to nie zalecane ale na inne kolumny brak kasy a bez muzyki i filmów nie przezyje :D podgłaszam na skali do -27dB i nie wiecej i narazie działa taka prawda niektorzy mogą nie mniec kasy na zmiane kolumn na 8ohm wiec grają czym mają. ja mnialem juz swoje kolumny i dopiero pozniej tanio mnialem opcje kupic ten wzmacniacz i kupilem i nie bede z tego powodu zmieniał kolumn które dopiero co skończyłem robic
  • Poziom 38  
    dybas praktyk tak. Przeprowadziłem trochę doświadczeń nawet nastawiając się na naprawę. Jak to określiłeś idealnie: "doświadczalnie" koniec po AT9100 wytrzymał 2R (wyraźnie pisze w jakich warunkach)... Chyba doszliśmy do sedna sprawy. Z 2R bym oczywiście AT9100 nie używał na codzień (nigdzie nie napisałem że można sobie podpiąć 2R bez obaw o konsekwencje - i o to cała sprzeczka) natomiast 4R podtrzymuję - spokojnie może pracować długo i bezawaryjnie.
  • Poziom 24  
    Najlepsze jest to że moc pod 2r nie przekroczy 60W :P A moc strat tranzystorów to 90 W (BD911/BD912). Więc powinny wytrzymać. Tylko trafo może sie zagotować i radiator też:P. Pod 6r będzie chodzić spokojnie i bez przeszkód (chyba że siedzi tam BDP 283/4).